Skocz do zawartości
Vengosh10

Kolejne pytania początkującego

Recommended Posts

Witam

Pewnie dla wielu z Was moje pytania są męczące ale wśród moich znajomych nikt nie jeździ na motocyklu :cry: , a ja dopiero od zeszłego roku. Wybieram się wkrótce w dłuższą podróż (Toruń-Kraków) i chciałbym wiedzieć co przed taką podróżą należy sprawdzić i co ile kilometrów należy przeprowadzić czyszczenie i smarowanie łańcucha w F650 gs? Dodam, że motocykl miał wykonane wszystkie niezbędne czynności serwisowe (okresowe) w listopadzie zeszłego roku i od tamtego czasu przejechał ok 350 km.

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jesli wszystko jest po przeglądzie to chyba nie musisz patrzeć czy płynu ubyło hamulcowego czy klocki jescze są itp?

ze smarowaniem to jak się nie spieszysz bardzo to dobrze jest mieć puszkę spray i przy każdym tankowaniu na trasie psiknąć czyli co ok 300km - czyścić to można po odcinkach offroad ;)

przed trasa ciśnienie w oponach sprawdź i ... w drogę!!! :(

szerokiej i przyczepnej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc Vengosh,

Wnioskuje z tego, ze jestes rowniez z Torunia. Skoro robiles przeglad, to daj znac czy robiles go w Toruniu i kto CI robil. Daj prosze znac czy jestes zadowlony i czy bylo drogo, itp.

Ja jutro zaprowadzam rumaka do Suzuki na Bielawach. Moze sie wiec wymienimy doswiadczeniami.

Zycze udanej trasy i proponuje bojkotowac pseudoautostrade A4 do Krakowa ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej

Serwisuję (tzn zrobiłem pierwszy przegląd :-)) motor w Sid garaż (oni też ściągali mi moto). Ich siedziba znajduje się na Kasztanowej 16 ale wkrótce przenoszą się do Górska. Chociaż bardzo słabo się znam to wydaję mi się, że jest jak najbardziej ok (poza tym z tego co wiem serwisuje u nich motongi pół Torunia). Motocykl miał tylko wymiany eksploatacyjne ponieważ był w bardzo dobrym stanie (pełna dokumentacja serwisowa BMW). Myślę, że jak zapytasz się o nich w Wilmacie to będą ich znać. Ich strona to www.sid-garaz.com.pl

Może jak już się Uporasz z serwisem to gdzieś razem wyruszymy?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha, zapomniałem podać ceny serwisu, przepisuję poniżej rachunek:

-uszczelniacze 28 zł

-olej do zawieszenia 37 zł

-filtr oleju 25 zł

-olej 3l. 90 zł

-wymiana uszczelniaczy 150 zł

-wymiana oleju 30 zł

-wymiana płynu hamulcowego 2 obiegi 60 zł

-smarowanie łańcucha 20 zł

-smarowanie dźwigni wahacza - 40 zł

razem 480 zł. Nie wiem czy to ich normalne stawki bo podobno dla tych, którzy kupili od nich moto stosują rabaty, nie pytałem się też w innych serwisach jak kształtują się ceny bo jestem wygodny :-) i nie chciało mi się szukać, poza tym oni robią serwis od ręki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SUper, dzieki za wyczerpującą odpowiedz.

Byłem u nich ostatnio bo kolega chcial kupic SV650 i mialem mu doradzic. A od Radka z tego serwisu kupilem kiedys mojego Thundercata. Co prawda mieszkam na Bielawach, wiec do Wilmatu mam blizej,a wygodnicki jestem to tam pojechalem. Ceny zblizone, no moze o 10% drozsze np.:

- filtr oleju - 20zl, - TANIEJ! ;)

- olej polsyntetyk Shell 3l. - 99zl, - DROZEJ! :cry:

- wymiana oleju - 35 zl, DROZEJ! :cry:

Wymienilem jeszcze swiczki, i musze wymienic filtr powietrza, tylko nie wiem jaki, bo ceny wahaja sie od 20-100zl. Duza rozbieznosc, ktora nie wiem z czego wynika, poza producentem.

:mrgreen:

Sprawdzalem ale strona tego sid garazu jest w budowie :D

Dzis wlasnie wymienilem filtr oleju i olej i swiczki, wiec jak tylko slonce przygrzeje, to mozemy gdzies wyruszyc razem. Daj znac, najlepiej na PRIV. 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dziś byłem w Wilmacie po podkładkę pod tablicę rejestracyjną i widziałem Twoją Beemkę, umytą i wypicowaną po przeglądzie. Wyglądała tak, że głupio mi było koło niej zaparkować moim uwalonym motorkiem :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aaa. czyli juz sie poznaliście ;) . No, to bomba. A z tym uwaleniem to nie przesadzalbym, wazne ze kilometry nawijasz na koła, a czy brudny czy nie to ganz egal. Nawet lepiej jak brudny, skoro ma zaciecie terenowe :twisted:

10 kwietnia jest rozpoczecie sezonu motocyklowego (czy tez jakas inna impreza motocyklowa) w Bydzi, a 24 w Inowroclawiu. Co prawda wole jezdzic niz jechac na spędy, ale przynajmniej bylby pretekst by se pojezdzic :D

Do zobaczyska i Wesolych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×