Skocz do zawartości
DARIUSZ243

USZCZELNIENIE UKŁADU WYDECHOWEGO

Recommended Posts

Witam serdecznie

poszukuję info. wymiaru uszczelek,(tulej )łączący kolektor wydechowy z tłumikiem jak i łączenie jednej części kolektora z drugim do .bmw f650 97r. ,gdyż cena jaką usłyszałem u sprzedawcy za 2 szt 110 zł to mała pomyłka a mam możliwość że znajomy zrobi z kwaśaka a nie mogę nigdzie znależć wymiaru ,jeśli ktoś zna proszę o odp.pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pomogę Ci w sprawie wymiarów, ale mogę odradzić dorabianie elementów ze stali nierdzewnej.

Łączenie elementów wydechu ze stali czarnej (węglowej) z nierdzewką skończy się bardzo szybką korozją tej pierwszej. Kiedyś miałem taki implant w samochodzie - wspawane jakieś 50 cm rury z kwasówki i cały wydech posypał się w rok. Para wodna zawarta w spalinach skrapla się w stygnącym wydechu i działa dodatkowo jak elektrolit co potęguje zjawisko korozji wewnątrz wydechu.

Poczytaj "porad eksperta" - bardzo mądre i obszerne - nie jestem metalurgiem, więc rozumiem tylko połowę :D

http://www.stalenierdzewne.pl/porady-ek ... zewn%C4%85

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wielkie dzięki za poradę co do stosowania owego materiału ,może będę tego żałował w późniejszym czasie ,ale już zamontowałem, spasowane są idealnie i jak na razie wszystko wygląda ok :)i co mnie cieszy :)rozkoszuję się normalną pracą układu wydechowego a nie jakimś pierdzeniem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×