Skocz do zawartości
tom7

Lamerskie pytanie o ABS

Recommended Posts

ile razy wlacza mi sie ABS , hmmm prawie codziennie jesli chodzi o tyl , a przod tez czesciej niz raz na 5 lat jak stwierdzil Logan. Moje jazdy to 90 procent miasto i ruch uliczny w Łodzi, która nie słynie z uprzejmych kierowcow.... a jesli chodzi o jego skutecznosc i przydatnosc....moim skromnym zdaniem, ale tez wedle opinii testow ABS zdecydowania wplywa na poprawe bezpieczenstwa... oprocz jazdy off, abs jest gorszy jedynie na suchym, czystym i prostym asfalcie, betonie etc.... ale gdy na drodze jest piach lub jest mokro... chce zobaczyc tych "idealnych" "wytrenowanych" kierowcow, ktorym nagle z lewej lub prawej wyjezdza pani w puszce....gdy jada nawet w lekkim zlozeniu i trzeba zahamowac.....jak jest abs to lekko zarzuci pupe....i git, a bez.....slizg...

ale to oczywiscie tylko moje luzne mysli.

zminiajac moto na dakara nadrzednym bylo to aby mial ABS,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aha, jezdze kilkanascie lat, reflaks mam na dobrym poziomie....przechodzilem ostatnio badania psychomotoryczne i tez to potwierdzily, ale... naprawde chcialbym miec takie panowanie nad sprzetem i hamowaniem o jakim tu niektorzy pisza....ok, jesli jade po prostej, lekkim luki i nastawiam sie na hamowanie to oki, ale jesli jest to sytuacja nagla....ja wybieram ABS:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze przed winklem zwalniam na tyle, żeby w trakcie cały czas przyspieszać. Polecam Wam książkę "Motocyklista Doskonały". Co do kontry przy uślizgu w winklu- Bardzo ciężka rzecz, bardzo często kończy się High-Slidem, czyli moto odbija do pionu, przechyla się na drugą, wyrzuca jeźdźca, ląduje na nim, a to zazwyczaj kończy się w kostnicy. Też jeżdżę po Łodzi. Głównie Zgierska/Kościuszki/Zachodnia/Włókniarzy/Dąbrowskiego i okolice- Refleks jest niezbędny, tego się nie zaneguje, a ABS-u po prostu nie lubię. Kształcę się w informatyce i zbyt często okazuje się, że elektronika zawodzi- zwłaszcza gdy się często trzęsie- a to w moto jest dużo mocniejsze niż w puszce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan, dokladnie kazdy ma inne preferencje...w puszce latem generalnie wolałbym bez ABS, ale na 2oo wole z AbS...

JA codziennie przez Złotno, Drewnoska, pod Manu, a powrót Aleksandrowska do końca.... i po centrum...

off top...możne jakaś ustawka któregoś dnia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
więc proszę was nie piszcie tutaj takich bzdur, że abs się nie przydaje.

A gdzie się dopatrzyłeś, że ktoś pisze, że generalnie ABS się nie przydaje? Czasem się przydaje, czasem zaszkodzi. Rozmawiamy sobie i każdy ma jakieś argumenty - uważam, że jak do tej pory dyskusje jest na merytorycznym poziomie, więc się zastanów zanim oskarżysz kogoś o pisanie bzdur. To że w sporcie motocyklowym nie używa się ABS to też bzdura? Masz takie zdanie a nie inne, ale to nie znaczy, że ktoś o odmiennej opinii pisze bzdury. Nie na tym polega dyskusja.

kurde, robię się marudny jak dakarowy..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
więc proszę was nie piszcie tutaj takich bzdur, że abs się nie przydaje.

A gdzie się dopatrzyłeś, że ktoś pisze, że generalnie ABS się nie przydaje? Czasem się przydaje, czasem zaszkodzi. Rozmawiamy sobie i każdy ma jakieś argumenty - uważam, że jak do tej pory dyskusje jest na merytorycznym poziomie, więc się zastanów zanim oskarżysz kogoś o pisanie bzdur. To że w sporcie motocyklowym nie używa się ABS to też bzdura? Masz takie zdanie a nie inne, ale to nie znaczy, że ktoś o odmiennej opinii pisze bzdury. Nie na tym polega dyskusja.

kurde, robię się marudny jak dakarowy..

Nie marudny, tylko masz rację, :beer: kuki pojechał po wszystkich, którzy nie są zwolennikami ABeeSu, mi też się jego wypowiedź nie podoba :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymaj fason Jackx! :lol:

A wracając ad meritum... ABS czy nie o to jest pytanie. W tej samej cenie wziąłbym z ABSem - ale odłączanym, bo są sytuacje, jak te wspomniane, w których warto to cudo techniki jednak zdezaktywować.

Ale u mnie wybór jest łatwy - poza tym kolejna rzecz mniej, która może się zepsuć :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie wróciłem z uczelni (w Łodzi od rana mokro) i dodam tylko tyle, że ABS owszem- koniecznie wyłączany, ale przydałby się na mokrej farbie, którą malują nam asfalty. BTW, ta farba to by się nadała na osobny temat. Co do ustawki- bardzo chętnie, mogę jeszcze zgarnąć kumpla na X-Challange, ale teraz obaj zaczynamy sesję ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mokro, mokro ale ja tez dzis na 2oo potoczyłem sie do pracy. nie ma jak poranny deszczyk:)

Logan zapros kumpla na forum i czas zalozyc watek w dziale planowane ustawki :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie wróciłem z uczelni (w Łodzi od rana mokro) i dodam tylko tyle, że ABS owszem- koniecznie wyłączany, ale przydałby się na mokrej farbie, którą malują nam asfalty. BTW, ta farba to by się nadała na osobny temat. Co do ustawki- bardzo chętnie, mogę jeszcze zgarnąć kumpla na X-Challange, ale teraz obaj zaczynamy sesję ;p

Ja staram się na te białe "coś" nie najeżdżać jak jest mokro, bo nie raz już mi dupke zarzuciło na drugie białe coś obok :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kurde, robię się marudny jak dakarowy..

Jackx... raz! :twisted:

Do czego pijesz..? :oops:

Przecież wszyscy wiemy... że tylko Ty masz problem z olejem... :lol:

A w temacie ABS-u się nie wypowiadam, bo nie mam, a dywagacje sięgają juz 4 strony wątku.. choc można było skończyć na 1 :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jackx... raz! :twisted:

:lol: no to mamy 1:1 :D

Do czego pijesz..? :oops:

W sumie to do niczego.. :roll: :?: :lol:

Przecież wszyscy wiemy... że tylko Ty masz problem z olejem... :lol:

No włśnie.. mój problem z olejem nie jest zlokalizowany w silniku mojego GSa 8-)

A w temacie ABS-u się nie wypowiadam, bo nie mam, a dywagacje sięgają juz 4 strony wątku.. choc można było skończyć na 1 :D :beer:

Ale to dobrze, że nie masz ABS, to możesz się wypowiedzieć np czy kiedyś o nim marzyłeś, czy kiedyś miałeś na asfalcie sytuację do której teoretycznie nie dopuściłby ABS. Ogólnie brakowało nam opinii zadowolonego użytkownika Dakara bez wspomagaczy :D

A wątek się rozrasta, bo chcemy nieformalnie prześcignąć wątek renowacji kuferków vario :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale to dobrze, że nie masz ABS, to możesz się wypowiedzieć np czy kiedyś o nim marzyłeś, czy kiedyś miałeś na asfalcie sytuację do której teoretycznie nie dopuściłby ABS. Ogólnie brakowało nam opinii zadowolonego użytkownika Dakara bez wspomagaczy

Dakar, nawet bez ABS-u jest najlepszy na świecie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
więc proszę was nie piszcie tutaj takich bzdur, że abs się nie przydaje.

A gdzie się dopatrzyłeś, że ktoś pisze, że generalnie ABS się nie przydaje? Czasem się przydaje, czasem zaszkodzi. Rozmawiamy sobie i każdy ma jakieś argumenty - uważam, że jak do tej pory dyskusje jest na merytorycznym poziomie, więc się zastanów zanim oskarżysz kogoś o pisanie bzdur. To że w sporcie motocyklowym nie używa się ABS to też bzdura? Masz takie zdanie a nie inne, ale to nie znaczy, że ktoś o odmiennej opinii pisze bzdury. Nie na tym polega dyskusja.

kurde, robię się marudny jak dakarowy..

Nie robisz się marudny!

Moim zdaniem forum jest do swobodnej, a o ile to tylko możliwe merytorycznej, wymiany poglądów, doświadczeń wiedzy. Stwierdzenie "nie piszcie tutaj takich bzdur" w żaden sposób temu nie służy. Chyba że przyjmujemy że ktoś wie najlepiej ( to mówię ja Jarząbek)- a my wszyscy wtedy przepraszamy że ośmieliliśmy wyrazić swoje zdanie.

Jacx - bądź "marudny" - ludzi przybywa, a mnie się podoba ta strona w takiej formie jak jest, ale jak się zrobi zbyt "zakręcona" to nie będzie OK. Pomiędzy żartami przyjaciół można dużo się dowiedzieć i nauczyć - pomóc sobie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kurde, robię się marudny jak dakarowy..

Nie pisz tutaj takich bzdur :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacx - bądź "marudny" - ludzi przybywa, a mnie się podoba ta strona w takiej formie jak jest, ...

Trzymaj fason Jackx! :lol:

Jackx... raz! :twisted:

:lol: :beer:

Dzięki za słowa poparcia :D

Bardzo lubię nasze forum a szczególnie to, ze skupia mnóstwo ciekawych i fajnych ludzi. Kto był na zlotach to wie. Jak się pojedzie raz, to się potem cały rok czeka na następny :) Tworzymy taką dość specyficzną grupę, które zebrała nawet pochwały od lokalnych mieszkańców po ostatnim zlocie - niebywałe w czasach kiedy nikt nie chce widzieć zlotu motocykli w swoich stronach. Chyba po prostu chodzi o kulturę :!: :lol:

Tak więc, trzymajmy fason, bądźmy uprzejmi i szanujmy zdanie innych ;)

W tym wątku było już chyba wszystko więc powiem jeszcze tylko, że po dzisiejszej przejażdżce w deszczu do pracy uznałem, że nie oddałbym za nic ABSu. Można by pewnie śmigać bez - bo hamulce brembo mają super modulację, ale, żeby radzić sobie na mokrym na granicy poślizgu to trzeba by ćwiczyć i ćwiczyć... a my chcemy po prostu śmigać po winklach i cieszyć się jazdą prawda ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W deszczowy Między narodowy Dzień Dojazdu Do Pracy Motocyklem, czyli dziś, dodam jeszcze, że brak ABS-u powoduje mniejsze spalanie :lol: Dawno tak delikatnie nie jeździłem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W deszczowy Między narodowy Dzień Dojazdu Do Pracy Motocyklem, czyli dziś, dodam jeszcze, że brak ABS-u powoduje mniejsze spalanie ;) Dawno tak delikatnie nie jeździłem :D

:lol: :lol: :lol: racja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej a czy ktoś może zakładał ABS do dakara i mógłby się podzielić jakimiś cennymi wskazówkami, na co szczególnie zwrócić uwage i takie tam... z góry dzięki za odpowiedź. pozdro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaglądni w workschop manual

A jakie informacje sa ci potrzebne?

Nie masz ABSu i chcesz go zamontować?

Potrzebujesz instrukcje montażu poszczególnych elementów i nie wiesz gdzie co przykręcić tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja wam powiem że ABS mi uratował nogę o ile nie więcej. Jechaliśmy z kumplem on za mną na dakarze z ABS zjechaliśmy z betonki na taką trawiasto szutrową drogę oczywiście nie chciało nam się zatrzymywać żeby ABS wyłączyć, wydało mi się że zbłądziliśmy i się zatrzymałem, koleś się zagapił i leciał prosto we mnie, wcisnął klamkę hamulca do oporu ale abs nie pozwolił mu zahamować, na tarwie wiadomo ślisko i całe szczęście bo miał kontrolę nad motocyklem i zdążył w ostatniej chwili odbić, gdyby nie miał abs-u zablokował by koło i pierdzielnoł by mnie prosto w nogę i nie wiem co jeszcze by mi urwał. Także mam duży szacun do ABS, a że na moto latam już 20 lat to wiem jak hamować z i bez absu. Oczywiście jestem również zdania że w terenie przeszkadza ale w tym wypadku opatrzność czuwała nademną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaglądni w workschop manual

A jakie informacje sa ci potrzebne?

Nie masz ABSu i chcesz go zamontować?

Potrzebujesz instrukcje montażu poszczególnych elementów i nie wiesz gdzie co przykręcić tak?

Hej, no właśnie będę montował ABS do mojego dakara, widziałem schemat i mnej wiecej wiem o co chodzi, wręcz wygląda wszystko na bardzo proste, ale chodzi mi o to czy ktoś może zakładał i z czymś szczególnym miał jakiś niespodziewany problem założył i nie chciało działać z jakiegoś powodu i takie tam..

dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz wszystkie elementy to montuj i zobaczymy czy zadziała. Pamiętaj o zbiorniczku wyrównawczym amortyzatora w Dakarze z ABSem jest przeniesiony na zewnątrz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×