Skocz do zawartości
Daniel85

Pegaso 650 czerwone kolanko ,strzela w gaznik

Recommended Posts

Witam kupiłem niesprawne pegaso 650,stało kilka lat,po ogarnięciu łożyska jednokierunkowego rozrusznika i wyczyszczeniu gaznika udało mi się motor uruchomić, niestety motor strzela w gaznik i szybko kolanka wydechu robią się czerwone,na ssaniu motor pracuje równo i nie strzela mimo tego ze jest już rozgrzany,robiłem też tak że dostrzykiwalem podczas pracy silnika w gazniki samostartu i silnik zaczynał równo pracować i przestawal strzelac  ,wiec pezyczyna raczej lezy w gaznikach albo króćcach ,moze podpowiecie jak to dalej zdjagnozowac?pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozbierz gaźnik i do czyszczenia :) wyczyść zbiornik / wymień paliwo - później zawory - powodzenia :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z pamiętnika ucznia technikum samochodowego.

Ja bym doszukiwał się wpierw złych ustawień gaźnika w zubożeniu mieszanki. Uboga mieszanka ma tak powolne spalanie, że dopala się w kolektorze wydechowym.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ZA mało wachy, za dużo luftu - takie będą objawy. Skombinuj serwisówkę i spróbuj wrócić do ustawień fabrycznych z gaźnikiem, czyszczenie możesz zostawić na później. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro gaźnik znów pójdzie do myjki, A jeśli chodzi o regulację to śrubki od składu mieszanki na 3,5 obrotu tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Daniel85 napisał:

Jutro gaźnik znów pójdzie do myjki, A jeśli chodzi o regulację to śrubki od składu mieszanki na 3,5 obrotu tak?

nie mam pojęcia, musisz doczytać/sprawdzić w serwisówce, ja od tego bym zaczął. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książkowo to się ustawia żeby w ogóle odpaliło. A potem normalnie regulujesz, śruba od obrotów jak najniżej obroty a śruba od mieszanki tak żeby jak najwyższe i tak na zmianę do czasu aż każde kręcenia śruba od mieszanki obniża obroty. Oczywiście najpierw jeszcze poziom w komorze pływakowej jeśli jest ustawialny. A to wszystko dopiero po sprawdzeniu rozrządu i regulacji zaworów. No. 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Widzę, że pomaga wymianą świecy.. na nową.. irydową .. i po temacie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, dakarowy napisał:

Widzę, że pomaga wymianą świecy.. na nową.. irydową emoji1.png .. i po temacie emoji16.png

Nie zbadane są wyroki boskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo że świeca irydowa mocniej dopala :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×