Skocz do zawartości
krzych000

Różnice BMW R850 a R1100R

Recommended Posts

Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie są różnice między tymi modelami. Wiadome jest, że pojemnością silnika, ale czy wielkość silnika i motocykla jest taka sama? Mówię tu o modelach z 95-98r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie są różnice między tymi modelami. Wiadome jest, że pojemnością silnika, ale czy wielkość silnika i motocykla jest taka sama? Mówię tu o modelach z 95-98r.

Odpowiedź uzyskałeś, a teraz powinieneś udać się w pewne miejsce...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie są różnice między tymi modelami. Wiadome jest, że pojemnością silnika, ale czy wielkość silnika i motocykla jest taka sama? Mówię tu o modelach z 95-98r.

Odpowiedź uzyskałeś, a teraz powinieneś udać się w pewne miejsce...

Oooo, ReddyS przejmuje obowiązki Dakarowego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oooo, ReddyS przejmuje obowiązki Dakarowego :)

A zdawać by się mogło, że to taka nieprzyjemna fucha ten forumowy higienista :lol:

ale porządek musi być, do przywitali marsz:) ciekawe co nam kolega krzych000 opowie o swoich motocyklach jak z bokserami tu wyskoczył :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tyle że Krzysio gdzies sie zapodział

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

On małomówny jest :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BMW R80GS

250px-BMW_R_80_GS-crop.jpg

R 80 GS - produkowany w berlińskich zakładach od 1987 do 1994 roku dwucylindrowy (bokser) motocykl firmy BMW typu turystyczne enduro jako następca modelu BMW R 80 G/S. Jest to pierwszy motocykl enduro z jednostronnym wahaczem. Zastosowano w nim nowoskonstruowane zawieszenie typu Paralever. Wyprodukowano 11375 sztuk w cenie 10950 marek.

Chłodzony powietrzem i olejem dwucylindrowy dolnozaworowy silnik w układzie bokser z dwoma zaworami na cylinder o mocy 37kW/50KM. Dwa gaźniki Bing 64/32/349 - 64/32/350. Prędkość maksymalna wynosi 168 km/h. Masa zatankowanego motocykla to 210 kg. Z przodu pojedynczy hamulce tarczowe o średnicy 285mm, z tyłu hamulec bębnowy o średnicy 200mm. Zbiornik paliwa o pojemności 26dm³, a od 1990 24dm³. Przednie zawieszenie z widelcem teleskopowym. Zawieszenie tylne systemu Paralever z jednostronnym wahaczem. Napęd koła tylnego wałem Kardana.

BMW R1100GS250px-Bmw_r1100gs_1997.JPG

R 1100 GS produkowany od 1994 do 1999 roku dwucylindrowy (bokser) motocykl firmy BMW typu turystyczne enduro. Wyprodukowano ponad 43 tysice egzemplarzy.

Chłodzony powietrzem i olejem dwucylindrowy silnik w układzie bokser z czterema zaworami i jednym wałku rozrządu na cylinder o mocy 59kW/80KM. Wiele sprzedanych motocykli miało ze względów ubezpieczeniowych moc stłumioną do 58kW/78KM. Elektroniczne sterowanie silnikiem Bosh MA 2.1/2.2 Bosch (Motronic). Prędkość maksymalna wynosi 195 km/h. Masa zatankowanego motocykla to 243 kg. Zbiornik o pojemności 24 dm³ w pierwszym roku produkcji wykonny był z tworzywa sztucznego, a następnie metalowy. Przednie zawieszenie systemu Telelever. Zawieszenie tylne systemu Paralever z jednostronnym wahaczem. Napęd koła tylnego wałem Kardana.

Cena na początku sprzedaży wynosiła 17.450 Marek. Wyposażenie dodatkowe obejmowało system ABS, podgrzewane manetki i wiele innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PAWEU!!! chodzi o 850 a nie 80 :)

Teraz to kolega wybierze zapewne 1100 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PAWEU!!! chodzi o 850 a nie 80 :)

Teraz to kolega wybierze zapewne 1100 :)

Chodzilo mu też o wersje R ale uznałem że wiekszość jest związana z GS, wiec tak palnołem. Swoją drogą chciałbym mieć takiego w garazu, ciekawe do jakiej kwoty dojdzie licytacja http://allegro.pl/1987-bmw-model-r80-g-s-797-cm3-50-km-i1657853490.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie wina motocykli.. to głównie te amerykańskie ciamajdy :lol: , którym jako pierwszy motocykl terenowy dali duże bmw :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie wina motocykli.. to głównie te amerykańskie ciamajdy :lol: , którym jako pierwszy motocykl terenowy dali duże bmw :rolleyes:

Wiesz ;) tam to tylko duże pojemności ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×