Skocz do zawartości
jasinek

MOTOITALY21 - opowieść Plecaczka

Recommended Posts

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i tekst

Pewnego zimowego wieczoru w trakcie biesiady z naszą grupą motocyklowego entuzjazmu, w samym środku szalejącej pandemii, Jasinek wpadł na genialny pomysł: w 2021 cała nasza szóstka rusza na wyprawę. Uwaga! Uwaga! Kierunek – Włochy! Jedziemy, aż na Sycylię!

Pomysł w czasie pozamykanych przez covidka krajów był tak nierealny, że wszyscy natychmiast i z wielką radością przyjęli go do wiadomości i zaczęło się snucie planów: co zobaczymy, co zjemy, co wypijemy i same ochy i achy!

Punkt pierwszy jawił się niczym najwspanialsza, intelektualna kostka Rubika – ustalić taki termin, żeby całej, ciężko pracującej, szóstce pasował. Założenie wziąć 3 tygodnie urlopu. Pierwszy termin: przełom sierpnia i września, został dość szybko obalony, bo w naszym towarzystwie mamy wykładowcę akademickiego i we wrześniu już musi układać plany dla młodych, rządnych wiedzy umysłów, To może czerwiec? No, niestety, podopieczni naszego dzielnego wykładowcy będą się bronić i zdobywać pierwsze tytuły zawodowe, a tak szlachetny nauczyciel nie pozostawi młodzieży bez wsparcia. Może ruszymy 1 sierpnia? Tym razem Ala, pani weterynarz, przedsiębiorca, hamuje nasze plany, bo przecież w pierwszym tygodniu miesiąca musi oddać wszystkie dokumenty do ZUS, US, księgowości. 7 sierpnia? Ktoś tam przebąkuje, że to największe upały, ktoś, że środek sezonu wakacyjnego, ale już nikt tego nie słucha. Jest termin!

Rozpoczynamy przygotowania. Wszyscy zapisują się na szczepienia, motocykle na przeglądy. Jasinek siada z mapą i w programie gogle maps wyrysowuje arcydzieło strategii malowane pędzlem geniusza. Kręta droga przez całą Europę wygląda cudnie. Gotowe mapki rozsyła do wszystkich.

W ramach przygotowań ustalamy: co kto bierze, co w razie awarii motocykla, co na codzienne noclegi, posiłki. My z Jasinkiem nawet oglądamy na YT co warto zwiedzić, na co się nastawić.

Jasinek przygotowuje logo wyprawy na nalepki i koszulki. Kolejna burza to wybór koloru koszulek wyprawowych, pomysły od różu, do czerni, przez całą paletę barw. Ustalenia kończymy na tym, że każdy wybrał inny kolor i jedziemy prawie w kolorach modnej tęczy, ot takie: United Color Of Benetton.

W lipcu przygotowuję mini słowniczek polsko-włoski, w końcu to zawsze miło wyskoczyć z buongorno i grazie do tubylców, co by zobaczyli, że polacco przyjechali przygotowani i co raz częściej trafiam na artykuły, że Włochy są piękne przez 11 miesięcy w roku, ale nie w sierpniu i dlaczego nie warto jechać do Włoch zahaczając termin 15 sierpnia. Eee, na pewnie tak było przed covidem, teraz tłumów nie będzie, sami to sprawdzimy

Ostatecznie ruszamy 8 sierpnia w niedzielę. Temperatura ok 20 stopni. Każda para mieszka w innej miejscowości tak więc spotykamy się na trasie. Pierwszy motocykl BMW1200 – kierownik wyprawy Jasinek z pasażerką Martą Jasinkową. Drugi motocykl BMW1150 – z Białej Podlaskiej – wspomniany wykładowca AWF, nie bez przyczyny zwany Długi (wzrost 202) z pasażerką Martą zwaną Wifi. Trzeci motocykl Africa Twin przyjechał ze środka lasu z okolic Białegostoku/ Supraśla – kierowca Bartek, weterynarz wraz z pasażerką, żoną Alą, również weterynarzem. Do granicy odprowadza nas jeszcze Janusz i Krysia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, motocykl, na świeżym powietrzu i tekst „JENTY y-spedition 800 253 314G 2812”

Może być zdjęciem przedstawiającym Marta Chaliburda, stoi i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym skuter, motocykl i na świeżym powietrzu

Całe towarzystwo dawno skończyło już 50 lat, a niektórzy nawet 60, tak więc odpowiedzialni, stateczni ludzie wyruszają w podróż, w podróż za niejeden uśmiech.Może być zdjęciem przedstawiającym Marta Gasiorz Jasinkowa i Mariusz Jasiński, ludzie stoją, motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 użytkowników, w tym Marta Gasiorz Jasinkowa, ludzie stoją, motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym Mariusz Jasiński, Marta Gasiorz Jasinkowa i Ireneusz Chaliburda, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Pierwszy nocleg jeszcze w PL, Sucha Leśna, ja, jako księgowa wyprawy odnotowuję koszty 42zł czyli 9,15€ za parę podróżników. Wieczorem przy kolacji snujemy plany, wyciągamy mapy i okazuje się, że nikt do przesłanych map nie zajrzał. Ot, płyną na wyprawę jak klasyczny plankton, za prowadzącym.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

9 sierpnia.

Janusz i Krysia poszli zwiedzać zamek Czocha, a my zrobiliśmy sobie z nimi fotkę i ruszyliśmy na podbój Europy.

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Marta Gasiorz Jasinkowa, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Gnamy drogami szybkiego ruchu przez Niemcy, chcemy jak najszybciej powitać Italy, na autostradzie spoglądam na GPS, uuu! 160km/h, ale to tylko przy wyprzedzaniu uspakaja Jasinek. Nie lubię fast foodów, ale z poprzednich wypraw, wiem, że warto zatrzymać się w jakimś McDonaldzie czy KFC, bo tam parking jest obok stolików, czyste kible i wiadomo, że nie będzie drogo. Tyłek już trochę boli od tej jazdy i spać się chce, bo tylko bziu, bziu mijające pojazdy. Uzgadniamy z Jasinkiem , że już wysila wzrok w poszukiwaniu postoju. Do McDonalda trzeba było zjechać z głównej trasy i po ok. 2km lokalną drogą dobrnęliśmy zgodnie z planem. Towarzystwo oczywiście marudzi: kawa niedobra, ale cukier podwójny każdy bierze i jak chytra baba z Radomia chowa do kieszeni dla tych co słodzą. Obok jest stacja benzynowa więc jeszcze tylko tankowanie i zaraz powrót na trasę i zgodnie z zamysłem do Monachium. Wyjeżdżamy ze stacji, Jasinek prowadzący mknie do trasy szybkiego ruchu, ale hallo, hallo gdzieś nam grupa zniknęła. Zawracamy.

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i droga

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i droga

Motocykl Długiego bez powietrza w tylnej oponie. Wszyscy cieszymy się, że stało się to w takim momencie, a nie przy 160km/h na autostradzie.  Jasinek już kiedyś reperował Długiemu oponę jak wbił mu się gwóźdź, wtedy jakiś magicznym kołkiem zalepił dziurę, a nabojem jak do PRL-owskiego syfonu napompował koło. Wtedy został bohaterem dnia i cały dzień go chwaliliśmy. Więc Jasinek ma szanse na kolejną odznakę  „podróżnika dnia” i wyciąga cały sprzęt. Ze zdziwieniem odkrywa, że Długi wybrał się na Sycylię (wyprawa ok. 8000km) na tej oponie sprzed 2 lat z tym dzielnym kołkiem. I tak stoją nasze 3 smutne motocykle, my kręcimy się koło nich, a Ala zmęczona podróżą śpi w trawie. Bartek machnął na Motocyklistę na BMW jadącego w przeciwnym kierunku. Miły gość zawrócił i postanowił nam pomóc, chyba sam się nie spodziewał, że właśnie postanowił poświęcić nam 3 godziny ratując naszą wyprawę. Zaczęło się niewinnie, żeby podpowiedział nam gdzie kupimy oponę do BMW. Gość obdzwonił x warsztatów, ale tam nie ma tylnej opony o określonych wymiarach, w końcu po godzinie na telefonie, znalazł punkt gdzie uda się Długiemu kupić ten wymarzony przedmiot. Więc gość się upewnia czy sami damy radę wymienić oponę i oczywiście nie! My potrzebujemy jeszcze serwis gdzie nam to zrobią. Facet jak centrala telefoniczna wykonuje znowu x połączeń i informuje mnie, że on mieszka 3km dalej, pojedzie do domu, zostawi motocykl, weźmie auto i zawiezie Długiego do sklepu. Dziękujemy gościowi za pomoc, wciskamy mu termosik z polskim bimberkiem oklejony naszym logo MotoItlay. Nasz Moto-Angel faktycznie wraca do nas i tak jak było ustalone zabiera Długiego do sklepu.  My zostajemy przy szosie, w tym czasie iło, iło zdążyła zatrzymać się karetka czy trzeba udzielić pomocy patrząc z przerażeniem na Alę w trawie, po chwili kolejni ludzie chętni do pomocy, samochód i pani, która mówi, że jest pielęgniarką i już chce ratować rannych.

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i droga

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, motocykl i na świeżym powietrzu

Po chwili podjeżdża busik z logo sklepu rybnego, kierowca mówi, że on ma serwis i nam wszystko naprawi, okazuje się, że nasz Moto-Angel już to wszystko pozałatwiał. Busik ze sklepu rybnego odjeżdża po to żeby przyjechać odpowiednim autem po BMW1150. Faktycznie za parę minut jest minibusik, pan nam się przedstawia Chris Meyer, gość suchy jak liść bobkowy, max 170cm wzrostu, zanim nasi panowie się pozbierali gość zdążył już odpalić motocykl i po deseczce wjechać na pakę, stoi tam z tym wielkim motocyklem zgięty w pół jak lampka pixara. Jestem w szoku jego umiejętności, Chris jedzie przodem, my za nim, zadbane jednorodzinne domki i jest warsztat. Na warsztacie pierwszy wolny termin 11 sierpnia, ale BMW już na podnośniku, opona zdjęta czeka na nową. W międzyczasie żona Chrisa częstuje nas kawą, wodą. Cudowni ludzie, całe szczęście, że do nich trafiliśmy. Chris podchodzi do nas i mówi, że on naprawia głównie auta, ale w sercu ma motocykle i czy chcemy zobaczyć jego zaplecze. Z wdzięczności za pomoc głupio byłoby odmówić, a do tego przecież nie mamy co tu robić. Wspinamy się po schodach na piętro warsztatu, mijamy regały opon, niestety wszystkie samochodowe . I odrywamy, że Chris ściga się na motocyklach 250, w gablocie medale, wieńce laurowe. Ma 2 synów, którzy jeżdżą w motocross. W międzyczasie wraca Długi z kierowcą i oponą. Okazuje się, że sklep był, aż 30km od warsztatu w jedną stronę. Nasz Moto-Angel, życzy nam udanej wyprawy, nie przyjmuje, żadnej kasy. Chris błyskawicznie zmienia oponę. Długi podsumowuje wydatki dnia – nowa opona 130€, wymiana 30€. Jasinek komentuje, że taniej niż w Warszawie, jeszcze pamiątkowa fotka z Chrisem i ruszamy w drogę.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „N LB 2538”

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i na świeżym powietrzu

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Marta Gasiorz Jasinkowa, ludzie stoją i obuwie

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, motocykl i tekst „ena”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński i motocykl

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Marta Gasiorz Jasinkowa, motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Ireneusz Chaliburda, motocykl, na świeżym powietrzu i tekst „2538 A”

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 użytkowników, w tym Marta Gasiorz Jasinkowa i Marta Chaliburda, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński i Ireneusz Chaliburda, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie siedzą, motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 użytkowników, w tym Ireneusz Chaliburda i Marta Chaliburda, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Marta Chaliburda, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Ciąg dalszy kiedyś nastąpi :-)

Edytowane przez jasinek
 • Like 21
 • Thanks 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetne :)

Poslaná z telefonu bez zdravého rozumu

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli już nie w słoiku
Świetnie opisane.
Pozdrawiam.


Ride, eat, sleep, repeat...

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super się czyta, ale pewnie lepiej tam być! Fajna zabawa.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 12.10.2021 o 15:55, Piotreo napisał:

@jasinek

Zdjęcia są tylko w Tapatalku, na kompie ni ma :(

Ale i tak PKP :default_icon_beer1:

Zmień Atari na coś nowszego :D@Jasinku jeszcze nie czytałem , ale już lajkuję . Nasuwa mi się jedna konkluzja , ale to innym razem ;)

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godziny temu, KaeS napisał:
 
jasinek.jpg

A teraz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, jasinek napisał:

A teraz?

OK, przeleciała jak strzała, tylko dlaczego bez kasku? :D

 • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciąg dalszy ale od początku :D

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 użytkowników, w tym Marta Gasiorz Jasinkowa, Mariusz Jasiński, Marta Chaliburda i Ireneusz Chaliburda, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, na świeżym powietrzu i tekst „9 sierpnia. Janusz Krysia poszli zwiedzać zamek Czocha, my zrobiliśmy sobie nimi fotkęiru- szyliśmy na podbój Europy. CZOCHAT Gnamy drogami szybkiego ruchu przez Niemcy, chcemy najszybciej powitać Italy, auto- stradzie GPS, นuu!1 ale tylko przy zedzaniu spakaja Jasinek. fast foodów, ale poprzednich wypraw, warto jakimś McDo- KFC, parking jest obok wiadomo, będzie drogo. jazdy mijające wiem, naldzie bo bziu, Uzgadniamy Jasinkiem, poszukiwaniu postoju. Do McDonalda było zjechać głównej trasy 2kr lokalną dobr- nÄliÅ›my godnie Towarzystwo oczywi- narudzi: kawa podwójny każdy bierze kieszeni dla tych słodzą. Obokj benzynowa więc jeszcze tylko tankowaniei zaraz powrót trasę zgodnie zamysłem do Mona- chium.”

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl, droga i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym Mariusz Jasiński, stoi i tekst „Dziękujemy gościowi pomoc, wciskamy polskim bimberkiem Motoltlay. Moto-Angel faktycznie było ustalone zabiera Długiego sklepu. zostajemy szosie, tym czasie zdążyła zatrzymać karetka trzeba udzielić pomocy patrząc AlÄw trawie chętni pomocy, samochód pani, jest pielęgniarką ijuż chce ratować mówi, siÄ™,że asz suchy Busik liść bobkowy motocykl lampka wzrostu, Chris jedzie Meyer. panowie pozbie- jednorodzinne sierpnia BMWi umiejętno- jest warsztat. Wspinamy schodach Chris motocyklach 250, blocie medale, wieńce laurowe. jeżdżą międzyczasie Długi kierowcą oponą. Okazuje sklep był, aż warsztatuv jedną stronę. Nasz życzy udanej wyprawy, muje, żadnej Chris błyskawicznie zmienia oponę. Długi wydatki dnia nowa opona 130€, wymiana Jasinek komentuje, Warsza- taniej”

Może być zdjęciem przedstawiającym rower i tekst „jeszcze pamiątkowa fotka Chrisem ruszamy w drogę. Odjechaliśmy 30-50km, teraz poszukiwania ale zakupy Aldi. spod sklepu STOP! Długi może odpalić, bluzgi, bluzgi, bluzgi, próby zapalenia jedziemy. Camping znaleziony, Długi odpina GPS, telefony żeby odciążyć akumulator, ale akumulator przeciwieństwie opony kupiony nowy. Długi wkłada tank- bagun sam wierzch różaniec mamy, orzyjmie każdą pomoc każdej opatrzności. Wieczorem Jasinek opowiada historiÄ przeczytana forumj chłopaki przejechali całe Bałkany bez alternatora. Uspakajamy Długiego już wszystko będzie dobrze piwo,jemy sałatkę kartoflaną wursty tak kończymy inaczej zapla- nowany dzień wyprawy. #122 Chris Meyer”

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl, na świeżym powietrzu i tekst „Agip 10”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym droga i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym Marta Chaliburda, motocykl i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst „Odjeżdżamy około 30km w zwaną „to będzie drodze" znajdujemy ładny niestety booked", patrzą zdziwieniem, takim terminie chcemy miejsca. Kolejny camping jest sca, którym warsztat, więc wracamy. Ten camping kawał łaki, knajpka, są toalety. Pani rzuca kwotę parę próbujemy wytargować, ale pozostaje bez mian. BMW1150 opuszcza warsztat. Jasinek jedzie po Długich żeby wieczoru Dłudzy pokruszyli lasyczna paczka krakersów kieszeni mo- tocyklowej jkurtki. Długi chce wracać Polski, będzie opóźniał, ołacze, czekała urlop, panowie wykreślają planów Sycylie, zresztą ktoś tam słyszał, upały plaga komarów, SycyliÄ polecimy w pożyczymy skutery. Razem wyjechaliśmyi razem wrócimy na 14”

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl i droga

Może być zdjęciem przedstawiającym Mariusz Jasiński, pomnik i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pomnik, na świeżym powietrzu i tekst „Udzielamy kilka naszym panom zmieniamy ich klach. Ala siedzi stojaku ogląda zdjęcia Nagle słyszymy kobieta angielsku krzyczy: złodziej, zło- zymotocy- tnie linkę którą ładne .Czar- się, zgubił klucze, przechodniów interweniuje, patrzymy tego upału, znaiwności, przecinakiem, wąskie uliczki. dwaj młodych Niemcówi jak rozglądają za patrolem. My miasto ciągle nie możemy czasie para rowerówj biegają, dzwonią policję, opuszczamy Po drodze robimy zakupy, na świętować sklepie pijemy, przycina dorzuca Dojeżdżamy ale okazuje się, wnuka. niestety jest pojawia jakiś pracownik, próbujemy przekonać, cichutko wciskamy naklejkÄ niestety gość namówić, naszą prośbę dzwoni kolej- nego campingu, żeby ustalić czy czynne czy miejsca.”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, na świeżym powietrzu i tekst „cyficzne, tu a tym Ålicznym campingu, kible tzw. Rzymskie czyli miejsce nogi (fuj), bardziej higieniczne, na dodatek przy takiej opła- cie papieru toaletowego przywołuje skargi Shreka: mÄskiej skończył pier!" Ale tak cieszy nas tutaj każda chwila.”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, pomnik, na świeżym powietrzu i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst „WSarti kate- Ponieważ zwiedzanie Florencjijestw biegniemy Santa największą klasyfikacji zajmuje czwarte Budowa katedry trwała przez 140 1296 roku, piękna fasada cudna kopuła będąca wieńczeniem katedry to genialne który ajwybitniejszego architekta tamtej epoki. Florencji powstał budynek wyższy Dumo. liczy sobie 107 Florencja stolica jeżdżą ładne, wypasione samochody, torebkami, wyroby skórzane, widać że miasto mieszkańcy są zamożni. Panowie przywołują nas do porząd- ku, zwiedzania, pierdółek Niestety campingi pełne. nie chcą przyjąć zmęczonych polacco ma- namiotami. Panowie jeszcze raz oglądają mapÄ decydują, jedzie- nad Jezioro Trazymeńskie tam campingów Podjeżdżamy naprawdę wielki, baseny, bar, sklep, dostęp jeziora.”

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, niebo i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński i Ireneusz Chaliburda, ludzie stoją i ocean

Może być zdjęciem przedstawiającym pomnik, na świeżym powietrzu i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński, ludzie stoją, na świeżym powietrzu, drzewo i tekst „Ruszamy, starych, samochodów, zatoczkach drodze szybkiego uchu przywiózł gruz, stoi Widać, Toskania. pejskich państw, jest właściciel urlopują, pytamy kilku ciągle sukcesu, panowie przeglądają GPS, wyznaczają kolejny Duża brama, obok basen boisko wjeździe powiewają duże flagi euro- nam, sportowe, Polska. Pytamy Ochrona "Margaritta, Krzysztof!" się naszym szef przez miał chwilę zdziwiona, camping. Dzwoni szefa MMA, widać gębie zarobił, ,ale zdecydo- umiejętności. Szef mówi bardzo dobrze polkę. Krzysztof, mąż Małgosi, pokazuje nas swojej rodzinie zachwyceni. postawić motocykli dziewczyny Małgosią ponoć mieszkatu osób. podjadą zabiorą obie Marty Mijamy dużą recepcję, fawele? Część takie Camping, zjedzą anioły spotkaliśmy! stolikami barowymii wchodzimy działkowe, każdy”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „zadbane tektury, jeszcze nika, Pełno orudnych zewszystkied domki plastiki uliczkach. Małgosia, mówi szkoda, robić Jesteśmyw szoku. cienia, obok trawy, tylko recepcja czuwa nad naszym na jedno, samotne drzewo, kilka metrów dalej bezpieczni, jeszcze Małgosia lepszego placu Wchodzę Gosią wypisania duży, gigantyczny, 70 telewizor, Właśnie naszych panów, nieświadomy sytuacji ściąga gaciei się orzebiera, szczęście tyłem kamery. Zapamiętujęj zbiera kamera. Poniżej mniejszy 55 zbierają gu. Reguluję opłatę, oczywiście tylko gotówka wchodzi gospodarze pierwszego punktu en wędlinę doradzają, chleb produkty miejsce, Potem czarnych przemytników, żeby gospodarze kupili sobie pewne niejsce Krzysiek mówi, tujest zwykły camping Haha!Z namioty ale nocujemyn objeżdżają wpadamy widać”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński i Ireneusz Chaliburda, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 użytkowników, w tym Mariusz Jasiński i Ireneusz Chaliburda i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, motocykl, na świeżym powietrzu i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, motocykl, drzewo, droga, niebo i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl, drzewo, droga, niebo i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu, drzewo i tekst „bliżej tym częściej spotykamy niezwykłe domki budowla planie koła stożkowym dachem, wszystko ułożone: przypominają domki hobbita, domki wioski smerfów. Pierwsze, które potykaliśmy były opuszczone, stały, starych oliwnych gajach, wśród figowych drzew figi wprost drzewa smakują doskonale. Alberobello znaleźliśmy duży Camping, ponieważ podróże kształcą nie oceniali- smyporecepcji bramie wjazdowej jtylkov Długiego Bartka, żeby poszli orawdzićmiejscówkę. Miejsce fajne, cena 30€, rozbijamy Zrobiło póź- ,więcustaliliśmy, Ädziewczyny, odległość1 stro mapka drogę. Zupełnie orientujęsie terenie, powiedział ronda Oczywiście zgubiłyśmy która google maps drogę, sklep. Płacąc kasie odkryłyśmy, ostatnimi dniu kolejny bonusik losu, sweet.”

Cd się tworzy 

 • Like 16
 • Thanks 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasinku, ja pamięć mam za słabą do twarzy więc wolę zapytać, czy kierownik z wąsami to ten sam z którym jechaliśmy na południe Polski wioząc Twój motocykl? Twarz niby nie podobna ale wąsy podobne, choć w sumie wtedy żaden z was nie był podobny do siebie :D!

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj jakie to dobre. Talent literacki, łatwosc pióra zachwyca. Dawaj dalej Jasinku i Marto. No i wspaniała wyprawa.

Poza tym, mysle ze praca na etacie to tylko hobby, bo na YT masz juz 8 subskrybentow :) wiec dochod musi byc

 

 • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, lcoo napisał:

Jasinku, ja pamięć mam za słabą do twarzy więc wolę zapytać, czy kierownik z wąsami to ten sam z którym jechaliśmy na południe Polski wioząc Twój motocykl? Twarz niby nie podobna ale wąsy podobne, choć w sumie wtedy żaden z was nie był podobny do siebie :D!

Niestety Arek z którym jechaliśmy nie żyje :default_sad:

10 godzin temu, rutkos napisał:

Jasinku, czy będzie wersja papierowa???
Czegoś takiego nie było!!!

Wysłane z mojego
 

Będzie :D

 • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×