Skocz do zawartości
Hadian

Duży kufer centralny

Recommended Posts

Cześć,

Jaki polecacie duży kufer centralny, który pomieści dwa integralne kaski? Myślałem o K-Max 50L ale nie jestem pewny czy będę go w stanie zamontować.

Zależy mi, aby zamontować taki kufer w BMW GS 650 Dakar bez żadnego większego kombinowania. Poszukuje raczej budżetowej wersji.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ZWIERZ ma stelaż do givi/Kappa, dokup płytę i  kufer i masz komplet. Ofertę kappa/givi znajdziesz np na motobagaz.pl

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mogę polecić tylko to co używam - Trekker 52L (Givi lub praktycznie identyczny Kappa), do tego pasująca płyta mocująca (która nie psuje wyglądu motocykla). Dwa kaski wchodzą, chociaż lepiej żeby tylko jeden z nich był XXL ;-). Na plus że można dobrać dedykowane oparcie, czy stelaż bagażnika na klapie. A kiedyś później i boczne kufry pasujące wizualnie.

Jak dla mnie mieści się też w kategoriach budżetowo, bo wychodzi sporo taniej niż kufry alu, a wizualnie pasują do GS/Dakkar "charakterem", w przeciwieństwie do wielu okrągłych rodem z jakiegoś skutera (z tzw. fabrycznym włącznie). Ale to już zahacza o gusta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Płyta potrzebna i stelaż

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel napisał:

Płyta potrzebna i stelaż

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
 

A to wszystko niedrogo u Zwierza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Hadian Taki miałem na myśli, ja akurat mam ze srebrnymi paskami. Jak wyżej koledzy napisali, potrzebna dodatkowa płyta mocująca. Akurat Givi/Kapa robi fajnie dopasowane, coś takiego np:

https://www.motorace.com.cy/givi-sr685-top-case-rack-f650gs-g650gs.html

Ale to do polifta, wcześniejsze roczniki mają trochę inną "dupkę" i przez to jest inna płyta. Powyższe to przykład, takich płyt z danym mocowaniem jest więcej, metalowe, plasticzane, co kto lubi. 

Cena nowej płyty ociera się o 2 stówki (a używki ogólnie rzadką występują w przyrodzie, bo jak już ktoś zamontuje to zazwyczaj trzyma), więc opcja od @ZWIERZ  warta rozpatrzenia. 

Edytowane przez BrunoJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Hadian ma chyba polifta właśnie

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Marcin N Dakar 2007 - Ty wiesz najlepiej :)

@Pawel, @BrunoJ dzięki za pomoc. Zabieram się za zakupy. Efekt finalny podeślę w tym wątku jak uda mi się to sklecić do kupy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi na to, że od ZWIERZA stelażan nie kupię, bo sprzedaje na przed lifta :(

Orientujecie się gdzie można kupić taki stelaż w sesnownej cenie?

@Pawel funkcjonalność ponad wszystko. Irytuje mnie, że mogę spakować tak mało do centralnego, nie wspominając o dwóch kaskach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Hadian napisał:

Wychodzi na to, że od ZWIERZA stelażan nie kupię, bo sprzedaje na przed lifta :(

Orientujecie się gdzie można kupić taki stelaż w sesnownej cenie?

@Pawel funkcjonalność ponad wszystko. Irytuje mnie, że mogę spakować tak mało do centralnego, nie wspominając o dwóch kaskach.

Jest taki jeden ziom na olx który ma dobre ceny na Kappa/Givi, znajdziesz go po miejscowości Wisła Mała. 

Daj znać jak poszła rozmowa :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakar z tak dużym kufrem musi wyglądać nader szkaradnie. Kaski w kufrze... tak jakby nie można było zastosować linki zabezpieczającej je przed przypadkową kradzieżą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, KaeS napisał:

Dakar z tak dużym kufrem musi wyglądać nader szkaradnie.

Pizza Man 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Linką o długości 1,8 m zabezpieczam nie tylko kask ale i niejednokrotnie odzież.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@KaeS względy wizualne przestają mieć dla mnie znaczenie, gdy po prostu brakuje mi miejsca na zabranie gratów w podróż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orientujecie się Panowie czy ten stelaż z płytą nada się również do Dakara? Bagażniki standardowej wersji i wersji Dakar są takie same?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bagażniki w F650GS Dakar, czy zwykły są takie same.

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Pawel napisał:

Jeśli model przed liftem to potrzeby 

-  Stelaż KAPPA  K6390 / GIVI 639F

Jeśli po lifcie 

- Stelaż  KAPPA KR685 / GIVI SR685

 

No i płyta KAPPA K553N / GIVI M3

 

Ale przecież ten stelaż ma już płytę pod kufer, więc pod co jeszcze dodatkowa? 

@KaeS czy szkaradnie to rzecz gustu. Mały nie jest, ale to też kwestia proporcji z kierownikiem. Cześć kufrów wygląda jak bańki, ten ma w miarę sensowny kształt kojarzący się z normalnymi kuframi alu. Ktoś mógłby powiedzieć, że płaski a niski kufer wygląda szkaradnie, a niektórzy się podoba i tak jeżdżą.

Do czego jest używany to też kwestia kto co potrzebuje. Ja wożę w nim spory plecak do pracy, ale również i ciuchy na zmianę (po garnitur i lakierki włącznie). Albo po córkę do szkoły (wtedy biorę jej ciuchy moto do ubrania, a pakuję jej szkolny plecak i torbę ze sportami). Z kolei w teren często zabieram zestaw ciuchów trekkingowych, z plecakiem, ale i jakieś kaski czy uprzęże się zdarzają. Na parkingu przebieranko, a wtedy kufer potrafi pomieścić kurtkę, spodnie i buty, a kask faktycznie na lince. Osobiście wolę mieć duży kufer i wozić powietrze, niż mieć za mały i kombinować jak sie pomieścić. 

@Hadian Ta Kappa to dobry wybór, to jest to samo co Givi które pokazywałem, ot, trochę inne wykończenie. Mi akurat wizualnie bardziej podobało się givi. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeździłem z taką kappą na 1200 i potem na 800 przez ładne 10 lat. Mocny skubaniec. Jedyna awaria: wylatał Bolec zawiasu. Wstawiłem gwóźdź który Monika złapała w oponę. 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×