Skocz do zawartości
megagame

KTM 125 exc 98r.

Recommended Posts

Sprzedam kata z 98 roku w wersji 125 exc. Sprowadzony był on trzy lata temu z niemiec w idealnym stanie z fakturami i dokumentacją potrzebną do rejestracji. Ja go nie rejestrowałem bo i po co mam płacić ubezpieczenie jak nim po asfalcie nie jeżdżę. Ja go wykorzystywałem amatorsko zarówno w lasach jak i na torze. Z tego powodu ma pourywane tylne kierunkowskazy oraz prawdopodobnie walnięty regulator napięcia.

Na ten moment mam przejechane 58 motogodzin przy czym 4 motogodziny temu wymieniony został tłok na vortexa selecka B i również z taką selekcją był montowany wcześniej. Prawdopodobnie kolejny jeszcze będzie można założyć B. Olej od skrzyni zmieniany co 8mh - Castrol Power GPS. Do mieszanki wykorzystywany był tylko MOTUL 800 offroad w stosunku 1:40.

Amor tylny serwisowany w zeszłym roku. Przedni wymieniany olej również w zeszłym roku. Do przedniego amora mam sprowadzony z Włoch pełen zestaw naprawczy. Na razie nie zakładałem go, bo amor nie cieknie i dobrze pracuje jak na moje oko.

W zeszłym sezonie niestety zwichnąłem na nim staw barkowy tuż w dniu wymiany tłoka więc nie jeździł aż do niedawna. W tym sezonie zrobiłem na nim parę motogodzin a po zlocie uznałem, że to jednak nie dla mnie i dakar mi wystarczy do szalenia. Planuję zakup 1150 gs adv więc każdy grosz się przyda. Poza tym wyjeżdżam do Austrii i trochę zmieniam zainteresowanie na coś ala downhill.

Silnik jest w bardzo dobrym stanie. Niestety elektryka coś szwankuje ostatnio. Raz wymieniałem cewkę zapłonową, może z powodu jakiś przebić w układzie. Niedawno naprawiałem także stator - na szczęście z sukcesem.

Cena jaka mnie interesuje to 4000zł. Myślę że nie jest to dużo - ja kupiłem go za 6000zł trzy lata temu i była to okazja zważywszy na jego stan.

Jeżeli są jakieś pytania, bardzo chętnie szczerze odpowiem na każde z nich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No zdjecia Adam zapodaj dla lepszego efektu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie mogę tylko zapodać te, które mam dostępne w necie. KTM jest w kaliszu a ja teraz w poznaniu więc więcej postaram się zrobić w weekend.

3a44ab81b7.jpeg

c56dc2d64c.jpeg

53f5502026.jpeg

Przesyłam za to dokładny log napraw jakie prowadziłem. Proszę mieć na uwadze, że zanim kupiłem licznik motogodzin szacuję przejechanie około 10mh na początku.

2.5 mh

- czyszczenie filtra

2 mh

- wymiana oleju skrzyni (GPMoto - castrol gps 4t)

- wymiana łańcucha (był DID ERT2, jest DID NV) i zębatek (sunstar stalowe)

1 mh

- wymiana oleju amortyzatorów

- przód: ~0,6l na amor, 14cm powietrza, 5w (sugestia dla zaworów RT gold: C:20w/140mm,R:10w/160mm)

- tył: ~0,6l, wg instrukcji, wymiana nakrętki naciągającej sprężynę

Zakup licznika motogodzin

8 mh

- wymiana oleju w skrzyni

14,5 mh

- wymiana simeringu i dwuch oringów pompy wody

- wymiana płynu chłodnicy

- wymiana oleju skrzyni

- wymiana przewodu hamulcowego przód (HEL Performance)

- wymiana koła na nowe od Huski TE510 z nową tarczą, zębatką i tulejami do przejściówki na ktm

22 mh

- wymiana oleju w skrzyni

30 mh

- wymiana oleju skrzyni

- wymiana uszczelniaczy zawieszenia przód (motoracer - AllBalls)

- wymiana oleju zawieszenia przód

- wymiana klocków hamulcowych (motoracer - NHC sintermetalowe)

- wymiana łożysk koła przód (motoracer - AllBalls)

- zakup linki prędkościomierza (98 cm, nakrętki M12, Wkłady wewnętrzne kwadrat Fi 2,5 mm)

37 mh

- wymiana oleju skrzyni (GPMoto)

- wymiana manetki sprzęgła (GPMoto)

- wymiana filtra oleju (Motox)

- wymiana waty tłumika - 2/3 * 250g (Motox)

- spawanie prawego handbara (Kalisz, warszawska)

- spawanie dyfuzora (Kalisz, częstochowska)

- wymiana opony przód (MXWojcik - maxxis IT)

38.7 mh

- wymiana tłoka ( selekcja B, cylinder mierzony na 54.26)

- wymiana uszczelek (rozmiar uszczelki najmniejszy - 0.2mm chyba)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Notatki były robione na moje potrzeby, stąd dodatkowe informacje, które miały mi pomóc przy kolejnych zakupach danych części, np. nazwa sklepu.

Jak widać cylinder jest delikatnie starty więc jeszcze posłuży bardzo długo przed wymianą nicasylu. Oryginał ma 54,25mm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia dostępne pod tym linkiem.

https://picasaweb.google.com/118441997234474739592/KTM125EXC#

Dzisiaj odpalany - za pierwszym kopnięciem zapalił :D.

Klocki, opony i tarcze w stanie bardzo dobrym.

Od początku jak go mam, w prawej ladze nie można skręcić śrubami ośki - widać na jednym ze zdjęć. Ja nigdy tego nie robiłem bo mi nie przeszkadzało w żaden sposób. Jednak gdyby ktoś chciał to wystarczy nawiercić i nagwintować - można zrobić to samemu kupując odpowiednie wiertło i gwintownik.

Ja będę w polsce do poniedziałku włącznie. Po tym terminie mój brat będzie mógł pokazać moto i ewentualnie sprzedać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu jak baranek dopoki nie odkrecisz manety :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Po prostu jak baranek dopoki nie odkrecisz manety :lol:

Taa :lol:. To jest motor dla programistów, działa na zasadzie 0 i 1. Czyli hamulec, gaz, hamulec, gaz. Jak nie dodajesz gazu to znaczy że hamujesz i na odwrót :D.

Trochę mi szkoda go sprzedawać ale wyjeżdżam na dłuższy czas a nie mam ani auta z hakiem, ani przyczepki żeby w Austrii zawozić go na tor. Dodatkowo w alpach raczej tak jak tutaj w lasach nie pojeżdżę :). Skończy się pewnie na zakupie rowerka typu FR/DH bo z adrenaliny nie zrezygnuję, zwłaszcza takiej jaką daje jazda na tej małej bestii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena kusząca i maszyna też. Kurde, chciałoby się spróbować...megagame - pomyślę i dam znać... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cena kusząca i maszyna też. Kurde, chciałoby się spróbować...megagame - pomyślę i dam znać... :D

Moto stoi w Kaliszu a ja jestem w Austrii więc nie będę miał czasu ani możliwości żeby zająć się sprzedażą np. na allegro. Nie musisz się więc spieszyć - moto czeka . Jak będziesz chciał obejrzeć, daj znać to umówię Cię z bratem - on Ci wszystko pokaże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cena kusząca i maszyna też. Kurde, chciałoby się spróbować...megagame - pomyślę i dam znać... :)

Moto stoi w Kaliszu a ja jestem w Austrii więc nie będę miał czasu ani możliwości żeby zająć się sprzedażą np. na allegro. Nie musisz się więc spieszyć - moto czeka . Jak będziesz chciał obejrzeć, daj znać to umówię Cię z bratem - on Ci wszystko pokaże.

Do tego małego zaległego :drinkbeer: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×