Skocz do zawartości
rutkos

E-Toll System inwigilacji kierowców

Recommended Posts

Panowie, czy ta dyskusja Was bawi, w jakiś sposób nakręca?
Proszę o szczere odpowiedzi :default_wink::default_laugh:
Zanim odpowiem wybierz sposób FB_IMG_1640430589253.jpg

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Pawel napisał:

Zanim odpowiem wybierz sposób FB_IMG_1640430589253.jpg

z telefonu
 

 

 

Edytowane przez Karson

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A coś się zmieniło w viatolu dla pojazdów powyżej 3,5t? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz jak pojadę prywatnie np z lawtą czy łodzią to jak się to odbywa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E-toll lub e-toll bilet to aplikacje do smartphone.
Trzecia opcją to jednorqzowy bilet który możesz kupić na orlenie, nie wiem jak jest w gdzie indziej ale kolejka po ten bilet na orlenie na wrocławskich bielanach wygląda jak poniżej

https://gazetawroclawska.pl/weekend-przed-swietami-ogromne-kolejki-w-punktach-sprzedazy-etoll-zdjecia/ar/c1-15959819


z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki ale czy to działa także na innych drogach? Opłaty pow 3,5t z tego co wiem były także na np drogach ekspresowych... Jak nie ma viatola to jak przejechać legalnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/aktualnosci/koniec-systemu-viatoll/

Od 1 października br. system e-TOLL będzie  jedynym systemem do wnoszenia opłaty elektronicznej.  Od tego dnia nie będą działać system viaTOLL oraz urządzenia viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.

Należy pamiętać aby wyrejestrować się z systemu viaTOLL. Może to zrobić zarówno przed - jak i po 30 września. Na odzyskanie kaucji za urządzenie pokładowe (tzw. OBU/viaBOX) oraz przeksięgowanie środków z rachunku viaTOLL użytkownicy mają czas do 30 września 2022 r.

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Jarek napisał:

Oki ale czy to działa także na innych drogach? Opłaty pow 3,5t z tego co wiem były także na np drogach ekspresowych... Jak nie ma viatola to jak przejechać legalnie?

Tylko pod etollem. Albo używając znienawidzonej apki, albo wykupując urządzenie pokładowe, albo, jeśli masz monitoring GPS w pojeździe - poprzez umowę z firmą monitorującą 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to czytam co piszecie to odnoszę wrażenie że jestem dużo starszy niż wynika to z papierów ... Nie ogarniam tych usprawnień. Czuję się jak zhukana matka polka. 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak to czytam co piszecie to odnoszę wrażenie że jestem dużo starszy niż wynika to z papierów ... Nie ogarniam tych usprawnień. Czuję się jak zhukana matka polka. 
Nie Jarek, z Tobą wszystko ok, to sytem do którego korzystania zostaliśmy zmuszeni jest chory.


z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
48 minut temu, Jarek napisał:

Jak to czytam co piszecie to odnoszę wrażenie że jestem dużo starszy niż wynika to z papierów ... Nie ogarniam tych usprawnień. Czuję się jak zhukana matka polka. 

Tez się tak czuję...

Viatoll był jaki był, ale kupowało się urządzenie i jechało dalej... Trzeba było pamiętać żeby dolać pieniążków i tylko tyle... Korzystałem przez cztery lata i żadnych problemów nie było...

Etoll no niestety, ale to już jest zabawa w konfigurowanie smartfona, albo dość droga przyjemność z zakupem urządzenia i dodatkowy abonament...

Ja wybrałem skonfigurowanie smartfona na aplikacji etoll. Dane auta zczytało mi z cepika. Nie wiem jak będzie to wyglądało w momencie jak przesiądę się na busa z przyczepą, bo w tej konfiguracji też jeżdżę... Ale to za kilka dni, na razie innego pojazdu nie dodawałem i nic nie konfigurowalem... Pożyjemy zobaczymy, niemniej jednak uważam, że nie na kierowcy, czy też właścicielu pojazdu spoczywa odpowiedzialność za urządzenia do odprowadzenia opłat za przejazd... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plizzz twórcy nawigacji i map do nich - dodajcie opcję mijania odcinków viatol i autostrad o chrym systemie opłat..

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś nowości w temacie? Praktyczne rady na teraz?  Już niebawem czeka mnie A4 ... Ktoś coś .. ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, to nie wyprawa na magadan. Kup sobie bilet przez apke etoll bilet i z głowy. Nic nie musisz mieć włączone, bilet masz do okazania w komórce. Ważny chyba 3 dni

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, arthurr napisał:

Jarek, to nie wyprawa na magadan. Kup sobie bilet przez apke etoll bilet i z głowy. Nic nie musisz mieć włączone, bilet masz do okazania w komórce. Ważny chyba 3 dni

Popatrzyłem co piszą ...  lidzie piszą bardzo źle o tej aplikacji i płatności w tej aplikacji ... https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.mf.ebilet&hl=pl&gl=US

Jaka jest prawda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Jarek napisał:

Popatrzyłem co piszą ...  lidzie piszą bardzo źle o tej aplikacji i płatności w tej aplikacji ...

To nie ludzie, to wilki 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Jarek napisał:

Popatrzyłem co piszą ...  lidzie piszą bardzo źle o tej aplikacji i płatności w tej aplikacji ... https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.mf.ebilet&hl=pl&gl=US

Jaka jest prawda?

Prawda jest taka że nie miałem najmniejszych problemów z zakupem biletu. Ale to może ja jestem jakiś inny.. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Jarek , jako , że niebawem wyjedziesz na A4 ... otwórz komputer , znajdź w googlu na których stacjach koncernu ORLEN możesz zakupić bilet za pezejazd A4 . Podjedz , powiedz  od którego zjazdu do którego , podaj nr pojazdu którym będziesz się poruszał , opłać stosowną kwotę , poczekaj na wydruk z kasy ...... i ciesz się podróżą :D

W tel to może Ci prądu braknąć lub też aplikacja zawiesi się i nie opłacisz przejazdu co może skutkować mandatem za brak przejazdu

Edytowane przez ben

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, ben napisał:

@Jarek , jako , że niebawem wyjedziesz na A4 ... otwórz komputer , znajdź w googlu na których stacjach koncernu ORLEN możesz zakupić bilet za pezejazd A4 . Podjedz , powiedz  od którego zjazdu do którego , podaj nr pojazdu którym będziesz się poruszał , opłać stosowną kwotę , poczekaj na wydruk z kasy ...... i ciesz się podróżą :D

W tel to może Ci prądu braknąć lub też aplikacja zawiesi się i nie opłacisz przejazdu co może skutkować mandatem za brak przejazdu

Na razie tak zamierzam zrobić,  ale przodem przy najbliższej okazji zapytam na Orlenie co i jak... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Jarek napisał:

Na razie tak zamierzam zrobić,  ale przodem przy najbliższej okazji zapytam na Orlenie co i jak... 

Nie pytaj !!!!! Wwcisną Ci ciepłego psa , kawę , płyn do spryskiwaczy i fakturę ...

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 6.01.2022 o 12:07, Jarek napisał:

Jakieś nowości w temacie? Praktyczne rady na teraz?  Już niebawem czeka mnie A4 ... Ktoś coś .. ?

Twoja podróż A 4 już odbyła się ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, ben napisał:

Twoja podróż A 4 już odbyła się ?

Dzisiaj.  Właśnie wlazłem do domu.  Jutro napiszę co i jak w moim przypadku. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×