Skocz do zawartości
cykli

[K] motocykl do 125ccm i 11kW (15KM)

Recommended Posts

szukam nie zajeżdżonego motocykla do 125ccm i do 15KM mocy (na kat. A1)...mam czas do wiosny, więc gdyby ktoś-coś miał na ofertę to proszę o wiadomość - może być oczywiście na priv. Budżet tak do ok. 10 tys. Ważne żeby młody wdrażał się przez najbliższe 1-2 sezony do poważniejszej jazdy i nie zrobił sobie krzywdy. Obowiązkowo ABS, raczej na asfalt. Dla niskiego (170cm) jeźdźca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze gratulacje że syn czuje temat. Niestety 125 są bardzo rozchwytywane (kat. B) co za tym idzie rynek używanych, dobrych maszyn jest mocno ograniczony a ceny też poszybowały. Trzymam kciuki żeby się coś sensownego trafiło. Szerokości.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po taniości to można kupić nówkę sztukę jakiegoś keewaya, @Bodek rozkminiał temat i chyba mocno na plus ocenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo jakiegoś Kymco 125 używane naprawdę są w przystępnej cenie a to już technologia Hondy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
42 minuty temu, Mario 6na9 napisał:

Po pierwsze gratulacje że syn czuje temat. Niestety 125 są bardzo rozchwytywane (kat. B) co za tym idzie rynek używanych, dobrych maszyn jest mocno ograniczony a ceny też poszybowały. Trzymam kciuki żeby się coś sensownego trafiło. Szerokości.

 

Dzięki za gratulacje. Właśnie dlatego że rynek 125-ek jest...specyficzny, wolę najpierw rozpytać na naszym forum niż rzucać się na olx-y czy inne otomoto. W końcu to moje dziecko ma na tym motorku jeździć. Jakoś nie mam zaufania do używanych motocykli od handlarzy. Poczekamy, zobaczymy.

7 minut temu, xel napisał:

Po taniości to można kupić nówkę sztukę jakiegoś keewaya, @Bodek rozkminiał temat i chyba mocno na plus ocenia?

Nie wiem czy chiński wyrób jest sensownym wyborem. Kompletnie się na tym nie znam. No i skuter odpada, musi być motocykl. Bo tak i już :D jak sobie przypomnę swoje 16 lat, to się nie dziwię...tylko wybór był wtedy o wiele mniejszy...Chętnie poczytam/posłucham co mają bardziej doświadczeni ode mnie w temacie do powiedzenia.

 

1 minutę temu, KaeS napisał:

Albo jakiegoś Kymco 125 używane naprawdę są w przystępnej cenie a to już technologia Hondy.

Dzięki Sławek, porozglądam się.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś 2 lata temu mój znajomy kupił synowi Hondę CBR 125, całkiem fajny moped był w przystępnej cenie. Za 10 tysięcy można znaleźć naprawdę dobry egzemplarz.

Zobacz tu masz prawie pod domem ciekawy egzemplarz pochodzący z polskiego salonu

https://www.olx.pl/d/oferta/cbr-125-honda-zadbany-CID5-IDR9xPW.html

albo ten w Pucku

https://www.olx.pl/d/oferta/honda-cbr-125-repsol-CID5-IDQHomy.html

Edytowane przez KaeS
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, KaeS napisał:

Jakieś 2 lata temu mój znajomy kupił synowi Hondę CBR 125, całkiem fajny moped był w przystępnej cenie. Za 10 tysięcy można znaleźć naprawdę dobry egzemplarz.

Zobacz tu masz prawie pod domem ciekawy egzemplarz pochodzący z polskiego salonu

https://www.olx.pl/d/oferta/cbr-125-honda-zadbany-CID5-IDR9xPW.html

albo ten w Pucku

https://www.olx.pl/d/oferta/honda-cbr-125-repsol-CID5-IDQHomy.html

Fajnie, że mają ABS ... bo inaczej to by się Cykli zdenerwował, że czas marnuje ... :D

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak poglądowo co jest z ABS'em ..

https://www.olx.pl/d/motoryzacja/motocykle-skutery/q-abs/?search[filter_float_enginesize:to]=125

Yamaha MT wydaje się i wyglądać i w ogóle ... , ale to nie mnie ma się podobać ;)

Ja lubię klasyki ( no prawie ... )

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xsr-idealna-125-na-kategorie-b-faktura-vat23-gwarancja-ID6EY4Of.html

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie, że do 10 tysięcy ... bo inaczej to by się Cykli zdenerwował, że czas marnuje ... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pułapie do 10 tysięcy w 125 raczej się nie znajdzie czegoś markowego z ABS, prędzej z CBS lub Dual CBS.

Z tego co pamiętam, poza Francją chyba, w 125 do dziś nie ma obowiązku montowania tego systemu w nowych motocyklach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, KaeS napisał:

Fajnie, że do 10 tysięcy ... bo inaczej to by się Cykli zdenerwował, że czas marnuje ... :D

 

5 godzin temu, Jarek napisał:

Tak poglądowo co jest z ABS'em ..

https://www.olx.pl/d/motoryzacja/motocykle-skutery/q-abs/?search[filter_float_enginesize:to]=125

Yamaha MT wydaje się i wyglądać i w ogóle ... , ale to nie mnie ma się podobać ;)

Ja lubię klasyki ( no prawie ... )

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xsr-idealna-125-na-kategorie-b-faktura-vat23-gwarancja-ID6EY4Of.html

Widzę że i czytanie ze zrozumieniem ciężko przychodzi ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo jak jest... Sobie człowiek może jakiegoś systemu odmówić, bo sami damy radę... Ale dziecku żadnego systemu nie pożałujemy... I tutaj piszę jako ojciec, który szukał motorka dla dziecka. Co prawda dla syna szukaliśmy 50 bo to dopiero kategoria AM, ale po obejrzeniu dwóch igieł wybraliśmy opcje dołożenia do puli większej ilości monet i decyzja zapadła jednak na nowy motorek. Niestety w 50 nie ma praktycznie żadnych systemów poprawiających bezpieczeństwo, ale chodziło mi o to, żebym ja czuł się dobrze sadzając dziecko na sprawny motorek, a nie na poskladanego strucla. 

Podejrzewam, że @cykli podchodzi do tematu podobnie do mnie i pewnie też jak trafi na "igły" to zdecyduje dołożyć pieniążków. Są nowe motorki np. ostatnio widzialem 125 Benelli za około 15 kilo, ale niestety nie ma abs... Są też ajp 125, którego mam i nawet nie wiem ile kosztują na chwilę obecną, ale też ABS brak...

Ostatnio jeżdżę właśnie z synem... On swoim malaguti (zwanym małym glutem) a ja na ajp 125. I tak poważnie się zastanawiam, czy ten ABS jest potrzebny w tej kategorii... 

Jak mawiał mój nauczyciel matematyki... Rozwiążecie tysiąc pochodnych i jesteście mistrzami, a rozwiążecie tysiąc całek, a ja dam wam tysiąc pierwszą i jej nie rozwiążecie... I pewnie tak jest z tym abs-em... Niby nigdy się nie przyda, aż tu nagle ten jeden raz się przydaje... Na szczęście mam minimum rok jeszcze na dylematy cykliego i sam nie wiem jaką decyzję bym podjął... 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, manioora napisał:

Ale dziecku żadnego systemu nie pożałujemy... I tutaj piszę jako ojciec, który szukał motorka dla dziecka. Co prawda dla syna szukaliśmy 50 bo to dopiero kategoria AM ... Niestety w 50 nie ma praktycznie żadnych systemów poprawiających bezpieczeństwo, ale chodziło mi o to, żebym ja czuł się dobrze sadzając dziecko na sprawny motorek, a nie na poskladanego strucla. Podejrzewam, że @cykli podchodzi do tematu podobnie do mnie i pewnie też jak trafi na "igły" to zdecyduje dołożyć pieniążków... Na szczęście mam minimum rok jeszcze na dylematy cykliego i sam nie wiem jaką decyzję bym podjął... 

Jak jeździłem motorynką w wieku 8 lat (tak, ośmiu) oczywiście bez kasku i oczywiście bez uprawnień, za to w narciarskich goglach  i "fluo-żółtym" dresie, to dziwiłem się, czemu jak wracam do domu, to mojemu Ojcu wysypują się pety z popielniczki...ale to był 1980 rok i trochę inne czasy. Jadąc z Gdyni do Pucka to może 3-5 samochodów mnie minęło, dzielnicowy milicjant dał klapsa pałą na dupę za jazdę bez uprawnień bez zbędnych innych formalności jak mnie zatrzymywał (nie raz i nie dwa) i życie było jakoś łatwiejsze...Teraz sam mam syna prawie 17 lat z uprawnieniami na A1 i szukam "złotego środka"...Całek z matmy to w ogóle nie ogarniam...:D

Tak Manioora, chciałbym bezpieczną 125-tkę dla chłopaka który ma uprawnienia ale nie ma doświadczenia, jest rozsądny ale ma wiek cielęcy...a sam mam 50 lat, trochę doświadczenia na motocyklu, zboczone całkowicie podejście do tematu z racji wykonywanego zawodu i stąd mam dylematy...Patrząc na najbliższe dwa sezony, i kwestię, jak Maks będzie chciał wykorzystywać swój pierwszy motocykl to jednak jako ojciec uważam, że ABS lub (jak pisał KaeS) minimum CBS to konieczność na początek poważnej jazdy motocyklem w normalnym ruchu ulicznym w dzisiejszych czasach. Z tego co się na razie zorientowałem, to powinienem rozglądać się po ofertach po 2017r., i to raczej uznane marki a nie chińszczyzna. Czyli...będzie bolało w portfelu!:D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, cykli napisał:

 Czyli...będzie bolało w portfelu!:D

Z tym portfelem to jest tak, że tu się przesunie tam poprzestawia i jakoś będzie... Poboli i przestanie... 

Dziecka ma nie boleć...

Ale to taki mój sobotni spamik tylko, bo przecież nie pytałeś, czy polecamy ABS, tylko sprecyzowałes, że chcesz i dałeś między innymi mnie do myślenia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedną z opcji z ABS wcale w dobrej cenie jest KTM Duke 125. W innych znanych markach ten system, w tej akurat pojemności jest rzadkością, nawet w nowych motocyklach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godziny temu, KaeS napisał:

Jedną z opcji z ABS wcale w dobrej cenie jest KTM Duke 125. W innych znanych markach ten system, w tej akurat pojemności jest rzadkością, nawet w nowych motocyklach.

właśnie taki wniosek się mnie nasunął...

A tak przy okazji, miał może ktoś z forum na serio i dłużej niż kwadrans do czynienia z tym KTM Duke 125ccm??? Będę wdzięczny za subiektywne i obiektywne opinie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem dawno temu /2014/ używkę z rocznika 2011 z przebiegiem 15000 kilometrów - miał pomieszany olej z płynem więc był tani :D . Po naprawie jeździł poprawnie ale stówka była max prędkością - miał być na dojazdy do pracy ale Honda PCX 125 była szybsza i bardziej oszczędna . Zamieniłem na F800ST . Myślę że używka jest dobrym pomysłem ale :

1. jak najmłodszy rocznik

2. wyłącznie z udokumentowaną historią serwisową

3. max 10 tysięcy nalotu

Małe single używają młodzi ludzie i katują to bez umiaru niestety . Nawet w serwisie chłopaki mówią że 25 tysięcy i remont , taki KrótkoTrwałyMotocykl . 

Mam jeszcze do niego filtr oleju , jakieś lusterko chyba nowe , tylną zębatkę w pudełku OEM , używane klamki i pewnie jakieś inne drobiazgi .

Znam takiego co zrobił sobie swap najpierw na 200 /26 koni/ później na 390 /44 konie/  - raczej bez jazdy próbnej nikt się nie połapie :default_dry: . 

https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-duke-sprzedam-ktm-duke-200-125-ID6F23h9.html

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mario2007dzięki za podpowiedzi. Tuningowane mnie nie interesują z pewnych przyczyn. Tylko 125ccm i do 15KM. Ale jak zdecyduję się na KTM to przynajmniej wiem że we Wrocku części dostępne od ręki! :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/ktm-duke-125-duke-abs-2015-motoport-czestochowa-CID5-IDRGgNl.html

@cykli nie mam możliwości podjechać i zobaczyć, sprzedający to nie mój kolega, ale mogę go polecić... Przebieg trochę duży, ale wnioskując po moich z nimi doświadczenia - oryginał 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

19200 ... na nie wiem. Trzeba by było jeden dyżur więcej ... :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 12.11.2022 o 08:43, Pawel napisał:

https://www.facebook.com/groups/motowroclaw/permalink/5616894661732383/

We wtorek mogę rzucić okiemScreenshot_20221112-094256_Facebook.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
 

Rzuć. Spytaj jak te delikatne otarcie tłumika ma się do tego że nigdy się nie przewrócił...

Dnia 12.11.2022 o 08:58, Jarek napisał:

19200 ... na nie wiem. Trzeba by było jeden dyżur więcej ... :default_laugh:

no nie przesadzaj, wg Najmniejszego zarabiam minimum 70 tys /m-c, wychodzi minimum 4 doby w pracy ciurkiem...luzik. Pyknę i mam :default_icon_mrgreen:

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam YBR 125 custom jakby co. Moja baba robi prawko na duże wiec maluch do oddania. Bez ABS

pozdrawiam trolij

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×