Skocz do zawartości
mabo

Witam z Gdańska

Recommended Posts

Cześć,

Od wczoraj jestem posiadaczem BMW F650GS 2001. Moto kupione, stoi już w garażu, technicznie "igiełka"- przebieg 6300km. Stoi na oryginalnych fabrycznych oponach, ma fabryczny napęd, tarcze, itp. Technicznie miodzio. Posiada kilka estetycznych defektów do dopracowania, typu nadpęknięty prawy plastik, zarysowany przedni błotnik i owiewka, problem z mocowaniem prawego dużego plastiku, brak klapki za siedzeniem, pęknięty stelaż kanapy. Z czasem ogarnę te rzeczy.

Z innych moto to od zawsze i na zawsze Iż Planeta 1963 ;-)

Na razie będę czytał, nieśmiało pytał, a jak nabiorę ogłady forumowej i rozeznam się w panujących tutaj zasadach to będzie mnie więcej.

Poniżej jak się uda fotka (z ogłoszenia):

 

Lewy profil.jpg

Prawy profil.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

 

 

Cześć,

Od wczoraj jestem posiadaczem BMW F650GS 2001. Moto kupione, stoi już w garażu, technicznie "igiełka"- przebieg 6300km. Stoi na oryginalnych fabrycznych oponach, ma fabryczny napęd, tarcze, itp. Technicznie miodzio. Posiada kilka estetycznych defektów do dopracowania, typu nadpęknięty prawy plastik, zarysowany przedni błotnik i owiewka, problem z mocowaniem prawego dużego plastiku, brak klapki za siedzeniem, pęknięty stelaż kanapy. Z czasem ogarnę te rzeczy.

Z innych moto to od zawsze i na zawsze Iż Planeta 1963 ;-)

Na razie będę czytał, nieśmiało pytał, a jak nabiorę ogłady forumowej i rozeznam się w panujących tutaj zasadach to będzie mnie więcej.

Poniżej jak się uda fotka (z ogłoszenia):

 

739497081_Lewyprofil.jpg.010e8b0fea63ad622d2bb0aac8a605ad.jpg

1054400597_Prawyprofil.jpg.4426deefbb4e79242325e6a5b896b938.jpg

 

Cześć, szkoda że nie odezwałeś się przed zakupem, po rejestracji z ogłoszenia widzę, że to gdzieś u mnie go sprzedawano. Może bym pomógł obalić kilka mitów, które "sprzedał" Ci zapewne sprzedawca

Życzę powodzenia w odkrywaniu nowych zakamarków wiedzy na temat Twojego nowego nabytku

 

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Igła powiadasz... W takim razie dobrze że zacząłeś od Przywitalni... :)

Witaj!

 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, mabo napisał:

Cześć,

Od wczoraj jestem posiadaczem BMW F650GS 2001

Cześć. 

Gratulacje zakupu!

Z rzeczy przyjemnych to za dwa tygodnie wpadaj na skuwkę, szczegóły w dziale "Zloty" :default_icon_beer:

Z rzeczy nie łatwych, wbrew pozorom ciężko dostać klapkę z uchwytu pasażera :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, jeżeli chcesz to ze zdjęcia mogę już powiedzieć co jest nie tak ale nie martw się, w razie czego pomożemy! Nie pozwól sobie odebrać radości z nowego nabytku :default_wink: (ale te opony to wymień bo to niebezpieczne).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aa nie,  moj mial nieoryginalne opony ;) ale to samo malowanie .

Witaj,   zajebisty sprzecior ;)  Na pewno odkryjesz w nim jeszcze nieodkryte ;)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Vengosh10 napisał:

co jest nie tak

Poza bakiem?

5 godzin temu, mabo napisał:

technicznie "igiełka"-

Posiada kilka estetycznych defektów do dopracowania, typu nadpęknięty prawy plastik, zarysowany przedni błotnik i owiewka, problem z mocowaniem prawego dużego plastiku, brak klapki za siedzeniem, pęknięty stelaż kanapy.

Czyli poza tym, że rozjebany, to igła :D 

Czołem, niech służy pomimo tego!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj !

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.
Nie słuchaj malkontentów. BMW się nie psuje.
Gratuluję zakupu. Witaj w klubie.


Ride, eat, sleep, repeat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



BMW się nie psuje.


Zdążają się awarie


z telefonu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, na szczęście pogoda coraz gorsza, jesień się zbliża, będzie coraz więcej czasu na "ogarnięcie ty rzeczy". Witaj i powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za przywitanie.

Co do opon to jak na 20 letnią gumę to jest naprawdę nieźle, nie są sparciane, żadnych pęknięć ze starości, guma miękka, generalnie zdrowiutkie. Zdarzało mi się prawie kupić starsze opony do innych moto i zawsze rezygnowałem z zakupu, ale tutaj wydaje się być OK. Póki co przejechałem 120km w nocy jadąc 80-120km/h - jest spoko. Będę je obserwował  i zobaczymy co dalej. (Wiem, wiem, 2o lat to trzeba wypie...., i sam bym tak pisał ale póki co na kolano schodzić nie zamierzam, więc zajmę się ważniejszymi sprawami)

Co do baku to brak śrubki prawej i środkowy plastik nie ma śrub przy główce. Spasowanie zerowe.

No i wykryłem nową wadę brak prawego kierunkowskazu, ale nie po to kupiłem BMW żeby używać kierunkowskazów ;-) Ktoś je nie potrzebnie dokupił w opcji ;-)

Czy jest Ktoś na forum z okolic Kolbud obok Gdańska, bo podejrzałbym kilka rzeczy.

Edytowane przez mabo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.

Gratuluję zakupu

A te opony to zmień bo to czego można się obawiać bywa niewidoczne a potem może nie być żadnego potem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. 

Ciekawi mnie co za opony wytrzymały 63k.... Chętnie takie kupię ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opona to kilka cm2 które mogą zadecydować o twoim życiu. Ja bym nie ryzykował. Opona 5 letnia niezależnie od przebiegu w motocyklu jest do wymiany, a co dopiero 20-letnia.
Xcountry małży mimo że miał tylko 9 lat, też stał na fabrycznych gumach o przebiegu niecałe 6k. Choć gumy sprawialy wrażenie bardzo w porządku to było pierwsze co wymieniłem.

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Pszemo napisał:

Cześć. 

Ciekawi mnie co za opony wytrzymały 63k.... Chętnie takie kupię ;)

Dokładnie 6376km ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć - mam nadzieje ze nie wierzysz w te 6k kilometrów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, coolluk napisał:

Cześć - mam nadzieje ze nie wierzysz w te 6k kilometrów emoji6.png

Masz rację, nie wierzę, bo jestem pewien. Nie będę po raz kolejny udowadniał czemu tak uważam, ale mam 30 lat doświadczenia motoryzacyjnego i wiem co kupiłem. Moto ma kilka defektów wizualnych, trzeba nad nim popracować, ale technicznie (silnik, hamulce, zawieszenie, napęd) jest jak nowy i to mi bardzo pasuje, czuje, że zostanie u mnie na długo.

W innym wątku widziałem dyskusje, że to nie możliwe, żeby 20 letnie moto miało taki przebieg - myślę, że wszystko jest możliwe tylko prawdopodobieństwo jest małe.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no Luz, ciesz się zakupem.
Tłumiki może są z innego ale spokojnie da się je wyczyścić.
Jest gdzieś o tym wątek

z telefonu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie no Luz, ciesz się zakupem.
Tłumiki może są z innego ale spokojnie da się je wyczyścić.
Jest gdzieś o tym wątek

z telefonu



Jakbyś przyjechał na „jedynce” 6000 km to twoje też by tak wyglądały


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, coolluk napisał:


Jakbyś przyjechał na „jedynce” 6000 km to twoje też by tak wyglądały emoji23.png
 

To samo miałem napisać :default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×