Skocz do zawartości

Recommended Posts

54 minuty temu, przemekdab napisał:

sugeruję namiot n+1, dla n = liczba ludzi śpiących w tym namiocie, a od jakiegoś czasu mam taki, jest całkiem ok:

http://www.fjordnansen.pl/product-und-1592-Namiot-VEIG-PRO-III-3-5kg.html

wymiary jak Sierra III, natomiast materiały dużo lepsze

Warto również zwrócić uwagę że i prawie 3 razy droższy od Sierra III ;)

My właśnie od 3 lat mamy FN Sierra III więc kilka słów o nim. Nie jesteśmy jakimiś ekstremalnymi userami, ale kilkanaście nocy w różnych warunkach już przeżył (a my w nim :) )

fjord-nansen-lima-ii.jpg

I tak:

+szybko i sprawnie się rozkłada i składa, nawet przez delikatnie mówiąc "początkujących biwakowiczów" :D

+ma dwa osobne wejścia po obu stronach, to znacznie ułątwia życie

+da się składać/rozkładać już z podpiętym tropikiem

+jest solidnie wykonany, żadnych frędzli, niewykończonych kawałków, zamki solidnie wszyte, podłoga również

+ma dwa "przedsionki" które mieszczą spokojnie trochę gratów których niekoniecznie chcemy mieć wewnątrz namiotu (np buty po całodniowej jeździe :D )

+nad jeziorem Ochrydzkim przeżyliśmy w nim oberwanie chmury które trwało pół nocy-ściana wody, w pewnym momencie czułem że pod tyłkiem dosłownie płynie rzeka. Namiot w żadnym miejscu nie puścił nawet kropelki wody, włącznie z tym kufry które stały w przedsionkach były mokre jedynie na dole, tam gdzie stały na ziemi i opływała je woda. Wnętrze namiotu a w nim my z małżowiną- suchutkie :)

 

Minusów ja nie widzę, ale może przez to że żaden wytrawny ze mnie user :D Niejaki Arthurr płakał że ciężki i że trzeba mu stelaż wymienić. Mnie tam nie przeszkadza a różnica w wadze dla mnie aż takiej roli nie odgrywa. Myślę że jeśli ktoś nie ma w planach noclegów na Mt.Everest czy jakiś innych ekstremalnych zastosowań to będzie dobry wybór. I tak jak pisano powyżej: namiot 3 osobowy jest idealny dla dwóch osób plus trochę gratów. 

Ja tam polecam :)

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos, że wszyscy tacy namiotowi to wybrałem się na Dni Bmw Rr z namiotem... myślę beemkarze to turystyczna ekipa... na ma pewno się jeszcze ktoś znajdzie do zapoznania, grilla... nalewkę homemade wziąłem... i byłem sam ;) wszyscy w hotelu ;)

No ale nie piszę aby sie skarżyć, tylko w temacie: zakupiłem 10 lat temu namiot Marabut Komodo Plus i do dziś służy niezawodnie. Bardzo lekki, dość niewielki - 2 osoby + plecaki/kufry wchodza ledwo bądź bagaże w mikro przedsionku. za to ekstremalnie wytrzymaly jak na ekspedycyjny namiot przystalo. Cena niewygodna ale za to długodystansowiec.

images?q=tbn:ANd9GcQzZtkr9yQ5_9H0iEQOBAJjGuQFBHmt1SR0vMCZhGomiGaZOYRVBw

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A propos, że wszyscy tacy namiotowi to wybrałem się na Dni Bmw Rr z namiotem... myślę beemkarze to turystyczna ekipa... na ma pewno się jeszcze ktoś znajdzie do zapoznania, grilla... nalewkę homemade wziąłem... i byłem sam wszyscy w hotelu

No ale nie piszę aby sie skarżyć, tylko w temacie: zakupiłem 10 lat temu namiot Marabut Komodo Plus i do dziś służy niezawodnie. Bardzo lekki, dość niewielki - 2 osoby + plecaki/kufry wchodza ledwo bądź bagaże w mikro przedsionku. za to ekstremalnie wytrzymaly jak na ekspedycyjny namiot przystalo. Cena niewygodna ale za to długodystansowiec.

images?q=tbn:ANd9GcQzZtkr9yQ5_9H0iEQOBAJjGuQFBHmt1SR0vMCZhGomiGaZOYRVBw

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Wiesz czemu spali w hotelu? Bo mogli....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To akurat jest specyfika imprez organizowanych przez BMW. Wszyscy płaczą że drogo ale jak jest opcja namiot lub hotel to i tak wszyscy lądują w SPA :D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, przemekdab napisał:

sugeruję namiot n+1

To na wypadek, gdyby trzeba było przekimać jakąś lokalną dziewoję?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, martab99 napisał:

To akurat jest specyfika imprez organizowanych przez BMW. Wszyscy płaczą że drogo ale jak jest opcja namiot lub hotel to i tak wszyscy lądują w SPA :D

 

To jest raczej specyfika ludzi, którzy skończyli jakiś już tam wiek i kimanie pod szmatą już nie jest czymś "fajnym" ;). Szmatę bierze się na wszelki wypadek...

 

13 minut temu, MrBodek napisał:

To na wypadek, gdyby trzeba było przekimać jakąś lokalną dziewoję?

Wszyscy tak robią....ale częściej  - zalanego w trupa kumpla....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemek nie wybrzydza.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
38 minut temu, MrBodek napisał:

To na wypadek, gdyby trzeba było przekimać jakąś lokalną dziewoję?

Może być również przyjezdna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę również polecić FN Sierra III choć w dwie osoby jest mało miejsca na mokre ciuchy w pojedynkę jest super można się spokojnie w środku ogarnąć  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A propos, że wszyscy tacy namiotowi to wybrałem się na Dni Bmw Rr z namiotem... myślę beemkarze to turystyczna ekipa... na ma pewno się jeszcze ktoś znajdzie do zapoznania, grilla... nalewkę homemade wziąłem... i byłem sam wszyscy w hotelu

No ale nie piszę aby sie skarżyć, tylko w temacie: zakupiłem 10 lat temu namiot Marabut Komodo Plus i do dziś służy niezawodnie. Bardzo lekki, dość niewielki - 2 osoby + plecaki/kufry wchodza ledwo bądź bagaże w mikro przedsionku. za to ekstremalnie wytrzymaly jak na ekspedycyjny namiot przystalo. Cena niewygodna ale za to długodystansowiec.

images?q=tbn:ANd9GcQzZtkr9yQ5_9H0iEQOBAJjGuQFBHmt1SR0vMCZhGomiGaZOYRVBw

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Ja tam nawet w hotelu namiot rozstawiam z@Alik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, gsdakar napisał:


Ja tam nawet w hotelu namiot rozstawiam emoji23.png z@Alik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może czas podnieść kategorię zamawianego hotelu? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, gsdakar napisał:


Ja tam nawet w hotelu namiot rozstawiam emoji23.png z@Alik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu?

osrodek-wypoczynkowy-ostoja-jodlow-6.jpg

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja od dwóch lat wierny jestem takiemu:) 149zł. Największe ulewy tez mu nie straszne. 72222ea1a770fef20a28d7750ae3b83b.jpg322529d634e3eaaca1ab67892ff46221.jpg


LwG Krzysiek MakeRideEasy.com

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zajefajny namiot gdyby nie jego rozmiary po spakowaniu

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To zajefajny namiot gdyby nie jego rozmiary po spakowaniu

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka


Korci mnie aby znaleźć producenta, który zaprojektuje podobny namiot (ten sam pomysł) tylko mniejszy po złożeniu. Uważam że jest to możliwe. Wystarczy aby "talerz" miał po złożeniu powiedzmy 50 cm. Teraz ma 65.

Krzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marabuty są ciężkie do zajechania

2006

3849518f62b06f81aec52bc0b04d635b.jpg

2010 chyba

150caf06da7063d00417af714770ccb3.jpg

2017

42a94bddd50d15d61b46247055088d79.jpg

697bf514085713ccdff540d2403b1f95.jpg

31888a2f72dd366a4a8bf75df57e54b0.jpg

No ale w ostatni dzień poszaleliśmy , 4 gwiazdki, basen i pełna obsługa

7c1e206c77619794b817ade21e3b1e49.jpg

a11462ab7896f5a6b3176a1de7fe21cd.jpg

c749c5ab1c8a9b3d34592aee7d38b27e.jpg



A namiot ma jedną wadę , teraz brałbym takiż drugim wejściem , ale chyba marabut takich nie robi
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 24.08.2017 o 22:39, martab99 napisał:

Warto również zwrócić uwagę że i prawie 3 razy droższy od Sierra III ;)

My właśnie od 3 lat mamy FN Sierra III więc kilka słów o nim. Nie jesteśmy jakimiś ekstremalnymi userami, ale kilkanaście nocy w różnych warunkach już przeżył (a my w nim :) )

fjord-nansen-lima-ii.jpg

I tak:

+szybko i sprawnie się rozkłada i składa, nawet przez delikatnie mówiąc "początkujących biwakowiczów" :D

+ma dwa osobne wejścia po obu stronach, to znacznie ułątwia życie

+da się składać/rozkładać już z podpiętym tropikiem

+jest solidnie wykonany, żadnych frędzli, niewykończonych kawałków, zamki solidnie wszyte, podłoga również

+ma dwa "przedsionki" które mieszczą spokojnie trochę gratów których niekoniecznie chcemy mieć wewnątrz namiotu (np buty po całodniowej jeździe :D )

+nad jeziorem Ochrydzkim przeżyliśmy w nim oberwanie chmury które trwało pół nocy-ściana wody, w pewnym momencie czułem że pod tyłkiem dosłownie płynie rzeka. Namiot w żadnym miejscu nie puścił nawet kropelki wody, włącznie z tym kufry które stały w przedsionkach były mokre jedynie na dole, tam gdzie stały na ziemi i opływała je woda. Wnętrze namiotu a w nim my z małżowiną- suchutkie :)

 

Minusów ja nie widzę, ale może przez to że żaden wytrawny ze mnie user :D Niejaki Arthurr płakał że ciężki i że trzeba mu stelaż wymienić. Mnie tam nie przeszkadza a różnica w wadze dla mnie aż takiej roli nie odgrywa. Myślę że jeśli ktoś nie ma w planach noclegów na Mt.Everest czy jakiś innych ekstremalnych zastosowań to będzie dobry wybór. I tak jak pisano powyżej: namiot 3 osobowy jest idealny dla dwóch osób plus trochę gratów. 

Ja tam polecam :)

 

 

 

Pomyliłeś :)

Za cięzki to był mój "namiot dla dwojga" czyli Coleman Rock Springs 3 - zmiana stelażu i szpilek na aluminiowe zdjęła 1 kg z wagi i już nie marudzę :D

 

Co do minusów sierry (używam II jak jeżdżę solo):

- przedsionki za małe (ciężko np. postawić w nim palnik i upichcić cosik jak pada choć się da)

- nieszczęśliwe otwieranie przedsionków - nie możesz zostawić otwartych bo wtedy najlżejszy deszcz leje bezpośrednio na sypialnię i natychmiast ją przemoczy

Te rzeczy sprawiły że zamiast kupić sierrę III dla dwojga, szukałem czegoś bardziej. No i znalazłem, pisałem tu już o colemanie chyba więc nie będę dublował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marabuty są ciężkie do zajechania

2006

3849518f62b06f81aec52bc0b04d635b.jpg

2010 chyba

150caf06da7063d00417af714770ccb3.jpg

2017

42a94bddd50d15d61b46247055088d79.jpg

697bf514085713ccdff540d2403b1f95.jpg

31888a2f72dd366a4a8bf75df57e54b0.jpg

No ale w ostatni dzień poszaleliśmy , 4 gwiazdki, basen i pełna obsługa

7c1e206c77619794b817ade21e3b1e49.jpg

a11462ab7896f5a6b3176a1de7fe21cd.jpg

c749c5ab1c8a9b3d34592aee7d38b27e.jpg




A namiot ma jedną wadę , teraz brałbym takiż drugim wejściem , ale chyba marabut takich nie robi
To prawda, swojego mam chyba od 98 roku

Wysłane z bagna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a my kupiliśmy właśnie Hannah Tycoon 2

pierwsze zaskoczenie to pakunek. Namiot po spakowaniu jest tej samej wielkości co dużo mniejszy, dotychczasowy Coleman Bedrock. Co więcej długość złożonych masztów jest dużo krótsza więc w sumie to pakunek jest mniejszy, ale czuć że cięższy

Po rozłożeniu to w porównaniu z naszą norką Bedrockiem to wręcz salony!!! Sypialnia o szerokości 150cm pozwoli spokojnie się wyspać i upchać wszelkie bambetle łącznie z kaskami. Całkiem spory przedsionek.

Myślałem o zakupie modelu Serak, który ma dwa wejścia, ale z drugiej strony... w tym roku podczas noclegów w namiocie ani razu nie skorzystaliśmy z drugiego wejścia. Więc nie było sensu wydawać ponad 2 razy więcej.

To na razie wrażenia "na sucho", testy w terenie to dopiero w przyszłym roku.

 

a dodatkowo udało się dostać w przyjemnej cenie maty Therm'a'rest, bo nasze Eureki odmówiły współpracy, jedna już wczesniej zaczęła puszczać nie wiadomo gdzie i trafiła do kosza, a druga w Rumuni puściła na szwie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda jak łózko polowe z tropikiem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli jedziesz z pasażerem, potrzebujesz dwa takie. Plus jakiś normalny namiot na graty. I chyba taki zestaw jest na zdjęciu Artexa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×