Skocz do zawartości
kolo115

Przepalone wydechy a przebieg

Recommended Posts

Witam!

Pytanie brzmi następująco:

Czy przepalenie rury wydechowej i tłumików świadczy o przebiegu powyżej 100k km? Jak sądzę większość obecnych f650gs ma już raz wyzerowany licznik czyli przebieg grubo powyżej 100 000 km. A może przepalone rury świadczą o histori offroadowej?

Czy bać się wysokiego przebiegu czy brać na klatę bo wytrzyma jeszcze raz tyle? 

Zdjęcie poglądowe:

 

 

Screenshot_20220817-134714_Chrome.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 raz tyle, pół raza tyle ... Nie kombinuj w ten sposób. Tak się nie ustala przebiegu. I tak się nie do go ustalić.

  • Przepalony? Rozbiera się i się poleruje i już nie będzie przepalony. Na jakiś czas ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie jak pisze Jarek. 

Mój 1200 ma przebieg 200t km i ostatnio przy grubym serwisie była okazja zaglądnąć tu i tam. Kompresja książkowo, wałki rozrządu bez śladów zużycia, zawory bez uwag. Ktoś wcześniej musiał użytkować z głową a i ja staram się pilnować odpowiedniego serwisu. 

Ale dojechane sprzęty z przebiegiem mniejszym niż 1/4 mojego też widziałem. Tak więc oceniaj stan faktyczny i staraj się nie sugerować przebiegiem. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że można wypolerować :)

A jak już jestem tak daleko to rzuci może ktoś okiem na to ogłoszenie?  Może ktoś zauważy coś co skreśla moto na samym początku...

https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-f650-gs-wszystko-sprawne-silnik-i-skrzynia-biegow-pracuje-super-CID5-IDPcQSu.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, kolo115 napisał:

Ok dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że można wypolerować :)

No i sam się wkopałeś ...

Każde forum ma taki zwyczaj, że pierwsze czyta się co jest napisane na temat, a jak nie ma to wtedy zadaje pytania ... , a Ty nawet nie sprawdziłeś licznych postów, wpisów ...  o doprowadzeniu wydechu "do błysku" No nieładnie - nie przeczytałeś całego archiwum forum, a jak mówią niektórzy: tutaj już wszystko napisano ;)

24 minuty temu, kolo115 napisał:

Bardzo podobają mi się konstrukcje takich ogłoszeń:

Przebieg: 17 tyś km i:  "nigdy mnie nie zawiódł."

Dalej: " ...w ubiegłym roku był zrobiony duży przegląd , wymieniony olej w silniku wszystkie filtry ,świece zapłonowe i klocki tył., akumulator kupiony w ubiegłym roku. ..."

Co tam jeszcze:  Silnik odpala i pracuje bez problemu - jak na 17 kkm to naprawdę wyczyn ;)

I jeszcze to: skrzynia biegów pracuje super ... normalnie jakby ktoś sprzedawał DL'a , a nie rotaxa BMW :)

Na zdjęciach nic interesującego nie wypatrzyłem, ale jak wiadomo ja ze zdjęć nie wróżę ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to forum elektroda?! "Było, zamykam." "Zasilacz z czarnej listy...."

Dla kogoś kto ma ten motocykl i na tym forum spędził kilka lat łatwo pisać coś takiego. Naprawdę ciężko jest przebrnąć przez niezliczoną ilość postów. Niewiem może złe frazy w wyszukiwarkę wpisywałem... 

Odnośnie ogłoszenia to bardziej bym się skłaniał do przebiegu 117 000 km.... Także że silnik odpala i skrzynia dobrze pracuje to akurat na plus :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, kolo115 napisał:

Co to forum elektroda?!

Co jak co, ale Jarek by się tam odnalazł pięknie ;)

A co do ogłoszenia, to trochę tak jak wszyscy nie raz zawsze piszą: nie sugerować się opisem tylko jechać i oglądać. Ze zdjęć wygląda chyba spoko, poza ciekawym stelażem pod kufer :D 

Jest na Śląsku paru takich co coś tam wiedzą, zawsze możesz próbować ich przekupić, żeby się z Tobą zabrali obejrzeć motka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kolo115 napisał:

Co to forum elektroda?! "Było, zamykam." "Zasilacz z czarnej listy...."

O chłopie ... gorzej. To forum f650gs ! Pobędziesz tu trochę to, albo polubisz, albo strzelisz focha i ślad po Tobie zniknie ;) 

Kościelni - chodzą do spowiedzi, partyjni do sekretarza, a forumowi wszystko wyjaśniają sobie na zlotach. Najbliższy we wrześniu ... i to nie byle jaki. Zlot Jasinkowy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, kolo115 napisał:

Ok dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że można wypolerować :)

A jak już jestem tak daleko to rzuci może ktoś okiem na to ogłoszenie?  Może ktoś zauważy coś co skreśla moto na samym początku...

https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-f650-gs-wszystko-sprawne-silnik-i-skrzynia-biegow-pracuje-super-CID5-IDPcQSu.html

Jeżeli ktoś robił średnio 1 tys km w sezonie przez 17 lat to albo bardzo rzadko jeździł do kościoła,, albo ma do niego bardzo blisko, albo jest niepraktykujący...Albo ma taką robotę że przez 4/5 roku nie ma okazji jeździć...Jeżeli na dodatek tak szczegółowo dbał o ten egzemplarz jak opisuje, to nic tylko jechać, płacić i kupować (oczywiście sarkazm).

Moto ma 17 lat, w życiu nie uwierzę, że "po drodze" nic mu nie dolegało...Ale może właściciel przez te...X...lat dbał jak o własne ukochane dziecko i pieścił motocykl...i może się mylę.

Z drugiej strony cena nie zabija. Jeżeli ma do zrobienia tylko jakieś "pierdoły" to może warto.

Z trzeciej strony nie oczekujesz chyba fabrycznego idealnego stanu po 17 latach użytkowania?

Moje propozycje:

1. Umów się z kimś kto ma pojęcie jak ocenić wartość techniczną tego 17 letniego motocykla,

2. Jedź(cie), obejrzyj(cie), sprawdź po VIN historię, to chyba abecadło, zdjęcia mogą być zwodnicze,

3. Spróbuj od właściciela wyciągnąć co w motocyklu może potrzebować interwencji, i czy naprawdę to jest "igła" a "Niemiec płakał jak sprzedawał"...(motocykl z Niemiec)

4. Negocjuj i ewentualnie kup jak będziesz przekonany że jest to opłacalne (dla Ciebie, nie dla sprzedającego).

5. Poza tym, w ogłoszeniu jak byk stoi: "wszystko sprawne", więc wszystko co przy zakupie nie będzie "sprawne" można negocjować. Pytanie, jak zdefiniować "sprawne"?

Ewentualnie umów przegląd motocykla, gdzie od autoryzowanego lub nieautoryzowanego ale poleconego warsztatu w okolicach Gliwic dostaniesz za kilkaset złotych na papierze informację że motocykl jest wart tej ceny, lub dowiesz się ile czeka Cię inwestycji w złotych polskich lub euro żebyś był zadowolony z zakupu.

Poza tym, każdy sprzedający sprzedaje z jakiegoś powodu i chce jak najwyższej ceny.

Poza tym, każdy kupujący chce kupić jak najtaniej i jak najlepszy towar.

Te dwie kwestie trudno trochę pogodzić. Czasami potrzebny jest kompromis.

Aha, faktycznie spróbuj jednak poczytać archiwum forum o "typowych" usterkach i awariach modeli 650GS, będziesz miał od razu gotowy zestaw pytań do sprzedającego.

Nie wiem jaką masz wiedzę o motocyklach f650gs, ale jeśli jej nie masz, to poszukaj kogoś kto na pewno taką wiedzę ma i pomoże podjąć Tobie decyzję.

Moje wątpliwości wytłuszczyłem, życzę pomyślnych negocjacji.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robert.. nie czytałem dalej jak pierwszy wers, bo ten pierwszy wers bardzo pasuje do Ciebie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, dakarowy napisał:

Robert.. nie czytałem dalej jak pierwszy wers, bo ten pierwszy wers bardzo pasuje do Ciebie emoji28.pngemoji482.pngemoji482.pngemoji482.png

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Daniel, przestań! mam już całe 7 tys w dwa lata nabite!:Di nowy wał!!!:default_icon_rolleyes:No i za tydzień planuję zrobić kolejne 700km...:default_icon_mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, cykli napisał:

Jeżeli ktoś robił średnio 1 tys km w sezonie przez 17 lat to albo bardzo rzadko jeździł do kościoła,, albo ma do niego bardzo blisko, albo jest niepraktykujący...Albo ma taką robotę że przez 4/5 roku nie ma okazji jeździć...Jeżeli na dodatek tak szczegółowo dbał o ten egzemplarz jak opisuje, to nic tylko jechać, płacić i kupować (oczywiście sarkazm).

[...]

Dzięki za odpowiedź! :) Wrzuciłem to ogłoszenie do wg mnie wygląda spoko ale zawsze mogło mi coś umknąć na zdjęciach. 

Jak najbardziej mam plan na oględziny tylko jak zawsze jest problem z czasem :) Troszkę przerażał mnie temat przebiegu powyżej 100k km ale taka specyfiką naszego rynku używanych pojazdów. Nieraz widzę na Facebooku posty ze zdjęciem licznika powyżej 100 000 i dopiskiem: "mój motocykl stał się niesprzedawalny!" :)

Myślę że tak jak piszecie trzeba przyjąć że stan techniczny jest ważniejszy niż przebieg, którego tak naprawdę nigdy do końca nie jesteśmy pewni (przynajmniej w starszych egzemplarzach...).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjęciach wygląda jak to na takich zdjęciach - całkiem dobrze. Nie zauważyłem nieoryginalnych elementów ( konstrukcję / stelaż kufra pominę )

Opis, jak to opis ... Wersja sprzedającego dla kupującego ...

Cena, jak to cena - rzecz indywidualna i w dużym stopniu uzależniona od stanu.  Po zdjęciach "igła" Jak jest? Trudno bez realu ocenić. I jeszcze jedno. Pochodzenie. Jak np ze Szwajcarii to trzeba przyjrzeć się dokładnie, albo jeszcze dokładniej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, Jarek napisał:

[...] Pochodzenie. Jak np ze Szwajcarii to trzeba przyjrzeć się dokładnie, albo jeszcze dokładniej ;)

Okej... Przyznaje, że znów nie doczytałem. Rozszerzysz wątek? Te ze Szwajcari są jakieś inne? Kierownica po prawej stronie? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strefa celna ... stamtąd trafiało dużo mocno uszkodzonych sprzętów. Najczęściej z wysokich roczników i niskim przebiegiem. ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cytuj

Kraj pochodzenia: Niemcy

Tylko jakoś handbarów temu nieborakowi brakuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×