Skocz do zawartości

Recommended Posts

Vengosh na pierwszy zlot miał zapakowany przed centralnym kufrem - pionowo jako wiatrochron, czy tez żagiel i jakoś radę dał, a miał ten sam namiot czyli QII, tylko inny kolor, ale nie wiem czy to może miec znaczenie? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolor rzecz istotna. Niestety chyba nie ma pomarańczowych :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak i nie…

Wolę górską czerwień, albo maskującą, spokojną zieleń. IMO w namiocie ważna jest jasna barwa tropiku - łatwiej przeżyć w ponure, deszczowe dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wejście do de. W razie deszczu będzie zwisać jak mokra szmata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po kilkunastu latach moj lekki szturmowy jednopolokowiec odszedl na zasluzona emeryture ...

Po krotkich poszukiwaniach, rozwazaniach, porownaniach, rozmowach itp wybor padl na Marmot -EarlyLight-2P

deklarowana waga 2.5kg, 2 osoby, 2 przedsionki, zielono-szary kolor, plachta pod namiot w zestawie

Dzis powinna dojsc paczka, a opinie z dwutygodniowego testu w plenerze postaram sie napisac na poczatku wrzesnia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena odpowiednia :shock:

Czekamy na opinie po testach. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pierwszy wyjazd motocyklem z małżonką oraz synem jako pasażerem na motocyklu kolegi kupiłem marabut gwinea . Namiot super nigdy nie przemókł i da się przespać w 3 osoby. Dla 2 osób to duży wygodny namiot. Niestety po całym dniu jazdy najbardziej nie lubię rozkładania, przeważnie robi się ciemno , a tutaj trzeba przetykać druty. O quechua myślałem od dłuższego czasu ale przerażało mnie dosyć duże koło. W zeszłym roku na wyjazd z czechami po bałkanach , kupiłem to kółko i daje radę je przytroczyć do motocykla, w końcu jedziemy bez pasażera. Jako miejsce do spania wystarczy, chociaż mimo iż nie należę do wysokich osób, jest trochę krótki i dotyka się nogami lub głową ścianek namiotu.

Tak mniej więcej leży na moto 9ac15e24.jpg

6acd3f59.jpg

0a1419c9.jpg

Część czechów miała taką dużą plachtę którą troczyli do motocykli

Gwinea to całkiem inne rozwiązanie, dużo wygodniejsze ,ale wymaga jak pisałem , większego wkładu pracy

IMG_0225-1.jpg

Gwinea w zależności od humoru jeździła na kufrze lub w jego wnętrzu

Edytowane przez marekw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znajomy z ktrorym w zeszlym roku bylismy na kolskim -- tez na r1200gs mial decathlonowy dysk 2seconds quechua. Fajne bo wyjmiesz z pokrowca, pach i stoi, szpilki nawet zbedne. Dwojka fajna o ile jedzie sie samemu :) do podrozy we dwoje brakuje mu troche przedsionka na graty i gotowanie jakby padalo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiktor, sorki, ale ten z Lidla jakoś mnie nie przekonuje. Ale, ale… Jasinku! Jak się toto sprawdza? Testowałeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O, ten temat to mój bieżący problem :) zastanawiam się właśnie nad kupnem mniejszego 2seconds, bo i cenę ma niezłą i sposób rozkładania do mnie przemawia. Tylko martwi mnie jak toto stabilnie przymocować. Oczywiście obeszłam całe moto przykładając miarkę to tu, to tam... Ale to nie to samo co spróbować przymocować i zobaczyć jak wyjdzie- niestety pani z decathlonu nie chciała w tej kwestii współpracować. Stąd pytanie do posiadaczy tego kółka- myślicie, że dałoby radę je przyczepić od góry na płasko na ponad 40 litrowym centralnym kufrze? Bocznych niestety nie mam i nie mogę zastosować rozwiązania ze zdjęcia z poprzedniej strony, na siedzeniu pasażera chyba nie do końca się mieści, tak żeby nie przeszkadzał, a pomysł z robieniem żagla też mnie nie przekonuje. Ktoś się podzieli przemyśleniami na ten temat? Sprawa jest poważna, zlot się zbliża, muszę mieć gdzie spać :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja woziłem małą Kaczuchę na górze kufra, ściągałem expanderami do stelaża bagażnika. Dawało radę. Ale bez kufra jest super bo leży na płasko. Do tego duża rolka, odrobina wstrzemięźliwości w wyborze ilości kosmetyków, czy suszarki i dasz radę :) Można też w podobny sposób przymocować do bocznego kufra/stelaża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hannah Target S. Dwa wejscia, dwa przedsionki, trzy osoby.

Full wypas. Przezyl w Gruzji wszystko co mogl przezyc, ulewy, wiatry, temperatury bliskie 0. W ciepla pogode tez daje rade (dzieki dwom wejsciom).

Mi po prostu wchodzi do kufra. Mysle jednak nad jakas zgrabna tania jedynka.

Edytowane przez ofca234

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hannah Target S. Dwa wejscia, dwa przedsionki, trzy osoby.

może wrzuć jakąś fotę, albo link, bo mi wyszło tylko to:

namiot-hannah-target-iii.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejsze w namiocie na motocykl jest to aby po przyjeździe na miejsce mieć szybko dom. W tym wypadku tylko queczua, z dostępnych szybko i za niską cenę. Mocowanie każdy sobie wymyśli w zależności czy jedziemy sami https://picasaweb.google.com/109168356128115919341/Balkan2011?authkey=Gv1sRgCM2CgqHiu4iOhAE czy w dwie osoby https://picasaweb.google.com/109168356128115919341/OnTheWayToBabadag?authkey=Gv1sRgCLCPzbe-_cTvTw

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, widzę, że problemu z przymocowaniem nie ma :) mam nadzieję, że ze składaniem do pokrowca też nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No składanie to druga sprawa ale robimy to rano w świetle dziennym i instrukcja jest pod ręką.

PozdrawiaM

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiktor, sorki, ale ten z Lidla jakoś mnie nie przekonuje. Ale, ale… Jasinku! Jak się toto sprawdza? Testowałeś?

Testowałem na zlocie i działce. Jest to niby dwójka, ale to propaganda, no chyba że na wysokość :-D

Sprawdza się przy dobrej pogodzie. Jedyną jego zaletą, ale bardzo poważną, jest wymiar po złożeniu :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli czekamy na testy w terenie oraz rozkładania w deszczu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Fiord Nensen Sierra III i moge go polecić. Namiot posiada dwa wejścia lub dwa wyjścia, w zależności od tego czy chcemy wejść czy wyjść :-D . Zaletą tego namiotu jest jeszcze miedzy innymi to, że najpierw rozstawiamy tropik a potem sypialnie.

31040_10229_a15.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba trzeba by rozdzielić ten wątek na:

szukam namiotu do okazyjnego rozbijania..

szukam namiotu do częstego i intensywnego używania

2sek namioty są super - ale dla okazyjnych wypadów i z odpowiednim przygotowanie do transportu..

"jednorazowe" namioty też są fajne, bo jak coś nie pasuje to się je zostawia bez żalu i kupuje nowy..

namioty które są przygotowane do intensywnego użytkowania kosztują nieco inne pieniązki, są mniej wygodne, ale mają kilka cech które mogą do siebie przekonywać - dopracowanie rozwiązań, gwarancję i trwałość

zanim się zada sobie pytanie "jaki namiot na moto" należy sobie odpowiedzień na kilka pytań:

- jak często będę ten namiot używał

- czego oczekuję od namiotu

- jakie są najważniejsze cechy namiotu

Dla osób które traktują namiot jako schronienie "w razie W" i nie planują w nim spędzać regularnie czasu - namiot typu "2sec" lub jednorazówka wydają się lepszym rozwiązaniem niż nieco droższe (i na ogół większe) namioty znanych firm.

Z drugiej strony - jesli ktoś chce zaliczać kilka wypadów w roku, lub długi urlop spędzić pod namiotem i codziennie go składać i rozkładać w różnych warunkach pogodowych i glebowych pozostaje tylko wybór wśród tych droższych i nieco lepszych rozwiązań.

btw - jakie namioty wchodzą do Givi Maxia 55?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×