Skocz do zawartości
Mario 6na9

BAŁKANY 2022

Recommended Posts

Równo 14 dni licząc od dnia wyjazdu z domu, w sobotę 11 czerwca rozpoczęliśmy a w piątek 24 wieczorem byliśmy już w swoich domach.

Prawie 6 tysięcy kilometrów... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno będzie dobrze, zastanówcie się tylko czy nie zrezygnować z przejazdu przez Kosowo, chociaż to co się dzieje nie dotyczy granicy południowej z Albanią a północnej z Serbią. Kosowo z Albanią jest za pan brat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kosowo ominiemy

Jeszcze nie wiem co z Serbią

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myśmy Serbii nie mieli w planach, pierwotnie miała być Bułgaria z moczeniem tyłka nad morzem i odrobina Rumunii ale dwa dni przed wyjazdem Mariusz rzucił hasłem "może zrobimy Bałkany" i nawet chwili się nie zastanawiałem. Serbię z Macedonią, bo w tym roku ją tylko zrobiliśmy w tranzycie odwiedzimy innym razem, przyjdzie i na nie czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak wcześniej piałem śpieszmy się odwiedzić Bałkany bo tam coraz goręcej zaczyna się dziać, w Kosowie tablice rejestracyjne mogą stać się przyczyną konfliktu z Serbią, a w BiH stare pretensje bośniackich Serbów (w zasadzie podobnie od tego samego zaczął się konflikt zbrojny pomiędzy Boszniakami i Serbami w 1992 roku) stają się nowymi, a we wszystkim tym, czynny udział ma Rosja, chcąca wznowić nowy konflikt w Europie aby odwrócić uwagę świata od swej agresji na Ukrainie.

Około roku temu na Słowenii ukazał się raport, w którym uznaje się, że pokój na Bałkanach może być utrzymany pod warunkiem zmiany granic i podziału BiH pomiędzy Chorwację i Serbię a to co zostanie miałoby być BiH właściwą. Przypomnę, że obecne granicy wszystkich państw bałkańskich niemalże pokrywają się z granicami jakie były pomiędzy republikami w Federacji Jugosławii. Oczywiście autora raportu brak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zapominajmy o amimozjacch pomiędzy Bułgarami, Macedonczykami i Grekami oraz że Serbia z Chorwacją zbroją się ponoć na potęgę na wypadek konieczności wytlumaczenia sobie wzajemnie, ktore z nich ma więcej racji

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajno, bardzo fajno. Część miejsc pokrywa sie z moimi z 2021 roku, część z 2022 roku. Chyba coś skrobnę w wolnej chwili. Bałkany nie znudzą mi sie nigdy, mogę tam jeździć co rok, wszystko mi tam pasuje. W 2022 zrobiliśmy też Grecję i szczerze mówiąc, przekraczając granicę z Albanią, odetchnąłem - "qurła, wreszcie w domu..." 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×