Skocz do zawartości
cykli

[K] motocykl do 125ccm i 11kW (15KM)

Recommended Posts

10 godzin temu, trolik napisał:

Mam YBR 125 custom jakby co. Moja baba robi prawko na duże wiec maluch do oddania. Bez ABS

pozdrawiam trolij

Biorę ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 16.12.2022 o 20:57, trolik napisał:

Mam YBR 125 custom jakby co. Moja baba robi prawko na duże wiec maluch do oddania. Bez ABS

pozdrawiam trolij

dzięki za propozycję, celuję raczej z ABS-em.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 
Wyślij wiadomość
 
 
 
 
 
 
 

Informacje o pojeździe

 
 
 
Przebieg 23 000 km
 
Ręczna skrzynia biegów
 
Kolor karoserii: White
 

Opis sprzedawcy

Cena 13800 zł Sprzedam motocykl Yamaha Wr 125 rok 2015 przebieg 23000 km sprowadzony z Niemiec z kompletem dokumentów potwierdzających przebieg oraz pochodzenie motocykla. Koszt rejestracji to 300 zł. Wystawiam fakturę vat-marża. Yamaha w bardzo dobrym stanie bez wkładu finansowego.
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.10.2022 o 20:42, cykli napisał:

właśnie taki wniosek się mnie nasunął...

A tak przy okazji, miał może ktoś z forum na serio i dłużej niż kwadrans do czynienia z tym KTM Duke 125ccm??? Będę wdzięczny za subiektywne i obiektywne opinie!

To i ja coś napiszę. 

Jeździłem w 2022r takimi:

Honda Cbr125 jc39 rok 2007 bez ABS z przebiegiem 36tys km

 

KTM duke 125 rocznik 2022 na którym zrobiłem jakieś 500km. 

 

I teraz tak 125 i ABS to rzadkość ponieważ przepisy nie wymagają aby motocykle 125 posiadały ten system. 

Czy w 125 jest potrzebny ABS? - tak bo hamując awaryjnie z prędkości 90km/h na każdej pojemności można zrobić sobie krzywdę. 

Modele te obecne z ABS to:

- Yamaha xsr i mt

- honda CB 125

- ktm duke 125

- aprilia jakaś sportowa

- zontes u1 i g1

- husqvarna svartpilen 125.

 

W tym segmencie 125 druga ważna rzecz to taka żeby się przymierzyć, niektóre to pełnoprawne motocykle inne bardziej przypominają wielkością motorower. 

O ile na cbr po przejechaniu 100km nie miałem checi na więcej o tyle na ktm zrobiłem ok 300 i nie miałem dość. 

W cbr dla zobrazowania przy maksymalnym skręcie kierownicy ciężarek kierownicy uderzał mi w kolano. Do tego siedzenie nisko bardziej dla osoby maks 160cm. 

W ktm siedzenie na wysokości 835mm to już dla kierownika 165cm i w górę. 

 

Jeśli chodzi o ceny, wszystko co z ABS jest drogie, ale drogo kupujesz i drogo sprzedjesz bo na wartości to nie traci. 

 

Zontesy trochę tańsze i jak byłem na grupie 125 bo szukałem 2 lata temu moto tej pojemności to miały naprawdę dobre opinie. Ale ja bym raczej w nowego celował niż w uzywke.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Ghost napisał:

O ile na cbr po przejechaniu 100km nie miałem checi na więcej

Dokładnie tak. Znajomy kupił dla syna i prosił aby się dla próby przejechał. To tyko 125 więc nie oczekiwałem od niego mocy ale siedząc na tym motocyklu dla niziołków czułem się tak jakbym siedział na kozie, już znacznie wygodniej siedziało mi się na klasycznym Romecie 125.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CBR to i "duży" jest przecież dla hobbitów. Kolega miał 500tkę to przy małym GSie wyglądało jak pół motocykla. Kierownicy tychże proporcjonalnie, więc każdy był zadowolony. Ale gdy sobie raz usiadłem to nawet na miasto nie wyjechałem, bo nie było sensu się męczyć. Przy czym KTM duke to jakiś szczególnie większy chyba nie jest. Więc jak koledzy pisali - trzeba się przymierzyć. Ja duży chłopak raczej byłem, a ujeżdzałem komarka latami z więlką frajdą (ale potem z dużo większą simsona). 

Znajomi którzy mają B i muszą używać 125, mają Romety, a jeden jakiegoś Chińczyka, którego nazwy nie pomnę. Wszyscy kupowali używane, ale takie od kogoś znajomego lub z polecenia, żadne importy, tylko po prostu od ludzi którzy kupowali na chwilę nówki dla swoich dzieciaków lub dla siebie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AL9nZEWyOUSbtt3DKVxVkPrIhr2prRFMdPJSgwPU

 

Duke 125 to dość duży motocykl zrobiony na ramie duke 390.

 

Tu na foto duke 125 i bmw 310r, duke 125 ma siedzenie jakieś 4cm wyżej niż bmw i jest naprawdę spory :)

Edytowane przez Ghost
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój obecny przyszywany szwagier ze wsi ujeżdża już któryś tam rok tego typu Rometa 125, który nawet na wyświetlaczu wrzucany bieg pokazuje!, a ma ich aż 5! i co najlepsze, przy mojej masie, a jeszcze większej masie obecnego przyszywanego szwagra ze wsi, Romet nie stęka pod byle górką jak dawna WSK 125 :D.

Rozumiem, że żaden małolat nie spojrzy nawet w kierunku Rometa tak jak ja mając lat 17 na WSK, bo obciach i wstyd byłoby pokazać się pod szkołą nie mówiąc o podwózce dziewczyny, ETeZetka się mi marzyła ale nim marzenia urealniłem dwa lata jeździłem w orzeszku poojcowską SHL 175 z 1967 roku. Takie tylko wspominania fajne mnie naszły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.01.2023 o 19:03, Ghost napisał:

To i ja coś napiszę...Jeździłem...

I teraz tak 125 i ABS to rzadkość ponieważ przepisy nie wymagają aby motocykle 125 posiadały ten system (od 2017 chyba obowiązkowo ABS ub CBS nawet w 125)

Czy w 125 jest potrzebny ABS? - tak bo hamując awaryjnie z prędkości 90km/h na każdej pojemności można zrobić sobie krzywdę (zgadzam się)

Modele te obecne z ABS to: - Yamaha xsr  i mt - honda CB 125 - ktm duke 125 - aprilia jakaś sportowa - zontes u1 i g1 - husqvarna svartpilen 125 (też zgadzam się)

W tym segmencie 125 druga ważna rzecz to taka żeby się przymierzyć, niektóre to pełnoprawne motocykle inne bardziej przypominają wielkością motorower (też oczywista oczywistość jak mawia pewien "złotousty" polityk. Maks na skutery nawet nie spojrzy)

O ile na cbr po przejechaniu 100km nie miałem chęci na więcej o tyle na ktm zrobiłem ok 300 i nie miałem dość. (a mój młody paradoksalnie uważa że CB125F to motocykl na którym czuje się pewnie ,mając dobrze podparte stopy. Na takim zresztą robił i zdawał egzamin - Honda CB125R już takiego komfortu mu nie dawała- siedzenie tylko 2,6 cm wyżej i nie czuł się bezpiecznie - oczywiście kwestia wzrostu, długości nóg i doświadczenia. Pamiętam jak MyGosia kilka lat temu wskakiwała na swój motocykl "w czasie jazdy" a na "czerwonym" opierała się na krawężniku. Jak nie było krawężnika to nie zatrzymywała się, tylko zwalniała do czasu zmiany świateł...ale to była MyGosia)

W cbr dla zobrazowania przy maksymalnym skręcie kierownicy ciężarek kierownicy uderzał mi w kolano. Do tego siedzenie nisko bardziej dla osoby maks 160cm

W ktm siedzenie na wysokości 835mm to już dla kierownika 165cm i w górę. 

(po dotychczasowym dosiadkach i patrząc na parametry młodego wynika, że maksymalna wysokość siedzenia w jego przypadku to max 800mm)

Jeśli chodzi o ceny, wszystko co z ABS jest drogie, ale drogo kupujesz i drogo sprzedajesz bo na wartości to nie traci. 

Zontesy trochę tańsze i jak byłem na grupie 125 bo szukałem 2 lata temu moto tej pojemności to miały naprawdę dobre opinie. (no i tu mnie zainspirowałeś @Ghost)

Ale ja bym raczej w nowego celował niż w używkę. (Nie potrafię się jednoznacznie zdecydować. Kupowanie nówki na dwa lata z założeniem że i tak za dwa lata na pewno będę sprzedawał to trochę kosztowny pomysł)

 

Dnia 8.01.2023 o 20:53, KaeS napisał:

Dokładnie tak. Znajomy kupił dla syna i prosił aby się dla próby przejechał. To tyko 125 więc nie oczekiwałem od niego mocy ale siedząc na tym motocyklu dla niziołków czułem się tak jakbym siedział na kozie, już znacznie wygodniej siedziało mi się na klasycznym Romecie 125.

tak @KaeS bo my będąc w pewnym wieku mniej patrzymy na wygląd i markę a bardziej doceniamy na czym posadziliśmy swoją dupę. Ale mój Maks jeszcze do tego etapu nie dorósł :D. Kolejna sprawa to jakość...wyroby japońskie a typowo chińskie.  Albo pseudo indyjskie...czy też już chińskie, jak KTM 125. Ale jednak każdy motocyklista młody czy stary, patrzy na jakość wykonania/spasowania/awaryjność swojego pojazdu

Dnia 8.01.2023 o 21:24, Ghost napisał:

AL9nZEWyOUSbtt3DKVxVkPrIhr2prRFMdPJSgwPU

Tu na foto duke 125 i bmw 310r, duke 125 ma siedzenie jakieś 4cm wyżej niż bmw i jest naprawdę spory :)

@Ghost no i ta różnica wysokości siedzeń tylko 2,5 cm (wg specyfikacji) robi swoją robotę na korzyść BMW. Ale to po zrobieniu prawka A2.

Dnia 8.01.2023 o 21:38, KaeS napisał:

Mój obecny przyszywany szwagier ze wsi ujeżdża już któryś tam rok tego typu Rometa 125, który nawet na wyświetlaczu wrzucany bieg pokazuje!, a ma ich aż 5! i co najlepsze, przy mojej masie, a jeszcze większej masie obecnego przyszywanego szwagra ze wsi, Romet nie stęka pod byle górką jak dawna WSK 125 :D.

Rozumiem, że żaden małolat nie spojrzy nawet w kierunku Rometa tak jak ja mając lat 17 na WSK, bo obciach i wstyd byłoby pokazać się pod szkołą nie mówiąc o podwózce dziewczyny, ETeZetka się mi marzyła ale nim marzenia urealniłem dwa lata jeździłem w orzeszku poojcowską SHL 175 z 1967 roku. Takie tylko wspominania fajne mnie naszły.

@KaeS, właśnie, ja miałem banana na mordzie jak mój Ojciec (oczywiście wbrew Mamie i wbrew wszystkim znajomym i całej rodzinie) kupił mi motorynkę jak miałem 8 lat...i jeszcze mnie wysyłał po połowie województwa żebym różne sprawy załatwiał...

Czasy się jednak zmieniły. Kiedy pokazałem Maksowi Hondę Monkey i próbowałem w ten młodzieńczy łeb wbić pewne argumenty zdroworozsądkowe (mniej finansowe) dotyczące motocykla na pierwsze dwa lata, poniosłem kolejną porażkę wychowawczą. Nawet argument że za 3 lata - jak będzie miał pełne A - to zgadzam się że może mi legalnie mojego GS-a 1250 podpierdalać z garażu nie poskutkowały...:default_icon_mrgreen:

Dzięki Panowie za opisane argumenty. Dobrze Was poczytać, bo decyzja coraz bliżej. Ja ciągle łamię się między głową i sercem, do tego próbuję dopasować finanse.

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli ja tylko jedno wtrącę - żaden produkt o pojemności 125 ccm dostępny na rynku nie jest już produkowany w Japonii . Tak samo jak Honda czy KTM i inni wielcy tego świata produkuje małe i średnie pojemności w Azji - czy to będzie Tajlandia Chiny czy Indie to nie ma znaczenia , wszyscy robią tak samo :default_dry: bo tak jest taniej , dla nich i per saldo również dla nas . 

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, mario2007 napisał:

Cykli ja tylko jedno wtrącę - żaden produkt o pojemności 125 ccm dostępny na rynku nie jest już produkowany w Japonii . Tak samo jak Honda czy KTM i inni wielcy tego świata produkuje małe i średnie pojemności w Azji - czy to będzie Tajlandia Chiny czy Indie to nie ma znaczenia , wszyscy robią tak samo :default_dry: bo tak jest taniej , dla nich i per saldo również dla nas . 

Dokładnie tak, np dla Hondy "małolitrażowe" jednoślady od bardzo dawna produkowane są na Tajwanie w fabrykach Kymco pod ścisłą kontrolą zleceniodawcy i, jak oni twierdzą, nawet motocykle Kymco produkowane są w technologii Hondy. 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ja coś napiszę...Jeździłem...

I teraz tak 125 i ABS to rzadkość ponieważ przepisy nie wymagają aby motocykle 125 posiadały ten system (od 2017 chyba obowiązkowo ABS lub CBS nawet w 125) - Być może CBS ale jego sposób działania pozostawia wiele do życzenia. Natomiast ABS na pewno nie, w dodatku w tych konstrukcjach bardziej Chińskich niż Indyjskich nadal spotyka się bębnowe hamulce jak np we wspomnianej Hondzie CB125F. Alu tu kolejne pytanie trzeba by sobie zadać, lepiej bębny i brak abs, czy np jak w starszej CBR spora tarcza, markowy hamulec, bardzo skuteczny i bardzo ostry i brak ABS - mówiąc szczerze zawsze jak hamowałem tym bądź co bądź naprawdę mocnym hamulcem i wiedziałem że nie ma tam ABS to sam miałem czasem stres :D

O ile na cbr po przejechaniu 100km nie miałem chęci na więcej o tyle na ktm zrobiłem ok 300 i nie miałem dość. (a mój młody paradoksalnie uważa że CB125F to motocykl na którym czuje się pewnie ,mając dobrze podparte stopy. Na takim zresztą robił i zdawał egzamin - Honda CB125R już takiego komfortu mu nie dawała- siedzenie tylko 2,6 cm wyżej i nie czuł się - Tu pewnie piszesz o nowszym CBR, starszy z którym ja miałem do czynienia był sporo mniejszy od CBF.

W cbr dla zobrazowania przy maksymalnym skręcie kierownicy ciężarek kierownicy uderzał mi w kolano. Do tego siedzenie nisko bardziej dla osoby maks 160cm

W ktm siedzenie na wysokości 835mm to już dla kierownika 165cm i w górę. 

(po dotychczasowym dosiadkach i patrząc na parametry młodego wynika, że maksymalna wysokość siedzenia w jego przypadku to max 800mm) - Moja żonka dwa lata temu zaczynała naukę od ktm duke 125 a ma wzrostu 163cm. Ten moto jest dość lekki i dość fajnie wyważony. Dla przykładu po zdaniu prawka przymierzała się do GS310 o tej samej wysokości siedziska i stwierdziła że GS nie bo za wysoki, a chodziło tu tak naprawdę o wyważenie maszyny.

Ale ja bym raczej w nowego celował niż w używkę. (Nie potrafię się jednoznacznie zdecydować. Kupowanie nówki na dwa lata z założeniem że i tak za dwa lata na pewno będę sprzedawał to trochę kosztowny pomysł) - Szukaj na wiosnę, trafiają się tacy co właśnie te dwuletnie sprzedają, bo kupili nowy na dwa lata :)

 

 

@Ghost no i ta różnica wysokości siedzeń tylko 2,5 cm (wg specyfikacji) robi swoją robotę na korzyść BMW. Ale to po zrobieniu prawka A2. - KTM ma 830mm - BMW 310r 785mm, tu jest 45mm różnicy dokładnie.

P.s. Do Ktm Duke 125 na pewno jest zestaw obniżający do tylnego zawieszenia, jeśli dobrze pamiętam to wg katalogu siedzisko obniża się o -25mm.

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Ghost, @KaeS, @mario2007, dzięki za odpowiedzi i wyprostowanie wiadomości.

Do końca miesiąca muszę znaleźć czas żeby zrobić objazdówkę z Maksem na przymiarki.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, cykli napisał:

@Ghost, @KaeS, @mario2007, dzięki za odpowiedzi i wyprostowanie wiadomości.

Do końca miesiąca muszę znaleźć czas żeby zrobić objazdówkę z Maksem na przymiarki.

I to jest bardzo dobra koncepcja... Niech młody wybierze sam (ale oczywiście z tego co mu tata zaproponuje). Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cykli, szukasz, szukasz a weź chłopie jakiś korektor i zamaluj w swoim ,,0,, i będzie 125 na wypasie i tanio:D

Ciężko będzie znaleźć coś używanego a sensownego. Szukałem dla syna A2 i trafił się GS 310 całkiem sensowny. Powodzenia.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 12.01.2023 o 18:17, Mario 6na9 napisał:

cykli, szukasz, szukasz a weź chłopie jakiś korektor i zamaluj w swoim ,,0,, i będzie 125 na wypasie i tanio:D

no nie, jeszcze ze 4 latka minimum przynajmniej na 1250...i nie jest tanio, chociaż na względnym wypasie :D

Ciężko będzie znaleźć coś używanego a sensownego. Szukałem dla syna A2 i trafił się GS 310 całkiem sensowny. Powodzenia.

GS310 to plan za dwa lata...tylko Maks jeszcze o tym nie wie...:default_icon_mrgreen:

A szukam, szukam. Myślałem że żadnego komentarza na naszym forum nie będzie, a widzę że nie tylko ja przerabiam w rodzinie temat A1 i 125-ek

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze napiszę. Niestety cykli mój GS 310 nie będzie na sprzedaż za dwa lata bo Bartek zrobi normalne ,,A,, ale młodszy syn przejmuje sprzęt. Przynajmniej na razie taki jest plan.

Natomiast z pierwszej ręki będziesz miał (jak zechcesz) opinię o tym motocyklu. Bartek tak jest napalony na jazdę że za dwa lata GS będzie miał najmarniej 25000 km.

Oby do wiosny. Młodemu, szerokości.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://photos.app.goo.gl/gF3Dp2ek6GL8vMnQ8

Casting wygrało Suzuki GSX-S 125ccm.

Czemu Suzuki? Bo tak :D

Taka była odpowiedź Maksa po przymiarce kilkunastu używanych i nowych motocykli 125 ccm.

Dodam, że do ceny nowego małego motocykla 125 ccm czyli niecałe 20 tys. dołożyłem też  niecałe 15% tej ceny za kupione i zamontowane u dilera: gmole, podgrzewane manetki, ładowarkę USB, stelaż z dość dużym kufrem, szybę z deflektorem. Wobec cen 16-17 tys. za używane raczej z niewiadomego źródła KTM-y, Yamahy, Hondy, lub nowe Zontes-y (swoją drogą bardzo ciekawa opcja małego motocykla), Benelli, Junaki, Bajaje itd. wybór był (przynajmniej dla nas) jednoznaczny.

Nie wspominając, że tak jak nas (pozytywnie) potraktowano w https://www.motocykle3city.pl/ w porównaniu do salonów "innych wiodących" marek to całkowicie nas przekonało do wyboru.

o1SnTbiQLjRviDuaEDcwiB9g3hKs2nrizKXvYTvu

(mam nadzieję że dwa zdjęcia świecą...)

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, cykli napisał:

do ceny nowego małego motocykla 125 ccm czyli niecałe 20 tys. dołożyłem też  niecałe 15% tej ceny

Dobrze, że się udało zmieścić w planowanym budżecie :default_laugh:

Ważne, że młody zadowolony. Gratki i szerokości!

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje. Młodemu szerokość i zadowolenia z każdego przejechanego kilometra.

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to teraz cyki będziesz musiał trzymać fason na zlotach.. nie to co do tej pory
Gratulacje dla młodego

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, xel napisał:

Dobrze, że się udało zmieścić w planowanym budżecie :default_laugh:

Ważne, że młody zadowolony. Gratki i szerokości!

dzięki,

a co do budżetu, to po ocenie używek i porównaniu cen nowych postanowiłem zainwestować w nowy.

Jak zobaczyłem banana na twarzy Maksa w garażu to stwierdziłem że było warto.

I tak miałem łatwiej niż mój Ojciec. On musiał w 1980 roku stać trzy doby w kolejce pod Polmozbytem po motorynkę dla mnie...:D

  • Like 7
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×