Skocz do zawartości
robo74

motorki BMW F650GS, F650CS

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Rozglądam się właśnie za piewszym motorkiem i wybór padł na BMW F650 GS lub CS.

Proszę o opinie i wasze doświadczenie w zakresie eksploatacji tych motorków. Z tego co zauważyłem na forum to głównie należy zwracać uwagę na ogólny stan techniczny motoru, a nie tylko na przebieg. Boję się jednak o trwalość tych jednocylindrowych jednostek napędowych - kiedy zaczynają się problemy i jakie są koszty napraw.

Wiadomo, że z silnikami bywa róznie i nie ma możliwości "zbadania"silnika w 100% podczas kupna, nie chcę kupić motoru i po roku czasu zbierać na tłok i naprawę głowicy przez kolejny sezon (bo koszt to np. 5tyś PLN).

Z góry dzięki za Wasze sugestie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po co remontować głowicę - silnik na ebayu, przebieg ca.20-30 tys., z gwarancją, komplet: 850-1000 EUR.

Silniki Rotax z BMW robią po 100 tys. przebiegu.

Awaryjny bywa osprzęt silnika i elektryka, która w takim silniku z wtryskiem odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie. Ale nie jest to nic wielkiego choć koszty bywają. Drogi jest bendix rozrusznika jeśli się spsuje.

Poza tym psuje się i zużywa to co w każdym moto - napęd, łożyska, po 40 tys. warto zrobić pompę wody, co 10 tys. olej i filtry przy upalaniu w terenie czy też jeździe w pyle odpowiednio wcześniej.

Poza tym… szukaj, czytaj i pytaj o konkrety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wielkie dzięki alik,

Mam jeden na oku, oferta jest jeszcze aktualna. Wystraszyłem się tylko problemów z tym silnikiem bo znalazłem gdzieś na necie że po 50tyś kaput.

Masz może jakieś doświadczenie (słyszałeś opinie) z napędem pasem zamiast łańcucha ? Grzebię na necie ale nic nie znalazłem czyli problemu teoretycznie nie ma ?

http://moto.allegro.pl/bmw-f-650-cs-f65 ... 74523.html

Jesli Twoim zdaniem oferta jest interesująca to jadę jutro lub w sobotę go oglądać.

Dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tego co wiem pas wymienia sie co 20000km, rozwiązanie całkiem fajne bo zupełnie bezobsługowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak naprawde to jeszcze chyba do końca nie jesteś zdecydowany czego szukac bo GS a CS to 2 zupełnie inne sprzety (oba fajne)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lizus :)

zaraz lizus oba fajne ale nie tak fajne jak ... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drogo jak na CSa i ten rocznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za tyle można kupić świeższego GSa lub Dakara za granicą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówcie co chcecie, ale dla mnie ten model CS to wcale nie ładny jest! Wygląda jakby był montowany po dzwonie z dwóch innych: ze starej MZ-ki i naszego GS-a! Nie umywa się do dostojności GS-a (ten dziobek)!!! No i faktycznie za drogi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hejka

Dzięki Wszystkim za sugestie.

Od kilku dni jestem szczęsliwym posiadaczem CSa. :lol: :D :D

Jest z 2005 roku, zarejestrowany w 2007 a kupiony w salonie w Bielsku Białej. Przejechane ma obecnie 16800km. Miałem bardzo, bardzo długą przerwę z użytkowaniem motocykla i startuję praktycznie od zera.

Dziękuję jeszcze raz za wsparcie i do zobaczyska gdzieś na szlaku oraz oczywiście w necie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To masz nowego :lol: - bo wszystkie kupione w salonie w Bielsku były nowe. No to w drogę by nadrobić stracony czas - a zdjęcia jakieś będą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowy to on był jakgo kupywał pierwszy właściciel w 2007r z salonu w Bielsku. Ja jestem obecnie trzecim właścicielem. Zdjęcie postaram się wrzucić, bo mam na razie tylko jedno - problemy z aparatem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbuje załadować jedną i nic a nic nie wchodzi - pokazuje przekroczony rozmiar pliku. Romiar aktualnie to poniżej 1MB.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×