xel 3 721 Zgłoś ten post Napisano 27 Maj 2024 (edytowane) Historia ta sięga parę lat wstecz, kiedy naszedł mnie głupawy pomysł zrobienia z mojego szrotomotóra super-adwenczerówki, a co za tym idzie, wrzucenie jej rasowych kół szprychowych. Wiadomo, szprychy ładniejsze i wyglądają bardziej profi. Skoro jeździć nie umiem, to przynajmniej motór będzie wyglądał, jakbym umiał. Wiadomym było, że pasuje tył od osiemsety, a przód od GS singla. Problem był tej natury, że przednie koła do singla są jak wspomniane gdzie indziej scottoilery z olx - nie dość, że drogie, to jeszcze ich nie ma. Jako że czasowo zbiegło się to z przeróbkami takich dwóch Husek, to skonsultowałem się z panem @arthurrem, który powiedział, że "Ze starej efki też koło spasuje, tylko trzeba tulejki przełożyć." No to heja, w marcu 2022 ustrzeliłem proste koło ze starej efki za coś koło 200 zł Trzeba je było trochę podpicować, ale na szczęście nie robiłem tego sam: W posiadanie tyłu od osiemsety wszedłem dzięki uprzejmości @Doodek (dzięki! ) Pierwej wizja była ogarnąć temat całkiem po taniości, czyli walnąć felgę sprajem na czarno w warunkach domowych i mieć w dupiu ewentualne późniejsze łuszczenie się farby. W międzyczasie jednak pojawił się pomysł na przerobienie kół na bezdętkowe, co zostało zrobione u https://dziadborowy.pl/ Z tej okazji też przednie koło dostało malowanie proszkowe na czarno. Wtedy też od razu na koła zostały wrzucone piękne i wspaniałe Motozy Tractionator Adventure (na sprzedaż w innym wątku ) Koła wyglądały na maksa rasowo, przed ich wymianą powstrzymywała mnie jeszcze stosunkowo duża ilość mięsa na moich obecnych Anakee Wild. Potem poszło już z górki: ślub, pogrzeb, dzieci, kupno lekkiego offego motocykla, połamane nogi... No i obudziłem się dwa lata później, a koła stały nadal nieruszone. Ostatnio doszedłem więc do odpowiedzialnego wniosku, że skoro GSem i tak jeżdżę 99% po alfalcie, a i kolejne lata raczej nigdzie dalej nim nie pojadę, a na pewno nie offem, to może należy jakoś zainwestować we własny komfort, tak mentalny jak i fizyczny, i przestać udawać adwenczerowca ofrołdowca na GSie. Jak pomyślał tak zrobił; za przykładem Admina Pawła postanowiłem kupić, że tak sparafrazuję Borata: Cytuj The famous Pirelli The king of the tyres The tyre of kings a-Buongiorno good day I blow you a kiss (źródło, gdyby który nie znał) No to cyk, piękne motozy weg (nadal na sprzedaż, polecam!), piękne pirelki on. No a potem co, do garażu: Przy okazji okazuje się, że z GSa można uzbroić na wypadek insurekcji/wojny, że freewindy z maczetami się chowają: Koniec końców śrubek od przedniej tarczy nie udało mi się kupić nowych, więc trzeba było podpicować stare: Montaż wspomnianych przez Artura tulejek "na odwrotnie" I wyszło to wcale ładnie: Nie obeszło się od zaangażowania taniej siły roboczej z zagranicy: Tylna tarcza out ze starego koła: No i na koniec poskładać wszystko do kupy i wrzucić na motóra: Wygonić go na ulicę i można zrobić w końcu jazdę testową: Motór jeździ, skręca, hamuje, ABS działa - czyli operację można uznać za udaną, brawo my. A na koniec należy pocelebrować: Na koniec wielkie dzięki @Joris (i @Doodek, a jak!) za pomoc, garaż, jak i cały anturaż! Podsumowując: cała operacja zajęła lekko ponad dwa lata, ale okaże się, czy było warto Edytowane 27 Maj 2024 przez xel 12 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
coolluk 13 669 Zgłoś ten post Napisano 27 Maj 2024 (edytowane) Operacja chyba dla sportu bo celu to nie widzę żadnego Ale jak to mawiają - król się bawi złotem płaci ! Edytowane 27 Maj 2024 przez coolluk 1 2 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
xel 3 721 Zgłoś ten post Napisano 27 Maj 2024 1 godzinę temu, xel napisał: głupawy pomysł zrobienia z mojego szrotomotóra super-adwenczerówki, a co za tym idzie, wrzucenie jej rasowych kół szprychowych. Wiadomo, szprychy ładniejsze i wyglądają bardziej profi. Skoro jeździć nie umiem, to przynajmniej motór będzie wyglądał, jakbym umiał. ... Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Pawel 58 068 Zgłoś ten post Napisano 27 Maj 2024 Elegancko. 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
dakarowy 27 276 Zgłoś ten post Napisano 28 Maj 2024 Dobrze zrobione, dobrze napisane .. a zazdrośnikom podziękuj, jest wysoce prawdopodobne, że sie nie znajo Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka 5 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
coolluk 13 669 Zgłoś ten post Napisano 29 Maj 2024 Pewnie ze sie nie znajo - Włosi to niech sobie pizze produkuja a nie felgi Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
ben 5 723 Zgłoś ten post Napisano 29 Maj 2024 14 godzin temu, coolluk napisał: Pewnie ze sie nie znajo - Włosi to niech sobie pizze produkuja a nie felgi włosi to nawet pizzy nie umio We Wro to jest pizza , taka nasza mistrzowska 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Albus_lupus 21 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień Ten się śmieje komu taki pomysł nie przeszedł przez głowę. Ja mam moto nie całe 24 h w garażu a jedną z pierwszych rzeczy była rozkmina nad zamianą kółek na szptychę. Jednak rozsądek podpowiada, jeszcze nie ten czas. Projekt rewelacyjny. 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Jarek 24 464 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień Tutaj taki przypadek jest tutaj opisany. Wystarczy przeczytać całe forum i będziesz miał jak na ściądze, z matmy ... 1 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
xel 3 721 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień Jarku, pozwól koledze napisać tych kilka postów, żeby miał dostęp do całości forum, a nie "elektrodujesz" 3 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Albus_lupus 21 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień 2 godziny temu, Jarek napisał: Tutaj taki przypadek jest tutaj opisany. Wystarczy przeczytać całe forum i będziesz miał jak na ściądze, z matmy ... Tutaj i tutaj - rozumiem, że dla pomocy miały być jakieś linki i odnośniki ale "zapomniały się wkleić" czy jak? Forum ma "pierdyliart wpisów", wyszukiawarka robi co może ale bądźmy szczerzy ... nie da się zawsze wszystkiego znaleźć. Bicie piany i "docinki" dla "nowego" nie są miłe. No chyba, że to Twoje ustawienia fabryczne i trzeba się po prostu przyzwyczaić. Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Jarek 24 464 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień To jest forum f650gs. To nie forum tylko stan umysłu - się go kocha, albo nienawidzi. Tak jak mnie bo jestem tutaj ogólnie znany z dwóch rzeczy: wielkiej wiedzy i paskudnego charakteru. Będziesz tu krótko, albo na zawsze. To Twój wybór, a takie tam rozczulanie się nad sobą zupełnie nie ma sensu. Prawdziwi motocykliści nie płaczą .. 3 godziny temu, xel napisał: Jarku, pozwól koledze napisać tych kilka postów, żeby miał dostęp do całości forum, a nie "elektrodujesz" Samych sowich oglądał? Do pewnych żeczy trzeba oswajać "od maleńkości" ... 3 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
dakarowy 27 276 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień To jest forum f650gs. To nie forum tylko stan umysłu - się go kocha, albo nienawidzi. Tak jak mnie bo jestem tutaj ogólnie znany z dwóch rzeczy: wielkiej wiedzy i paskudnego charakteru. Będziesz tu krótko, albo na zawsze. To Twój wybór, a takie tam rozczulanie się nad sobą zupełnie nie ma sensu. Prawdziwi motocykliści nie płaczą .. Samych sowich oglądał? Do pewnych żeczy trzeba oswajać "od maleńkości" ... Paskudnej wiedzy i wielkiego charakteru.. chyba chciałeś napisać Wysłane z mojego SM-S936B przy użyciu Tapatalka 2 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
ZWIERZ 11 101 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień 8 godzin temu, Albus_lupus napisał: Tutaj i tutaj - rozumiem, że dla pomocy miały być jakieś linki i odnośniki ale "zapomniały się wkleić" czy jak? Forum ma "pierdyliart wpisów", wyszukiawarka robi co może ale bądźmy szczerzy ... nie da się zawsze wszystkiego znaleźć. Bicie piany i "docinki" dla "nowego" nie są miłe. No chyba, że to Twoje ustawienia fabryczne i trzeba się po prostu przyzwyczaić. To forum " cwaniaków". Musisz się przyzwyczaić. Tylko ja jestem fajny. 6 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Marcin_Krk 3 215 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień Długiej kariery tu nie wróżę 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
dakarowy 27 276 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień Długiej kariery tu nie wróżę Nie gadaj, jednak Radek kilka lat już wytrzymał Wysłane z mojego SM-S936B przy użyciu Tapatalka 2 2 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
Marcin_Krk 3 215 Zgłoś ten post Napisano 28 Kwiecień No ale on jest fajny 2 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
coolluk 13 669 Zgłoś ten post Napisano 29 Kwiecień Dobre kanapki robi na kajakach - potwierdzam 3 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
ZWIERZ 11 101 Zgłoś ten post Napisano 29 Kwiecień 10 godzin temu, coolluk napisał: Dobre kanapki robi na kajakach - potwierdzam będzie okazja w Krzętowie powtórzyć 2 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
coolluk 13 669 Zgłoś ten post Napisano 29 Kwiecień będzie okazja w Krzętowie powtórzyćGrzybków nie zapomnij !Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk 2 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
ZWIERZ 11 101 Zgłoś ten post Napisano 29 Kwiecień 2 minuty temu, coolluk napisał: Grzybków nie zapomnij ! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk kanapki - grzybki - prymucha! to podstawowy niezbędnik dobrego kajakarza 2 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach
KASKADER MARIO 8 411 Zgłoś ten post Napisano 29 Kwiecień Ojejej, ojejej. A jaki to On by był fajny, fajny jak by jeszcze coś polał pod te grzybki. 1 1 Udostępnij tego posta Odnośnik do posta Udostępnij na stronach