Skocz do zawartości
rutkos

E-Toll System inwigilacji kierowców

Recommended Posts

Tytuł wątku jest trochę nieadekwatny ale jest szansa, że już w nowym ruszy projekt który zakłada przejęcie wszelkich punktów styku sieci i instalację czarnych skrzynek, do których będzie miało dostęp Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, w efekcie powstanie:

1. narodowa sieć na wzór Runetu (Рунету ;)) z opcją odłączania Internetu, 2. urząd sniffujący wszystko co przesyłamy oraz 3. Polski Instytut Rodziny i Demografii (PIRiD)  dostający od niego strumień informacji, bo ma uprawnienia prokuratora, więc nie musi nikogo pytać, żeby śledzić obywateli

Jak to wejdzie to już na takie tematy tu nie porozmawiamy :) więc korzy tajcie póki można.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, artex napisał:

Jak to wejdzie to już na takie tematy tu nie porozmawiamy :) więc korzy tajcie póki można.

Zejdziemy do greynetu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, artex napisał:

Tytuł wątku jest trochę nieadekwatny ale jest szansa, że już w nowym ruszy projekt który zakłada przejęcie wszelkich punktów styku sieci i instalację czarnych skrzynek, do których będzie miało dostęp Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, w efekcie powstanie:

 

1. narodowa sieć na wzór Runetu (Рунету ;)) z opcją odłączania Internetu, 2. urząd sniffujący wszystko co przesyłamy oraz 3. Polski Instytut Rodziny i Demografii (PIRiD)  dostający od niego strumień informacji, bo ma uprawnienia prokuratora, więc nie musi nikogo pytać, żeby śledzić obywateli

 

Jak to wejdzie to już na takie tematy tu nie porozmawiamy :) więc korzy tajcie póki można.

Z tego wynika , że jeżeli będzie się chciało z kimś pogadać na poważne tematy to trzeba będzie jechać osobiście , wysiąść z auta i nie zabierać tel ???

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tego wynika , że jeżeli będzie się chciało z kimś pogadać na poważne tematy to trzeba będzie jechać osobiście , wysiąść z auta i nie zabierać tel ???
Jako efekt uboczny.. być może nie byłoby to takie głupie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz trochę pojadę nie na temat... Jak zwykle zresztą... Cofnę się o dwie i pół dekady... W roku 1995 rodzice zakupili mnie pierwszy mój komputer... Pentium 75... Niestety w szkole miałem wymagającego informatyka, a bez ćwiczeń praktycznych nie dało rady... Za jakiś czas ,zapragnąłem mieć kontakt ze światem, ale niestety nikt nie był w stanie zainstalować mi modemu (niestety ciągle wywalało jakieś błędy), więc kontaktu ze światem sieciowo nie miałem... Mijały lata... Ciułałem... Ciułałem... I uciułałem... Nastał rok 1999... Zakup wypasionego Durona 800 z pełnym wyposażeniem i nawet posiadającym modem... Yes yes yes... Gadu gadu... Czaty... MP3... 30 godzin na miesiąc w abonamencie w telekomunikacji... Słodki Jezu co to były za czasy... Ta godzinka w zupełności wystarczała... I tak nigdy nie wykorzystałem całości mimo, iż znajomych miałem nawet więcej niż teraz... Ale piątki i soboty były lajwy... Szkoda było czasu na komputer... Mijały lata... Skończyłem kolejny etap nauki...2004... Przyszedł internet radiowy...wprowadzili bankowość elektroniczną, więc internet zaczął też służyć do płatności i zakupów... No i jakoś w tamtych latach pojawił się już internet w telefonach... Ale ja do 2017 używałem telefon tylko do dzwonienia...

Od czterech lat niestety mam smartfona i czuję się trochę jakby prześladowany, ale w zasadzie wygoda mnie zmusiła... Prawda jest taka, że jest dużo łatwiej... Wszystko szybko sprawdzisz... Dogadasz się w każdym języku... Zapłacisz... Ale niestety obraca się to przeciwko nam... Wiadomo gdzie jesteśmy... Co kupujemy... W zasadzie wszystko świadomie o sobie ujawniamy. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie gapią się w te elektroniczne smycze, a nie umiejo dobrego słowa powiedzieć drugiemu człowiekowi, ale za to napisać potrafio...

Ale co nas nie zabije to nas wzmocni...

Bo jak to poeta pisał... Nasz naród jako ława. Z zewnątrz sucha, twarda i plugawa, ale wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi. Plwajmy na te skorupę i zstąpmy do głębi.

Edytowane przez manioora
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz trochę pojadę nie na temat... Jak zwykle zresztą... Cofnę się o dwie i pół dekady... W roku 1995 rodzice zakupili mnie pierwszy mój komputer... Pentium 75... Niestety w szkole miałem wymagającego informatyka, a bez ćwiczeń praktycznych nie dało rady... Za jakiś czas ,zapragnąłem mieć kontakt ze światem, ale niestety nikt nie był w stanie zainstalować mi modemu (niestety ciągle wywalało jakieś błędy), więc kontaktu ze światem sieciowo nie miałem... Mijały lata... Ciułałem... Ciułałem... I uciułałem... Nastał rok 1999... Zakup wypasionego Durona 800 z pełnym wyposażeniem i nawet posiadającym modem... Yes yes yes... Gadu gadu... Czaty... MP3... 30 godzin na miesiąc w abonamencie w telekomunikacji... Słodki Jezu co to były za czasy... Ta godzinka w zupełności wystarczała... I tak nigdy nie wykorzystałem całości mimo, iż znajomych miałem nawet więcej niż teraz... Ale piątki i soboty były lajwy... Szkoda było czasu na komputer... Mijały lata... Skończyłem kolejny etap nauki...2004... Przyszedł internet radiowy...wprowadzili bankowość elektroniczną, więc internet zaczął też służyć do płatności i zakupów... No i jakoś w tamtych latach pojawił się już internet w telefonach... Ale ja do 2017 używałem telefon tylko do dzwonienia...
Od czterech lat niestety mam smartfona i czuję się trochę jakby prześladowany, ale w zasadzie wygoda mnie zmusiła... Prawda jest taka, że jest dużo łatwiej... Wszystko szybko sprawdzisz... Dogadasz się w każdym języku... Zapłacisz... Ale niestety obraca się to przeciwko nam... Wiadomo gdzie jesteśmy... Co kupujemy... W zasadzie wszystko świadomie o sobie ujawniamy. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie gapią się w te elektroniczne smycze, a nie umiejo dobrego słowa powiedzieć drugiemu człowiekowi, ale za to napisać potrafio...
Ale co nas nie zabije to nas wzmocni...
Bo jak to poeta pisał... Nasz naród jako ława. Z zewnątrz sucha, twarda i plugawa, ale wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi. Plwajmy na te skorupę i zstąpmy do głębi.
Piszmy więc.. taka konkluzja

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, dakarowy napisał:

Piszmy więc.. taka konkluzja emoji1.pngemoji482.png

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

@dakarowy mordeczko Ty moja :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[mention=352]dakarowy[/mention] mordeczko Ty moja :-)
taki jestem
Tymczasem



Albo jak kto woli ..



Miłego weekendu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tego wynika , że jeżeli będzie się chciało z kimś pogadać na poważne tematy to trzeba będzie jechać osobiście , wysiąść z auta i nie zabierać tel ???
Tęsknię do tych czasów.

taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś do sprzedania Nokia 3110 ?


Wysłane z budki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie są tanie rzeczy panie Boczek.


Ride, eat, sleep, repeat...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Marcin N napisał:

Kurde jeszcze niedawno sprzedałem 6310i

Moja dalej sobie leży i czeka na swój czas... :default_ph34r:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do etolla, to używam aplikacji z logo etoll czyli pewnie produkcji naszych sikret serwis agentów rzadowych. Mam obecnie skonfigurowane ustawienia do przejazdów dla pojazdu o dmc między 3,5 a 12. Wygląda to tak, że aplikacje włączam na czas przejazdu i jadąc innym samochodem nie pobiera mi zbędnych opłat, bo po prostu kończąc jazdę ciężarówka klikam przycisk zakończ przejazd... Nie bawiłem się jeszcze tym ustrojstwem, ale z tego co czytałem można zdefiniować kilka pojazdów tylko jeszcze tego nie sprawdziłem. Ale skoro etoll to etoll, więc pewnie da się skonfigurować kilka pojazdów w tym osobówkę i motorek i uruchamiać płatny przejazd zależny od kierowanego pojazdu... Tak to rozumiem...

A i jeszcze czytając regulamin, gdzieś między wersami wyłapałem, że aplikacja zbiera dane przez cały czas... Więc pewnie kiedy przejazd jest zakończony to gdzieś w tle też działa.

Rozumiem też, że skoro ktoś ma takie dane, więc pewnie jest w stanie nam udowodnić też przekroczenie prędkości... Na razie to chyba nie będzie instrument w rękach władzy, ale w przyszłości pewnie już tak...

Ale żeby adminy nie musiały mi zmieniać nicka na Kubuś Fatalista, dopiszę, że póki jest dobrze, róbmy swoje...czyli chwytajmy tego karpia za ogon, czy tam jakieś inne Carpe diem :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@manioora  widać , że zdoktoryzowałeś temat.  Ale ciekawie przez te extra appki nie będzie . Przesiąść się trzeba będzie na DK 94 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No Wy tam Ben macie gorzej... My tak jakby mamy okres na dostosowanie się... Ja przynajmniej w promieniu 100km a może nawet dwustu samochodem osobowym i motorkiem jeżdżę bez etolla... Ale cóż... Ten cały system to skurwysyństwo przez duże S...

Niedawno się cieszyłem, że A1 będzie bezpłatna, bo nie ma miejsc na bramki... Cóż teraz już wiem, że pewnie nadejdzie czas, że będziemy słono płacić za przejazd... :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach


​Po serii wpadek wiążących się z aplikacją e-Toll, Krajowa Administracja Skarbowa wprost odradza kierowcom osobówek używanie nowego systemu. Alternatywą ma być aplikacja e-Toll PL BILET oraz... bilety kupowane na stacjach.

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-porazka-e-toll-ministerstwo-doradza-inna-aplikacje,nId,5697057#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome



https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-porazka-e-toll-ministerstwo-doradza-inna-aplikacje,nId,5697057

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak poczytałem opinie o eToll Bilet to znacząco nie odbiegają od samego eToll

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Pawel napisał:

Ciąg dalszy politycznych wypocin w tym wątku

syfzgilem

Dla mnie niedostępne... Ale może to i lepiej :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dla mnie niedostępne... Ale może to i lepiej :-)
Hasło podałem wyżej

z telefonu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego syf z gilem?

Edytowane przez KaeS
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dlaczego syf z gilem?
Boooo, szukałem hasła a akurat siedziałem w barze i przeglądałem menu

z telefonu

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dlaczego z hasłem? co to za podziały?
Jak administrator jedzie kurwami i chujami na miłościwie nam panujących to jest dobrze, a jak pospulstwo merytorycznie, ba nawet kulturalnie coś w temacie napisze to się kurwa hasłuje temat??? gdzie my żyjemy? Gdzie wolność słowa? Czy Wam, tam w administracji, coś się przypadkiem nie pomyliło?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×