Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak, ja uważam, że im większy zakres Nm tym mniejsza dokładność. Pomijam to, że taki klucz profil kosztuje ok. 1000 pln. Tak jak pisałem, jakaś zębatka, koło itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzeczy z Lidla, Biedronki pozostawiają często bardzo wiele do życzenia, zwłaszcza narzędzia. Nie wydaje mi się, żeby warto było ryzykować urwany gwint za takie pieniądze. Kilka razy miałem okazję sprawdzić takie cuda i porównać z normalnymi. Zwłaszcza dalmierze były ekstra, wyniki nie miały nawet w przybliżeniu nic wspólnego z rzeczywistością.

Klucz dynamometryczny można naprawdę w wielu wypadkach "zastąpić" wyczuciem. Przedłużka i przeliczona siła nacisku zgodnie z zaleceniami może być lepsza niż zepsuty klucz dynamometryczny. Ślepe zaufanie w takim wypadku narobi spore szkody.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nosze się z zamiarem zakupu, jakiegoś z niskiego zakresu, bo namiętnie ukręcam niestety, ale zrobię tak jak pisze Jacek - dobre narzędzia kosztują, ale są porządne, dokładne i wieczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cóż no chyba raczej nikt nie myśli, że za 80 zł to będą cuda na kiju z dokładnym momentem dokręcenia :). Tylko myślę, że do motocykla bardziej by się przydał dolny zakres niż górny, chyba, że się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak zrezygnowałem z zakupu tego klucza dynamometrycznego, mam klucz do małych Nm który kupiłem do dokręcenia pokrywy sprzęgła i jest to proxon za którego dałem ponad 200zł, a koło będę dalej dokręcał bez klucza dynamometrycznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak zrezygnowałem z zakupu tego klucza dynamometrycznego, mam klucz do małych Nm który kupiłem do dokręcenia pokrywy sprzęgła i jest to proxon za którego dałem ponad 200zł, a koło będę dalej dokręcał bez klucza dynamometrycznego.

Będziemy sie wymieniać, ja mam tylko ten do kòł;)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupilem sobie ten klucz dynamometryczny w lidlu ale straszne badziewie(no chyba ze tylko mi sie trafil jakis wadliwy) na szczescie w lidlu mozna do 7 dni oddac z paragonem nawet rozpakowany wiec go oddalem tego samego dnia. Osobiscie nie polecam, nawet kolo bym sie bal nim przykrecic nie mowiac o innych bardziej precyzyjnych sprawach;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupilem sobie ten klucz dynamometryczny w lidlu ale straszne badziewie(no chyba ze tylko mi sie trafil jakis wadliwy) na szczescie w lidlu mozna do 7 dni oddac z paragonem nawet rozpakowany wiec go oddalem tego samego dnia. Osobiscie nie polecam, nawet kolo bym sie bal nim przykrecic nie mowiac o innych bardziej precyzyjnych sprawach;)

a co z nim nie tak? ja mam taki i jest super, solidny, wypinane końcówki z przycisku, prosty czytelny nastaw.. on jest od 28 Nm... do śrubeczek w plastikach sie nie nadaje;) Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to widocznie mi sie trafil jakis wadliwy;) Porownywalem dokrecanie tej samej sruby z porzadnym drogim kluczem i naprawde byla spora rozbierznosc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znacznie tańsza alternatywa dla Lone Rider:

http://www.tchibo.pl/namiot-p400084325.html

i trochę innych rzeczy w kolekcji Tchibo :shock:

http://www.tchibo.pl/odziez-dla-motocyklistow-akcesoria-motocyklowe-t400065386.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znacznie tańsza alternatywa dla Lone Rider:

http://www.tchibo.pl...p400084325.html

ciężko jest porównywać te namioty. Na stronie oprócz wymiarów nie ma żadnych innych parametrów, a cena niska nie jest.

Poza tym nie do końca rozumiem po co moto do namiotu chować? :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciężko jest porównywać te namioty. Na stronie oprócz wymiarów nie ma żadnych innych parametrów, a cena niska nie jest.

Poza tym nie do końca rozumiem po co moto do namiotu chować? :)

Moto może robić za piecyk przez jakiś czas ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ceny z kosmosu za jakość z drugiej półkuli - nie Czibo zostanie przy kawie, chociaż to też im miernie wychodzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moto może robić za piecyk przez jakiś czas ;-)

Albo za palenisko również przez jakiś czas :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ceny z kosmosu za jakość z drugiej półkuli - nie Czibo zostanie przy kawie, chociaż to też im miernie wychodzi...

Oni raczej dobre rzeczy sprzedają tylko kawa im nie wyszła. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego zaczeli wlasnie inne rzeczy sprzedawac ;-)

Wysłane z iKropka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezłe ceny mają :shock: Ten interkom chińczyki sprzedają za 160 zeta a tu 440! Wow! Mnie ten sklep zawsze fascynował, ceny z kosmosu a towary totalnie no name, a zawsze się ludzie kręcą, znaczy chyba kupują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezłe ceny mają :shock: Ten interkom chińczyki sprzedają za 160 zeta a tu 440! Wow! Mnie ten sklep zawsze fascynował, ceny z kosmosu a towary totalnie no name, a zawsze się ludzie kręcą, znaczy chyba kupują.

Nic nowego, po prostu reklama działa ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czibo jak czibo - mango do pięt nie dorasta.

Kupić coś za 20zł, sprzedać za 2000 i jeszcze wmówić klientowi, że to jest super jakość.

Do tego własnej TV się dorobili :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie z fb

Sprzedaję zestaw:

- kufer centralny Kappa K53

- płyta montażowa Givi

- oparcie dla pasażera

- 2 kluczyki

- 3 dodatkowe wkładki zamków (można wykorzystać w kufrach bocznych aby całość otwierać jednym kluczykiem)

- montażowe tuleje dystansowe

Całość jest w systemie Monokey. Wszystko kompatybilne. Stan bardzo dobry. Kupione w 2014 roku. Sprzedaję, gdyż za mieniam kufer na aluminiowy (adventure).

Cena: 400PLN

96dc8709e834ffb58f42e67ac7cefa31.jpg

2e7eab6b690934b90bdfbb1536ccaeaf.jpg

2aef131056c0a0346b89d6cda7925218.jpg

358fe1705469e1177248389b0a5be4cf.jpg

4321fa0f4e92627653761c0a86da0cde.jpg

e18265dd45a464b29d41ac4f82447a10.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skrzynka piwa wchodzi? Bo ty doświadczony w tych wymiarach ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na promocję nie ma wpływu ;-)

400 to darmo

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szperasz czy dilujesz??? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×