Skocz do zawartości
BLT

Dźwięki otwartej przepustnicy f650gs

Recommended Posts

Witam Panowie, mam takie luźne pytanie. Kiedy odkręcam gaz przyspieszając słychać układ dolotowy, który jest centralnie pod nieosłoniętą kaskiem częścią głowy, czyli pod brodą. Czy ktoś z szanownego grona wygłuszał ten dźwięk? Mam uraz po crossowych Yamahach, nie przywyknę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli myślę o tym samym dźwięku co Ty to raczej nie przypominam sobie takiego tematu tu na forum. Dla jednych to wada dla innych zaleta, ja akurat ten dźwięk wspominam bardzo pozytywnie, taki charakterystyczny dla tych motocykli

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, dakarowy napisał:

Jeśli myślę o tym samym dźwięku co Ty emoji848.pngemoji1.png to raczej nie przypominam sobie takiego tematu tu na forum. Dla jednych to wada dla innych zaleta, ja akurat ten dźwięk wspominam bardzo pozytywnie, taki charakterystyczny dla tych motocykli emoji6.png

Dźwięk układu ssania tak na Ciebie działał ...?

Nigdy nikt mi na to nie zwrócił uwagi, a sam nie mam w pamięci nic coby tam jakieś dźwięki wydawało oprócz cichego szmeru wsysanego powietrza. 

Nie wykluczam jakiegoś dla mnie nieprecyzyjnego opisu ... czym że jest właściwie owy dźwięk?

Zaintrygował mnie temat, ale bez osobistego spotkania z tym dźwiękiem będzie ciężko coś zawyrokować / pomóc - niezależnie od tego czy to zjawisko naturalne czy jakaś anomalia. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, dziękuję za odpowiedzi, spróbuję coś zrobić. U Yamahy wykleiłem matą wygłuszająca górną obudowę filtra i to załatwiło sprawę, ale tam filtr powietrza był bezpośrednio nad gardzielą, a w osiołku zostaje tylko przestrzeń między puszką, a plastikami obudowy i właśnie nie wiem jak duża jest ta przestrzeń, nie zwróciłem uwagi jak wymieniałem filtr...  Pozdrawiam wszystkich 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×