Skocz do zawartości
zylakpan

pokrętło przy gaxniku, co to jest?

Recommended Posts

witam, mam pytanie

przy gaźniku w moim bmw f 650 '94 zauwazyłem jakies pokretło czarne na lince wychodzace od dołu gaxnika z prawej strony,

panowie, podpowiedzcie co to moze byc i do czego słuzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rzeczywiście, regulują sie obroty na biegu jałowym podczas krecenia, dzięki wielkie za szybka odpowiedź,

a z kad pytanie, bo kurcze gdzieś tam z tego kierunku delikatnie musi mi lecieć paliwo, albo paliwo-podobna ciecz, bo mam ulany karter z lewej strony i zauważyłem właśnie ze to byc może z tamtej okolicy leci.

może ktoś z was panowie spotkał sie z podobnym problemem? kartery ulane jak holera nie idzie ich domyć, niestety takiego juz kupiłem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurde jak mieszanka oleju z benzyna, cos obok tego, ale z kad tam by sie wziął olej?

ps: może ktoś zna jakiś cud-środek który by to doczyścił, lewy karter nie wyglada zbyt korzystnie , ja mysle ze ciezko by to było sprać, jedynie co to na zime do piaskowania i malowanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

olej by się wziął z odmy, i potem przez airbox trafił z powietrzem do gaźnika - tylko, że olej oblepia ścianki kolektora dolotowego i wycieka powoli wszelkimi łączeniami z uszczelkami czy bez. To na bank olej jeśli się nie chce domyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten K2 to chyba Akra sie nazywa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzieki wielki za podpowiedzi, kolega jackx ma racje , to olej jak skurwesyn. sprubuje benzynÄ :)

Dla wrązliwych podam info, że opary benzyny są toksyczne i rakotwórcze. Jednak w pewnych sprawach nie ma to jak benzyna… :)

Do mycia i czyszczenia tłustych plam, odtłuszczania używam specyfiku Shella Chain and Brake Cleaner. Polecam. W instrukcji jest napisane, że nie niszczy uszczelek etc. Środek pod ciśnieniem łatwo nim umyć także niedostępne miejsca. jedyną wadą jest cena: ponad 20 PLN. Ale czego się nie robi dla ulubionej maszynki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×