Skocz do zawartości
mario2007

Rieju Aventura Legend 500

Recommended Posts

40 klocków , radzę poczytać opis bo to ciekawe : dwa zbiorniki paliwa razem 39 litrów , koła 21/18 , na sucho 190 kilo i akceptowalne dla mnie 820 mm kanapy od ziemi :D

https://www.otomoto.pl/oferta/rieju-motocykl-rieju-aventura-500-jak-benelli-trk-voge-suzuki-dl-krakow-ID6FgTDf.html

image;s=1080x720

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie powoli zaczyna to wyglądać tak : albo te "legendy" ( typu bmw honda ktm i takie tam ... ) motocyklizmu pójdą po rozum do głowy i wypuszczą na tzw rynek moto adv coś w miarę lekkiego nie paliwożernego z dużym zasięgiem i nie koniecznie z milionem koni, momentu i komputerem prowadzącym za kierownika albo pozostaną niszą dla koneserów kloców z milionem hp i milionem ojro lansujących się na autobanach i pod lidlem. Chińczyk zdaje się zakumał o co w tym chodzi ...

 

Taka marka pod tytułem KIA też kiedyś była powodem drwin :)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Honda już zrozumiała i za Transalpa chce 50 klocków - niestety dość gołego jak słyszałem od dealera . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie jestem fanem żadnej marki ani tym bardziej chińczyków, ale sami zobaczcie np :

 

 

nie wiem czy ten pan to reklamuje czy sprzedaje ale mimo wszystko coś sie dzieje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie coś firmy Kove - to KTM 790 adv w wydaniu dla normalnie zarabiających , 165 kilo na sucho - cena podobno około 45 tysięcy 

NLTZJ2LU2BHEFASI6SM7D5E6JI.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że to nie jest do szczęścia potrzebne - jak Dziadek napisał , motocykle w cenie samochodów średniej klasy to się robi wąski rynek a mniejsi gracze idą śladami Kii i Hyundaia . Ja kibicuję temu segmentowi motocykli za rozsądne pieniądze . 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, mario2007 napisał:

Myślę że to nie jest do szczęścia potrzebne - jak Dziadek napisał , motocykle w cenie samochodów średniej klasy to się robi wąski rynek a mniejsi gracze idą śladami Kii i Hyundaia . Ja kibicuję temu segmentowi motocykli za rozsądne pieniądze . 

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą i bardziej chodziło mi o pokazanie tego że te motocykle są bardzo podobne. Sporo w tym segmencie pokazało się maszyn pod innymi markami a różnią się detalami.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wreszcie ktoś przejrzał na oczy że jest ssanie na lekki i poręczny sprzęt dualowy który nie musi mieć 100 km, kosztować 100k PLN i ważyć 200 kg. I jak zazwyczaj, niszę obczaili Azjaci. Ja tam trzymam kciuki, bo lekcję z jakości materiałów już zdaje się odrobili, więc te sprzęty mogą nieźle namieszać :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam z niecierpliwością na możliwość odbycia jakiś jazd testowych :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież jak Ty weźmiesz taki motor na jazdy testowe, to go nie domyją potem i będziesz musiał kupić...

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest w tym jakąś pokrętna logika... 

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"M****, naprawdę, nie chciałem tego motocykla kupować, zmusili mnie!"

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie najszybciej weszło Moto Morini x-cape do Polski , czekam na egzemplarz testowy u dealera pod Wrocławiem . Rieju ma delerów ale nie ma Aventury /maj ? / ,co będzie z dealerką Kove nie mam pojęcia , na razie są jakieś umowy o przedstawicielstwie podpisywane np we Włoszech czyli rok 2024 wita . Poczekam , nigdzie mi się nie spieszy :default_dry: , serio . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech się dzieje - przyjedzie to będzie :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry mają kapitał zakładowy :D mogą odpowiadać całym majątkiem firmy :) Tutto bene 

MOTO MORINI s.r.l. con socio unico - Via Giovanni Beri, 24. 27020 Trivolzio (PV) Italia - Cap. Soc. € 20.000,00 i.v. - R.E.A. PV-282365 - C.F. / P. I. 07500980961

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, KaeS napisał:

Moi zdaniem kapitał ten wynosi jedynie 20 tysięcy ojro.

20 000 tys? To jakoś dużo złotówek będzie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, xel napisał:

20 000 tys? To jakoś dużo złotówek będzie!

Łoj tam, łoj tam, mniej więcej tyle ile kosztuje nowa cycatka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×