Skocz do zawartości
Majster

Przedni Czujnik światła stopu

Recommended Posts

Witam  szanowne grono forumowiczów

Padł mi czujnik światła stopu ( krańcówka, przełącznik ze stykiem przy klamce przedniego hamulca)  w BMW F650 ST rok 1997. Najpierw się zacinało światło stopu, po wciśnięciu klamki trzymał cały czas, po jakimś czasie puszczał, lub po ponownym naciśnięciu odpuszczał, nożny działał bez zarzutu. Na początku z lenistwa potraktowałem preparatem , jednak nie dało to oczekiwanych rezultatów.   Więc zabrałem się za sprawdzenie i został mi kabelek w ręku, myślałem że się da jakoś polutować, ale urwał się przy samej obudowie. Rozebrałem to ustrojstwo ale rozleciało się całkiem.  

Nie mogę dostać takiego czujnika. Oryginalny  nr 61 31 2 346 504  w sklepie Internetowym BMW nie dostępny a proponowany koszt około 310 zł. Znalazłem coś podobnego na Aledrogo  do Aprilia Pegaso 650

https://allegro.pl/oferta/czujnik-hamulca-stopu-aprilia-af1-pegaso-red-rose-10942525591?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_ss&ev_adgr=Chemia_i_akcesoria&ev_campaign_id=14493242333&gclid=Cj0KCQjw4PKTBhD8ARIsAHChzRJBsnu3L-t3goRMVq6r9ji2Ps-3gbc5dTXD-xXj2xpDvkgfMAnHVMAaAuAlEALw_wcB

Lub

Tylko jest tam taka dodatkowa blaszka ( styk jakiś, nie wiem może do ABS,

https://allegro.pl/oferta/automat-stopu-jmp-aprilia-rx-125-11802227699?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_ss&ev_adgr=Chemia_i_akcesoria&ev_campaign_id=14493242333&gclid=Cj0KCQjw4PKTBhD8ARIsAHChzRLzE_3p5RtsynZr6kxk92Fxp6nEWypLBCPtAHI-WG4CooIsXyRBViUaAsw8EALw_wcB

Przerabiał ktoś z was  taki czujnik ?

Edytowane przez Majster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udało, sam wyłącznik od Aprillii pasował idealnie, jednie co musiałem przy klamce dorobić mały króciec, którego chyba zgubiłem przy rozbieraniu sprzętu. Brakowało jakieś 3 mm żeby po naciśnięciu klamki zadziałał wyłącznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×