Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 godziny temu, artex napisał:

@Dziadek wlezą do niego dwie osoby i ciuchy moto?

Tak jak Doodek napisała dla jednej osoby i nawet sporej ilości bambetli miejsca bardzo dużo, natomiast dwie plus ciuchy to raczej nie będzie zbyt komfortowo, ale ścisnąć się da. Oczywiście jeżeli to będą dwie osoby raczej niewielkiej postury :)

24 minuty temu, maxiu napisał:

A on musi być przywiązany czy to wolnostojąca konstrukcja?

Raczej musi inaczej będzie słabo napięty tropik będzie dotykał do wnętrza.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zakochane to i dwa grubasy się zmieszczą.....i oszczędzisz na spiworze l spiworze, bo się w bambetle zakopiesz....

wysłane z Nokii 3210


  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie osoby, to w przypadku podróży na moto z pasażerem bo dwie osoby na moto plus wygodny namiot to już się ciężar robi.

Więc kompromis komfortu może być kuszący, chyba zamówię to cacko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sierra III

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupiłem przed wyjazdem do Rumunii z Moniką spory namiot 3osobowy, ale mały po spakowaniu i jest super. Wysoki, pojemny, łatwy w pakowaniu i rozstawianiu, dwa wejścia. Jedyny minus, a czasem plus, to że ma dużo siatki zamiast materiału i na chłodne dni słabo się nadaje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam od lat już wielu HiMountain Superlite (w wersji "odchudzonej" wagowo z aluminiowym stelażem) - o taki, tylko zielony:

7eea080268b1b905.jpg

Wchodzą do niego dwie osoby + trochę małych gratów. Większe mieszkają na zewnątrz namiotu ale wciąż pod tropikiem, więc zalanie im nie grozi. Mały i lekki, wytrzymał każdą zlewę, grad i rzeki płynące pod nim. Nigdy mnie nie zawiódł. Niestety, już nie produkowany...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam czytam i nie mogę się zdecydować który. Chodzi mi po głowie Sierra III lub lima II. Na dwie osoby trójka jak w sam raz bo można jeszcze ciuch rzucić w namiocie ale w pojedynkę pewnie będzie ciut za duży. Ciężko jest znaleźć kompromis. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup trójkę, która będzie mała po spakowaniu. Wyjdzie taniej niż dwa namioty, miejsca zabierze rozsądnie, a jak pojedziesz sam, to trochę wolnej przestrzeni nie będzie przeszkodą. Zresztą miejsce w namiocie się przydaje, można spokojnie schować ciuchy, kask, tankbag, przebrać się itd.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam chyba sierre II dla jednej osoby jest ok, wymieniłem tylko stelaż na aluminiowy i rozkładanie stało się nieco przyjemniejsze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, ARG napisał:

Ja mam chyba sierre II dla jednej osoby jest ok, wymieniłem tylko stelaż na aluminiowy i rozkładanie stało się nieco przyjemniejsze ;)

ARG bo w tych namiotach rurki są metalowe ??? A nie jak w innych są giętkie z jakiegoś tworzywa ??? Bo nie wiem o jakim stelażu piszesz. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rurki są z włókna szklanego, każda ma metalowe zakończenie. Aluminiowy stelaż jest lepiej spasowany i łatwiej się go montuje/demontuje, ale jest droższy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, JacekJ napisał:

Kup trójkę, która będzie mała po spakowaniu. Wyjdzie taniej niż dwa namioty, miejsca zabierze rozsądnie, a jak pojedziesz sam, to trochę wolnej przestrzeni nie będzie przeszkodą. Zresztą miejsce w namiocie się przydaje, można spokojnie schować ciuchy, kask, tankbag, przebrać się itd.

Jacku nie rozglądałem się nad innymi namiotami jak fjord nansen podoba mi się to w nich że można tropik rozkładać odrazu z sypialką. Różnica wagowa między 2 a 3 nie wielka 0,6kg. 

A tu się z tobą zgadzam że miejsce w namiocie się przyda a szczególnie jak będzie padać buty , kaski , ciuchy. 

Możesz wrzucić jaką trójkę ty kupiłeś będę miał jakaś bazę wyjściową. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, ARG napisał:

Rurki są z włókna szklanego, każda ma metalowe zakończenie. Aluminiowy stelaż jest lepiej spasowany i łatwiej się go montuje/demontuje, ale jest droższy.

Można aluminiowy kupić oddzielnie czy przy zakupie zwrócić uwagę jaki stelaż jest w zestawie ??? I kupić Alu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam z tworzywa. Bierz 3

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli kupujesz tańszy namiot to pewnie będzie miał stelaż z włókna. Proponuje rozłożyć/złożyć i zobaczyć czy będzie pasował. W razie czego aluminiowy można kupić albo w decathlonie albo jakimś sklepie turystycznym. Rurki stelaża trzeba czasem dopasować (przyciąć) co nie jest wielkim problemem. Ja wymieniając brałem pod uwagę nieco niższą masę oraz to, że rurki alu są krótsze (znaczy takie wybrałem)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sugeruję namiot n+1 osobowy,

 n = liczba ludzi śpiących w tym namiocie

Edytowane przez przemekdab
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, artex napisał:

Dwie osoby, to w przypadku podróży na moto z pasażerem bo dwie osoby na moto plus wygodny namiot to już się ciężar robi.

Więc kompromis komfortu może być kuszący, chyba zamówię to cacko.

Są też niewiele droższe trzyosobowe. I tak jak @przemekdab sugeruję na 2 osoby trójkę. Jak byś już miał ten namiot kupować to zwróć uwagę, że są dwa rodzaje tropiku tzn. 20D i 210T .Ten pierwszy jest trochę droższy, ale bardziej nieprzemakalny i trochę lżejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten chinski tu omawiany nadaje sie tylko na 1 osobe lub 2 pol osoby. I raczej na cieple noce.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, raby napisał:

Ten chinski tu omawiany nadaje sie tylko na 1 osobe lub 2 pol osoby. I raczej na cieple noce.

Czyli dwa dziadki wejdą.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, raby napisał:

Ten chinski tu omawiany nadaje sie tylko na 1 osobe lub 2 pol osoby. I raczej na cieple noce.

O Raby chyba przesadzasz, że taką :). A ta przy okazji to będziesz na weekend w maju ?

6MxRNKX.jpg?1

Edytowane przez Dziadek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, artex napisał:

Czyli dwa dziadki wejdą.

2 albo 1 i kask.

Bede albo nie bede.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ktoś używał namiotu Arpenaz 2+ z Decathlonu?

Nie cieknie to w ulewach?

 

big_845d5ebfe7074125b93ecb1033c0997c.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×