Skocz do zawartości
rutkos

E-Toll System inwigilacji kierowców

Recommended Posts

5 minut temu, mario2007 napisał:

Jacku jak Ci idzie ???

jak już pisałem, nie mam tego problemu

pewnie straciłbym mniej czasu niż stojąc w kolejkach na bramkach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby jakoś podsumować sytuację. Goła baba dla twórców tego wspaniałego ułatwienia. Taka adekwatna do tego co stworzyli.

image.png

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak macie wiedzę to napiszcie proszę co mnie czeka gdy:

Wstanę sobie rano i udaję się gdzieś ... gdzie jest autostrada "x" i niewinny wjeżdżam gdzie były bramki i nie mam biletu, aplikacji ( bo zawsze brałem bilet ... na końcu płacąc ... ) - co się dzieje, jakie mam możliwości, jakie kary mnie czekają i skąd mam wiedzieć które drogi są płatne tak czy srak ... ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak macie wiedzę to napiszcie proszę co mnie czeka gdy:
Wstanę sobie rano i udaję się gdzieś ... gdzie jest autostrada "x" i niewinny wjeżdżam gdzie były bramki i nie mam biletu, aplikacji ( bo zawsze brałem bilet ... na końcu płacąc ... ) - co się dzieje, jakie mam możliwości, jakie kary mnie czekają i skąd mam wiedzieć które drogi są płatne tak czy srak ... ?
Bez kozery powiem 500

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Pawel napisał:

Bez kozery powiem 500

Oki. Pokuta 500, ale jak podjadę pod same bramki to już po mnie? Nic nie mogę zrobić? ( nie mam telefonu np  )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekasz na pismo od gitd

Moje doświadczenia z tą instytucją są wyłącznie negatywne.

 

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złodzieje. Będzie niezły burdel. Założę się, że jutro,  .... większość się zdziwi. Ja bym nawet nie był świadomy, gdyby nie to co tutaj napisano. Wiem, wiem .... moja wina - powinienem znać przepisy ... Nic innego nie mam do roboty jak czytać dzienniki, rozporządzenia i inne okólniki czy interpretacje .... Chuje!

Tutaj coś w temacie ... https://autokult.pl/43156,jest-lista-stacji-na-ktorych-kupisz-bilet-na-autostrade-w-systemie-e-toll-nie-ma-ich-wiele

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czekasz na pismo od gitd
Moje doświadczenia z tą instytucją są wyłącznie negatywne.
 
Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
System e-TOLL – stworzony i nadzorowany przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej system poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych w Polsce.

Wobec powyższego sądzę że komornik .

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Jarek napisał:

Oki. Pokuta 500, ale jak podjadę pod same bramki to już po mnie? Nic nie mogę zrobić? ( nie mam telefonu np  )

Podobno możesz sobie kupić bilet na stacji nawet jak już zjedziesz z autostrady do iluś tam dni wstecz nie ma kary 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zapłacisz karę do 7 dni, to tylko 400 zł

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie o poranku autopay poległ , o 10.00 zadziałał ale czekam na aktywację e-tollowych autostrad . Jestem cierpliwy bo nigdzie nie jadę

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
46 minut temu, FALCON napisał:

Podobno możesz sobie kupić bilet na stacji nawet jak już zjedziesz z autostrady do iluś tam dni wstecz nie ma kary 

Skąd masz takie informacje? 

1 grudnia w życie wejdą kolejne zmiany, które dotyczyć będą opłat za autostrady zarządzane przez GDDKiA. Efektem nowego systemu będzie znacznie zmniejszenie korków, a także zlikwidowanie bramek. Czy motocyklistom nowa aplikacja przypadnie do gustu?

Nowy sposób opłat wprowadzony będzie na dwóch odcinkach autostrad – A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica. Od 1 grudnia podstawową metodą płatności będzie państwowa aplikacja e-TOLL, która dostępna będzie zarówno dla użytkowników telefonów z systemem Android, jak i iOS. Za rozliczanie odpowiedzialna będzie Krajowa Agencja Skarbowa. Ważną zmianą jest fakt, że podczas całego przejazdu nowa aplikacja będzie musiała zostać włączona, ale może także działać w tle. W punktach płatności kamery będą sprawdzać tablice rejestracyjne, ale także dzięki smartphonowi rejestrowana będzie trasa przejazdu za pomocą śladu GPS.

Wobec tego każdy motocyklista przed wjazdem na płatny odcinek zmuszony będzie do zatrzymania się oraz włączenia aplikacji, a także wyłączenia jej po przejechaniu bramek. Warto wspomnieć, że działanie systemu w tle wiąże się z szybkim zużyciem baterii, ale także koniecznością ciągłego połączenia z Internetem. W przypadku rozładowania urządzenia lub utraty sygnału kierowcy będą mieli 3 dni na uzupełnienie informacji na temat przejazdu. Ich brak spowoduje nałożenie mandatu w wysokości 500 złotych.

Czy kierowcy motocykli mają w takim razie alternatywne wyjście? Okazuje się, że tak. Nieco lepszym wyjściem będzie zakup biletu przed podróżą, jednakże konieczne jest podanie wówczas nie tylko numerów tablicy rejestracyjnej, ale także konkretnej daty i godziny, a także miejsca wjazdu i wyjazdu, gdyż opłata będzie obowiązywać tylko i wyłącznie na wybranym odcinku.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, Pawel napisał:

Skąd masz takie informacje? 

1 grudnia w życie wejdą kolejne zmiany, które dotyczyć będą opłat za autostrady zarządzane przez GDDKiA. Efektem nowego systemu będzie znacznie zmniejszenie korków, a także zlikwidowanie bramek. Czy motocyklistom nowa aplikacja przypadnie do gustu?

Nowy sposób opłat wprowadzony będzie na dwóch odcinkach autostrad – A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica. Od 1 grudnia podstawową metodą płatności będzie państwowa aplikacja e-TOLL, która dostępna będzie zarówno dla użytkowników telefonów z systemem Android, jak i iOS. Za rozliczanie odpowiedzialna będzie Krajowa Agencja Skarbowa. Ważną zmianą jest fakt, że podczas całego przejazdu nowa aplikacja będzie musiała zostać włączona, ale może także działać w tle. W punktach płatności kamery będą sprawdzać tablice rejestracyjne, ale także dzięki smartphonowi rejestrowana będzie trasa przejazdu za pomocą śladu GPS.

Wobec tego każdy motocyklista przed wjazdem na płatny odcinek zmuszony będzie do zatrzymania się oraz włączenia aplikacji, a także wyłączenia jej po przejechaniu bramek. Warto wspomnieć, że działanie systemu w tle wiąże się z szybkim zużyciem baterii, ale także koniecznością ciągłego połączenia z Internetem. W przypadku rozładowania urządzenia lub utraty sygnału kierowcy będą mieli 3 dni na uzupełnienie informacji na temat przejazdu. Ich brak spowoduje nałożenie mandatu w wysokości 500 złotych.

Czy kierowcy motocykli mają w takim razie alternatywne wyjście? Okazuje się, że tak. Nieco lepszym wyjściem będzie zakup biletu przed podróżą, jednakże konieczne jest podanie wówczas nie tylko numerów tablicy rejestracyjnej, ale także konkretnej daty i godziny, a także miejsca wjazdu i wyjazdu, gdyż opłata będzie obowiązywać tylko i wyłącznie na wybranym odcinku.

 

Gdzieś to czytałem, wydaje mi się, że na oficjalnej stronie etoll,  mogę wieczorem poszukać. Jest jeszcze jakaś inna aplikacja ale nie miałem czasu doczytać szczegółów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co opisujecie to na razie wyleczony jestem z przemieszczania się A4 i A2 na wspomnianych odcinkach przez jakiś czas. Na szczęście w najbliższych tygodniach w "tamte" rejony mogę jechać alternatywną trasą. Może z czasem Wasze relacje będą bardziej pozytywne lub sytuacja się "unormuje"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

 

 

Jeszcze mi się udało po staremu

Ciekawe jak będzie z motocyklami, bo podobno aplikacja co chwilę się zawiesza

 

 

 

Jak to jak, będzie 500+

 

taptarapta

 

Nie mylmy pewnych spraw

eToll dotyczy wyłacznie dwoch odcinków państwowych autostrad.

Konin Strykow

Wroclaw Sośnica

Tu nie ma już możliwosci zapłaty na bramkach

 

A1 i A4 to prywatne autostrady gdzie bramki działają, a videotollimg to tylko opcja

 

Autopay obsluguje A1,A4 w ramach videotolliingu oraz od dziś eToll. Przy czym na odcinkach eToll apka i lokalizacja powinny być właczone

 

Jeszcze tydzien temu na stronach eToll było info ze bedzie mozliwy zakup ebiletu na stronie. Dzis już nie ma.

 

Jak zwykle musiał zarobić znajomy królika. Ja od miesiaca rozgryzam ten temat i bez powodzenia, aby jakoś to zautomatyzować

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli nie będzie kolejek na bramkach tylko na orlenie, ale tam tylko sramy

 

Karty flotowe bp, shell, dkv, uta to ponoć po całości ogarniają

 

Uruchomili osobną, również jeszcze niedopracowaną, aplikację eToll Bilet służąca do zakupu biletow autostradowych.

Przynajmniej nie musi być odpalona w czasie przejazdu danym odcinkiem. Ważne by przejazd był opłacony.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/piec-systemow-platnosci-za-autostrady-w-polsce-jak-to-dziala-e-toll/vfgb8w8

 

Adminy - zrobcie porządek i osobny temat z tego

 

taptarapta

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wreszcie przeczytałem wszystko i wiem już, że nic ciekawego do dyskusji nie wniosłem, jak zwykle zresztą.

Wkurw mam podobny do koleżeństwa, ale ponieważ nie lubię autostrad to na razie zlewam to ciepłym moczem.

A w firmie zaproponuję jedyne słuszne rozwiązanie z apką eToll Bilet i każdy użytkownik służbowego auta podepnie sobie służbowa kartę.

A za prywatne przejazdy bedą zwracać kasę do firmy.

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sytuacji gdy pracownicy wsiądą razem do jednego auta i polecą autostradą z włączona aplikacją w dwóch smartfonach to zapłacą obaj.
Takie siupy.

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego jedynym rozsądnym rozwiązaniem na chwilę obecną jest apka eToll Bilet, służąca wyłącznie do zakupu biletu

nie ma śledzenia, zżerania baterii, itd.

Orlen ma w swojej mFlocie też coś podobnego udostępnione od dziś ponoć, ale od kilku tygodni próbuję się dowiedzieć szczegółow

 

od operatora floty najczęściej mam komunikat że wiadomości na stronach etoll.gov.pl zawierają nieprawdziwe informacje

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Marcin N napisał:

Czyli nie będzie kolejek na bramkach tylko na orlenie, ale tam tylko sramy

 

 

 

 

 

 

 

 

13 godzin temu, Marcin N napisał:

 

Orlen ma w swojej mFlocie też coś podobnego udostępnione od dziś ponoć, ale od kilku tygodni próbuję się dowiedzieć szczegółow

 

 

Czegoś tutaj nie rozumiem :default_icon_eek: w kiblu chyba brak takich informacji :default_wink::default_laugh:

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, Karson napisał:

Czegoś tutaj nie rozumiem :default_icon_eek: w kiblu chyba brak takich informacji :default_wink::default_laugh:

16384352832906.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×