Skocz do zawartości
Vengosh10

Lewy przedni boczek do f800gs rocznik 2008-2009

Recommended Posts

Hejo, kupię lewy przedni plastik do f800gs w kolorze zółtym jakby ktoś posiadał na stanie ponieważ mój po ostatnim zdarzeniu drogowym się był połamał. Nowy w ASO w kolorze ze wszystkimi naklejkami kosztuje 1600, jak trzeba będzie to kupię ale szczerze mówiąc wolałbym tańszy :default_happy:

 

Tutaj rzut na ten element jak jeszcze był cały ;)

dbo-sUcEPRVRBKGzlVy15Cm4NxRNEl5-7s3PtfQz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nalepki robi jakaś polska firma , chyba grafnet . Boczek kup z allegro i pomaluj .

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam szybę owiewkę gdybyś potrzebował .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, mario2007 napisał:

Nalepki robi jakaś polska firma , chyba grafnet . Boczek kup z allegro i pomaluj .

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz jak to jest z malowanymi częściami jak będę chciał sprzedać...To już wolę zapłacić za nowy element w kolorze

16 minut temu, ben napisał:

Mam szybę owiewkę gdybyś potrzebował .

Co to jest szyba owiewka?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm , to coś co osłania Cię przed muchami w czasie jazdy , a zegary przed deszczem i kurzem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, ben napisał:

Hmmm , to coś co osłania Cię przed muchami w czasie jazdy , a zegary przed deszczem i kurzem. 

Aha to dzięki, tego nie połamałem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Vengosh10 napisał:

Aha to dzięki, tego nie połamałem ;)

Wiesz , jakby coś to mam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven to i tak bedzie w cepiku , co ty się przejmujesz czy malowane czy nie . Nowe też jest malowane , za 1600 .

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, mario2007 napisał:

Ven to i tak bedzie w cepiku , co ty się przejmujesz czy malowane czy nie . Nowe też jest malowane emoji3.png , za 1600 .

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Ja wiem, że to będzie w cepiku i nie zamierzam nie informować przyszłego nabywcę, że takie zdarzenie miało miejsce jednak malowany plastik z nalepkami z allegro pachnie tanią naprawą i jakbym nabywał od kogoś motocykl z takim boczkiem to od razu miałbym podejrzenie, że do wszystkich napraw i serwisowania tak podchodził... Takie moje zboczenie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Vengosh10 napisał:

Ja wiem, że to będzie w cepiku i nie zamierzam nie informować przyszłego nabywcę, że takie zdarzenie miało miejsce jednak malowany plastik z nalepkami z allegro pachnie tanią naprawą i jakbym nabywał od kogoś motocykl z takim boczkiem to od razu miałbym podejrzenie, że do wszystkich napraw i serwisowania tak podchodził... Takie moje zboczenie.

a w dupie to miej, jak bedzie miał więcej niż 32k km to i tak nikt nie kupi :default_icon_mrgreen:

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie w ASO BMW malowali bo w kolorze już nie produkowali.


Ride, eat, sleep, repeat...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven ... nie ździwiaj .. ;)  Nowy może bić po oczach blaskiem i też problem. Zrób zdjęcia oryginału i do archiwum.... Może nie sprzedasz nigdy jak to masz w zwyczaju, a kasa się przyda :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grafnet robi bardzo porządnie , kupiłem do R1200R bo stare były sfatygowane , moim zdaniem były takie same . Wejdź sobie na stronę i popatrz.

 

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

 

 

 

https://grafnet.eu/1868,naklejki-bmw-f-800-gs-2008-zolto-czarny.html

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może powiem jak to wygląda w praktyce bo posłuchałem forumowych rad

Oryginalny plastik w ASO, pomalowany z nalepkami po rabatach ok 1400 zł

vs

Plastik z allegro - 180 zł

Malowanie tegoż plastiku 400 zł

Nalepki z grafnet 80 zł - wycięte dobrze (i ogólnie firmę polecam bo komunikacja świetna) natomiast odcień żółtego naklejki z napisem GS zupełnie inny od oryginalnych tak więc trzeba kupić:

oryginalną naklejkę gs - z przesyłką po rabatach 350 zł

Czyli w sumie mamy zestawienie zabawy i jeżdżenia za 1010 zł vs 1400 kompletny nowy plastik i pytanie do grupy czy w tym wypadku to 390 zł to taka wielka oszczędność..... Piszę dla potomnych żeby każdy mógł zrobić sobie kalkulację wg własnych potrzeb.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Vengosh10 napisał:

...Czyli w sumie mamy zestawienie zabawy i jeżdżenia za 1010 zł vs 1400 kompletny nowy plastik i pytanie do grupy czy w tym wypadku to 390 zł to taka wielka oszczędność..... 

Kto grubasowi finansowemu zabroni. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To może powiem jak to wygląda w praktyce bo posłuchałem forumowych rad
Oryginalny plastik w ASO, pomalowany z nalepkami po rabatach ok 1400 zł
vs
Plastik z allegro - 180 zł
Malowanie tegoż plastiku 400 zł
Nalepki z grafnet 80 zł - wycięte dobrze (i ogólnie firmę polecam bo komunikacja świetna) natomiast odcień żółtego naklejki z napisem GS zupełnie inny od oryginalnych tak więc trzeba kupić:
oryginalną naklejkę gs - z przesyłką po rabatach 350 zł
Czyli w sumie mamy zestawienie zabawy i jeżdżenia za 1010 zł vs 1400 kompletny nowy plastik i pytanie do grupy czy w tym wypadku to 390 zł to taka wielka oszczędność..... Piszę dla potomnych żeby każdy mógł zrobić sobie kalkulację wg własnych potrzeb.
Szukałeś na eBayu za odro?


z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 390 można trochę pojeździć , napić się i ogólnie pobawić 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niebieski może być?

https://www.ebay.de/itm/265300613869?hash=item3dc5261aed:g:KIoAAOSwyahgbdt3

z telefonu

To może powiem jak to wygląda w praktyce bo posłuchałem forumowych rad
Oryginalny plastik w ASO, pomalowany z nalepkami po rabatach ok 1400 zł
vs
Plastik z allegro - 180 zł
Malowanie tegoż plastiku 400 zł
Nalepki z grafnet 80 zł - wycięte dobrze (i ogólnie firmę polecam bo komunikacja świetna) natomiast odcień żółtego naklejki z napisem GS zupełnie inny od oryginalnych tak więc trzeba kupić:
oryginalną naklejkę gs - z przesyłką po rabatach 350 zł
Czyli w sumie mamy zestawienie zabawy i jeżdżenia za 1010 zł vs 1400 kompletny nowy plastik i pytanie do grupy czy w tym wypadku to 390 zł to taka wielka oszczędność..... Piszę dla potomnych żeby każdy mógł zrobić sobie kalkulację wg własnych potrzeb.
Pa tu

https://allegro.pl/oferta/bmw-f-800-gs-08-15-owiewka-lewa-10735985651

z telefonu

https://allegro.pl/oferta/bmw-f-800-gs-08-15-owiewka-lewa-10735520749

z telefonu

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak zwykle ta co potrzebna to pęknięta
P.s. przy sprzedaży odzczednosc 390 zł mogłaby się okazać stratą poziomu tych 1400 zł
Nie rozważamy tu czy Vengosh będzie go kiedykolwiek sprzedawał czy nie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No Wujek, to było pierwsze co sprawdziłem. Jeden pęknięty plastik to ja już mam, nie muszę kupować drugiego za 444 zł , a niebieski to byłaby powtórka z rozrywki z tego co opisałem tylko drożej

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka

Kto grubasowi finansowemu zabroni. 
Sam jesteś grubas

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko jest podjąć decyzję, nie będąc w cudzych butach, jakby to Anglik ujął... Myślę, że gdybym miał czas to to niecałe 400 PLN jest warte zachodu, w przypadku braku czasu pewnie zlecił bym mechanikowi... Być może wyszło by drożej niż w serwisie, ale mogłoby się okazać, że nawet taniej niż kombinując samemu... Co nie zmienia faktu, że Ven zrobił najlepiej.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze opcja próbować upolować plastik w kolorze, przy którym nic nie trzeba robić. Ale raz że ciężko, sam wiem , bo na żółty poluję i poluję. A dwa że to zazwyczaj nie jest opcja dla estetów, a te plastiki jednak najczęściej są do malowania. Ale jeśli mamy wydać 1000 i potem ktos ma marudzić ze malowany i robiony, to może taki za 180 niezrobiony daje mozliwości "spuszczę pincet". I rzeczone 390 mamy do przodu tak czy siak ;-)

Ja w każdym razie plastiki wsadzałem jakie znalazłem, wychodząc z założenia że sie dopiero uczę, więc głupio tak wywalić 1.4k na nowy i za chwilę rozwalić. No i jak z każdą tymczasową rzeczą ... już ze 3 lata jeżdżę ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 No jak się odda plastik do malowania byle gdzie, to może być tak jak mówisz i pewnie taniej niż 400 zł. Ja starałem się znaleźć kogoś z polecenia z tak zwanego "środowiska" :default_laugh: kto zajmuje się malowaniem motocykli i części motocyklowych żeby to było zrobione porządnie. Jak będzie zobaczymy ;)

8 godzin temu, BrunoJ napisał:

Ale jeśli mamy wydać 1000 i potem ktos ma marudzić ze malowany i robiony, to może taki za 180 niezrobiony daje mozliwości "spuszczę pincet". I rzeczone 390 mamy do przodu tak czy siak ;-)

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak czytam przygody Vena, to mi się humor poprawia, bo widzę, że jest ktoś, kto w starego motka wtapia więcej kasy ode mnie :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×