Skocz do zawartości
sweedy

Moja modyfikacja przedniej lampy - F650 GS 00'

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

obiecałem że zrelacjonuję moją przeróbkę przedniej lampy w moim przedliftowym F650GS z 2000r. Jako że mimo tego, że mam dość dobre ledy na gmolach, to jakość świecenia po zmroku mojej przedliftowej lampy pozostawia dla mnie wiele do życzenia. Cały zeszły sezon przejeździłem nawet z zepsutą regulacją, lampa świeciła jeszcze gorzej - po naprawie jest wciąż słabo a odbłyśnika w szklanej lampie nie opłaca się regenerować...


1. Na allegro zapolowałem na używaną przednią lampę z polifta razem z czachą (czacha mi nie potrzebna, mam do swojej wszystkie akcesoria już - szyba itp, poza tym poliftowa lampa pasuje do przedliftowej czachy) - 550zł
2. W Krakowskiej firmie auto gamma kupiłem Soczewkę BI LED - projektor z chłodzeniem, ruchomą przesłoną (może pełnić funkcję długie/krótkie) marki GRANT o wielkości 2,5 cala. Soczewki sprowadzają z chin od producenta i sygnują swoją marką. Nie kupicie ich gdzie indziej poza aliexpress - a oni przynajmniej sprzedają po 1 sztuce (zazwyczaj są komplety 2 sztuk dostępne do sprzedaży u różnych sprzedawców). Soczewka jest typu MINI czyli przystosowana do przeróbki z żarówki H4/H7/H1 i ma ok. 12cm długości więc idealnie pasuje do lampy f650GS - ma 14 cm głębokości. 
Sama soczewka 289zł, do tego maskownica 19,99 i kabelki żeby dorobić do podłączenia pod org instalację - 10zł

Przeróbkę robi mi jeden z kolegów z FB forum F650 GS POLSKA, mogę go polecić. Gość na co dzień modyfikuje reflektory samochodowe pod soczewkę i ma pojęcie o robocie - do motocykli w tym do naszego ukochanego modelu którym sam jeździ też robił :)

Chwalę się zdjęciami z postępów na dzień dzisiejszy... soczewka już zamontowana w lampie, snop światła wyregulowany, wklejona i mechanicznie ogarnięte wszystko - zostało dorobić układ zabezpieczający oryginalną instalację motocykla - BI LED ciągnie aż 40W :)

 

image.png.53e3c866d7b4dab316e1f6e2171ff3a8.png

Gdyby ktoś chciał to maskownicę (ten srebrny pierścień wokół soczewki) można kupić  czarną i cały odbłyśnik też pomalować na czarno - jest nie potrzebny. Zmienia to trochę "look" motocykla ;) Ja nie chciałem aż tak ingerować. podoba mi się tak jak na zdjęciu wyżej. Żarówka pozycyjna będzie klasyczna a można kupić maskownicę z wyciętymi rowkami tak, żeby na obwodzie maskownicy pojawiało się światło z soczewki mogące pełnić rolę pozycyjnych  "cayenne look" - zrezygnowałem bo mam ledy więc jestem i tak dobrze widoczny, poza tym to dodatkowy koszt ok. 140zł....

załączam wam jeszcze link do soczewki którą kupiłem  ;)

https://allegro.pl/oferta/soczewka-projektor-bi-led-grant-2-5-6000k-10232522896

  • Like 10
  • Thanks 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×