Skocz do zawartości
Hadian

Duży kufer centralny

Recommended Posts

Na motobagaz.pl jest konfigurator.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli do polifta do kufra jak na zdjęciu (Givi/Kappa) to płyta jest 'w podkowę' i schowek można normalnie otwierać. Bardzo zgrabny układ, plus bez kufra nie zalatuje plastiksem. Mam i polecam. "firmy" są wymienne, osobiście mam płytę Kappa bo była taniej i kufer Givi, bo wizualnie ciut bardziej mi się podobał. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co więcej, to dla szukających oszczędności, często można wyrwać fajne kufry na olx - ja moją lodówkę Givi Trekker Dolomiti 46 wyrwałem za coś koło 600-700 zł. Nie wyglądał super pięknie na początku, ale godzinka z wkrętarką, szmatką i pastą aluchrom potrafi zdziałać cuda ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Givi i Kappa to dwa produkty a ten sam producent wiec  różnica jest w wykonaniu, Kappa to produkt budżetowy a Givi spas ;) 

Za tym wszystkim idzie rzecz jasna cena. 

Dla przykładu Givi TRK33 Trekker to to samo co Kappa KGR33 z tą różnicą że Givi ma dodatkową klapę która umożliwia dostęp do kufra bez konieczności otwierania go  a Kappa tego rozwiązania nie ma, reszta dokładnie ta sama. 

Płyty do kufrów są dokładnie te same wiec dla przykładu Kappa KM5 to będzie Givi M5 a bez znaczka GIVI.

Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać 

 

ad8019606138880-6509901f5ecab.jpg

pol_pl_Zestaw-2-kufrow-bocznych-Kappa-Mo

gim5_%231.jpgcd3dbe1a6807460c08ed1a83f8db0df5.jpg

 

 

 

 

Wracając do Singla i produktów Givi/Kappa.

Z racji innej klapki zamykającej dostęp do mechanizmu otwarcia kanapy są dwa stelaże:

- do modelu przedliftowego potrzeby jest stelaż GIVI 639F (Kappa K6390) oraz  płyta Givi m3 (Kappa K553N) 

- do modelu po lifcie stelaż Givi SR685 (Kappa KR685)  w którym płyta jest w komplecie. 

 

Przed liftem https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/639F.pdf

 

639F.jpg

givi-639f-monorack-bmw-f650-gs01.jpg?p=f

 

Po lifcie https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/639F.pdf

 

 

SR685.jpg

124.jpg

 

 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Pawel napisał:

Givi i Kappa to dwa produkty a ten sam producent wiec  różnica jest w wykonaniu, Kappa to produkt budżetowy a Givi spas ;) 

Za tym wszystkim idzie rzecz jasna cena. 

Dla przykładu Givi TRK33 Trekker to to samo co Kappa KGR33 z tą różnicą że Givi ma dodatkową klapę która umożliwia dostęp do kufra bez konieczności otwierania go  a Kappa tego rozwiązania nie ma, reszta dokładnie ta sama. 

Płyty do kufrów są dokładnie te same wiec dla przykładu Kappa KM5 to będzie Givi M5 a bez znaczka GIVI.

Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać 

 

ad8019606138880-6509901f5ecab.jpg

pol_pl_Zestaw-2-kufrow-bocznych-Kappa-Mo

gim5_%231.jpgcd3dbe1a6807460c08ed1a83f8db0df5.jpg

 

 

 

 

Wracając do Singla i produktów Givi/Kappa.

Z racji innej klapki zamykającej dostęp do mechanizmu otwarcia kanapy są dwa stelaże:

- do modelu przedliftowego potrzeby jest stelaż GIVI 639F (Kappa K6390) oraz  płyta Givi m3 (Kappa K553N) 

- do modelu po lifcie stelaż Givi SR685 (Kappa KR685)  w którym płyta jest w komplecie. 

 

Przed liftem https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/639F.pdf

 

639F.jpg

givi-639f-monorack-bmw-f650-gs01.jpg?p=f

 

Po lifcie https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/639F.pdf

 

 

SR685.jpg

124.jpg

 

 

Przepięknieś to Paweł wyjaśnił.

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przepięknieś to Paweł wyjaśnił.
 
 
Widać zna sie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam Padre, potwierdzam. Kufry mam Givi, boczne stelaże Givi, centralny stelaż Kappa, tyle że różnicy w cenie jeśli chodzi o stelaże nie było, z dostępnością był problem. Przestrzegam przyszłych szczęśliwych nabywców o ograniczone zaufanie do ich nieodkręcających się, samokontrujących śrubek które dają w komplecie - o mały włos nie zgubiłem centralnego gdzieś na Suwalszczyźnie w ubiegłym roku, na szczęście niedaleko było gospodarstwo, tam gospodarz ze świetnie wyposażonym warsztacikiem, zwykłe chamskie nakrętki i podkładki sprężynowe i do*ebanie tego na amen, rozwiązało problem - do dziś trzyma. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te śrubki stelaża to są z gównolitu, wymienilem je od razu na porządne z łbem walcowym.

Seb, stelaż centralny masz ori Yamahy czy Givi/Kappa?
Niestety do T7, stelaże Givi przez swoją budowę mocno ograniczają komfort pasażera

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 19.10.2023 o 18:03, Marcin N napisał:

Te śrubki stelaża to są z gównolitu, wymienilem je od razu na porządne z łbem walcowym.

Seb, stelaż centralny masz ori Yamahy czy Givi/Kappa?
Niestety do T7, stelaże Givi przez swoją budowę mocno ograniczają komfort pasażera

taptarapta
 

Givi. Nic nie ograniczają, tylko tak to wygląda, pasażer ich nie dotyka, żadną częścią ciała, sprawdzone przez jakies 30kkm. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, Marcin N napisał:

No moja pasażerka zdecydowanie tego nie potwierdza emoji6.png

taptarapta
 

o który element stelaża dokładnie chodzi? Poka na zdjęciu. Masz stelaż Givi? Chodzi o ten pod boczne kufry czy pod centralny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
o który element stelaża dokładnie chodzi? Poka na zdjęciu. Masz stelaż Givi? Chodzi o ten pod boczne kufry czy pod centralny?
Stelaż od centralki. Masz taki sam, dokopałem się na zdjęciach.
Stelaż "fabryczny" ma górne rury odgięte na zewnątrz
https://images.app.goo.gl/8AdsRAupyVU5FQXr6

A givi nie
https://motor-sklep.pl/pl/p/Givi-SR2145-Stelaz-kufra-centralnego-bez-plyty-Yamaha-Tenere-700-19-23-Tenere-700-World-Raid-22-23/1441#galleryName=productGallery,imageNumber=1-copied

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nom? I to w czymś przeszkadza pasażerce? Nie daj się w balona robić, Kaśka raczej ma na czym siedzieć, a na to nigdy nie narzekała.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy Czesław jeszcze działa, ale zacne ceny rekompensowały dość szorstki sposób komunikacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×