Skocz do zawartości
cegła

ciężko pali?

Recommended Posts

Przy tytule postawiłem znak zapytania gdyż to mój pierwszy jedno-cylindrowiec GS F650 2000r na wtrysku i pytanie przy odpalaniu na zimno musze minimalnie dodać gazu tak samo jest jak jest ciepły czy normalne? czy jednak powinna palić bez gazu? i jeszcze jedno przed odpaleniem zapala się i gaśnie kontrolka temperatury czy tak ma być? jeżeli to są banalne pytania to SORKI za słabo widocznie szukałem odpowiedzi w szukajce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewne jest to, że niezależnie od tego, czy jest ciepły, czy zimny, ma odpalać bez ruszenia gazu i nie zgasnąć. Co do kontrolki, to nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ona odpali też bez delikatnego dodania gazu tylko dłużej kręci i potrafi po odpaleniu bez gazu zgasnąć ,a z gazem już nie gaśnie po odpaleniu jak by jej paliwa na rozruchu brakowało , ale nie wiem co gorsze dawać gazu by szybko odpaliła i nie gasła ? czy męczyć rozrusznik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Palimy bez gazu (wg instrukcji) - komputer oblicza sobie skład mieszanki i położenie czujników w związku z czym potrafi to nieco dłużej trwać niż normalnie, może, ale nie musi to być wczesny objaw "zmęczenia" filtra paliwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam podobne objawy i w poniedziałek wymieniam świece na irydową zobaczymy czy zacznie lepiej palić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej wymieńcie filtr paliwa.. Świece nie są problemem jeśli silnik zaskakuje a dopiero potem ma problem z utrzymaniem wolnych obrotów.

Po odpaleniu komp silnika ECU działa wg defaultowego programu i daje dawki paliwa wg standardowej mapy. Dopiero po uzyskaniu wiarygodnych danych z sondy lambda - czyli po rozgrzaniu silnika - zaczyna się regulacja składem mieszanki. Do tego czasu silnik zakłada, że ma dane ciśnienie paliwa na wtryskiwaczu i dane czasy otwarcia dla pożądanej dawki. Jeśli filtr lub zintegrowany z nim regulator nawalają.. to po paru chełstach silnik odpali, a potem zgaśnie na zbyt ubogiej mieszance.

Takie mam przemyślenia co to tego objawu.. Ktoś ma jakiś inny pomysł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc wpierw wymienie filtr paliwa , bo ogólnie pompka paliwa sie załącza bo słychać jak coś tam sie dzieje ,ale jak się nic nie zmieni po wymianie filtra to napisze i pokombinujemy dalej.Dzieki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę bardzo. 3,50 się należy. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze krótkie pytanko polecacie jakiś sklep internetowy gdzie moża kupić taniej niż w serwisie filtr paliwa? czy lepiej w serwisie BMW po prostu kupić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

boxer-parts.eu - 377,- + wysyłka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK! Ale to nie koniec , niestety niedawno byłem sie przejechać i przy odpalaniu za nim odpaliła kichnęła ze dwa razy , a potem odpaliła czy to też wina filtra paliwa? bo mi sie wydaje że chyba zawory do regulacji albo coś z zapłonem ,a kiedy zawory były w regulacji to nie wiem bo poprzedni właściciel w Polsce tego nie robił ,a jeszcze wcześniej była we Włoszech więc całkiem nie wiadomo co było robione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy przypadkiem nie jest tak, że kupiłeś sobie moto i nic nie robiąc ( bez bieżącego przeglądu ) przeszedłeś z radości kupna do jazdy? Napisz coś więcej: kiedy był wymieniany filtr powietrza, o paliwie już było, kiedy były wymieniane świece - jeżeli zostawiłeś używane to jaki mają nagar ( jak wypalona jest świeca, jak masz wątpliwości zrób zdjęcie ), czy kable wysokiego napięcia nie mają przebicia ...... jak kichnęło to czy może zauważyłeś jakiś dym z wydechu lub okolic wejścia do air-boxa .......... Czy kicnięcie było jednorazowe czy się powtarzało - w jakich okolicznościach i temperaturze ..............

Niedawno był na forum przypadek silnika w b.dobrym stanie potrzebował tylko wymiany pierścieni do wymiany i odpalił :lol: . Pytasz o zawory: mogą - ale zanim rozbierzesz silnik, nakupisz części to zacznij od sprawdzenia podstawowych spraw eksploatacyjnych i diagnostyki. Luz na zaworach sprawdź - lepiej wcześniej niż jak już...... - podaj więcej danych, a my postaramy się Ci pomóc - my to nie wróżki :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raz na jakis czas nawet nazdrowszy czlowiek sobie kichnie i nie od razu leci z tym do lekarza! :lol:

Napisz lepiej cos wiecej o tym swoim motku to sprobujemy naprowadzic Cie na cel :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiem że troche panikuje ,a motorek mam trzy dni chce zrobić pewne wymiany ale na razie kasy brak tzn.czekam na wypłate porostu ,a we wtorek jade zrobić mały przegląd do warsztatu więc może coś więcej się dowiem. jutro mam zamiar sam troche posprawdzać jak świece i filtr powietrza bo tego poprzedni właściciel też nie zrobił i ciężko mu było powiedzieć kiedy to było ostatnio robione bo motor u niego więcej stał jak jezdził , jedynie sprawdziłem czy ma wszystkie płyny i w normalnym kolorze olej był napewno wymieniony i filtr olejowy. A kiedy kichnął to spod owiewek z przodu żaden dymek nie poleciał , a do tyłu nie popatrzyłem , temperatura powietrza 20stopni. Po prostu nigdy nie miałem jedno-cylindrowca na wtrysku(jedynie simsona ale to inna bajka) i dlatego może troche panikuje. Więc wpierw posprawdzam podstawowe rzeczy i jak trzeba będzie to wymienie jak np.świece, filtr powietrza czy filtr paliwa. A czy w serwisie podłączają pod komputer? i może wykazać złe dawki paliwa na rozruchu lub coś w tym rodzaju?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka rada: na początek zrób co możesz we własnym zakresie - taki podstawowy przegląd. Do tego nie potrzebujesz kasy ( chyba że nie wiesz jak, albo brakuje Ci narzędzi ) Rozglądnij się czy w okolicy nie znajdziesz życzliwego kolegi, zaprzyjaźnionego sąsiada co coś już w życiu rozkręcił, ale pewnie z Simsonem byłeś zaprzyjaźniony :lol: Myślę o podstawach: filtr powietrza, świece, przewody wysokiego napięcia .... Jak możecie więcej to luzy zaworowe. Na tym etapie zostaw serwis BMW i komputery. Strach ma czasami wielkie oczy - nie panikuj! Jak coś się dzieje to postaraj się zapamiętać okoliczności i zwróć uwagę na powtarzalność. Czekam z niecierpliwością na informacje co słychać po tym pierwszym przeglądzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram Jarka. Tylko spokój może Cię uratować. :lol: A jak będziesz miał konkretne pytania co i jak zrobić to dawaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

więc panowie sprawdziłem co mogłem na tą chwile i: w AIRBOX filtr w super stanie czysty ,a w pudełku lekko zaczernione od oleju nic w środku nie pływa więc chyba oki! przewody ogólnie nie pozrywane nic nie przetarte wszystko wygląda dobrze na swoim miejscu , płyny wszystkie też ok i w dobrym kolorze! natomiast świeca już gorzej kolor ciemny bardziej przypalona(czarna) i świecąca od oleju więc myślę do wymiany. i jedno spostrzeżenie z dzisiejszego odpalania motorek na rozruszniku chodził(odpalał) ale jak tylko puściłem przycisk od rozruchu to nie potrafił sie rozkręcić i gasł :lol: i tak chyba z pięć razy i to samo , powiedzmy że za szóstym razem dodałem leciutko gazu kiedy już usłyszałem jak na rozruszniku łapie zapłon i normalnie od razu wszedł na obroty tak jak powinno być i na prawde to dodanie gazu to jest niewielkie odkręcenie manetki przy rozruchu.Jakieś wnioski?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymień świecę - i daj znać.

Przy okazji kilka myśli na temat świecy. Zdarza się iż świeżo zakupiony motocykl ( nawet całkiem nowy ) przestaje odpalać, lub są z tym problemy. Problem jest banalny, ale czasem się zdarza. na czym polega?

Klient X kupuje sobie nowe moto. Wstawia do garażu i cieszy się bardzo. Chodzi sam, czasem ze znajomymi i dumny chwali się nowym nabytkiem. Co to za oglądanie bez odpalenia - więc cyk i chodzi, ale krótko bo w garażu śmierdzi. Wystarczy kilka takich krótkich odpaleń i świeca jest załatwiona. Krótki rozruch powoduje bardzo złe warunki dla świecy, ssanie daje bogatą mieszankę, a zimne wnętrze wilgoć. Jak się to trochę nie nagrzeje to mokre i przebicie. To przebicie czasem jest takie że nie będzie odpalał, ale czasem tylko utrudnia rozruch. Jak się nagrzeje to nawet nawet. Ale jak świeca dostaje przebicia i znajduje sobie wygodną ścieżkę do masy to już świeca nie powinna być używana. Rada: jak się odpala moto to trzeba dać mu chwilę na nagrzanie, nie odpalać i wyłączać po kliku sekundach i to jeszcze raz po raz.

Ale można się nie zgodzić z tym co napisałem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nową świecę trzeba wygrzać - zalecana jest jazda testowa - 10 minut wystarczy i to porządnego dzidowania - bez opier… się :lol:

Kolorem świecy po takich próbach bym się nie przejmował - ona będzie dawać miarodajny wynik jak zgasisz motor w trakcie jazdy (nie zapomnij wciągnąć sprzęgła) - bez tego nie jesteś w stanie sprawdzić nic. Poza tym - co Ci to da jak będziesz wiedzieć? I tak w silniku z FI nic nie zrobisz bez komputera.

I to jest właśnie przewaga gaźnika nad wtryskiem - dochodzisz do pewnego momentu i dalej możesz zgadywać o co chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziś przy wymianie swiec a potem przy ich nagrzewaniu odkrylem dlaczego mi zle pali i w ogole nie mial odpowiedniej kompresji.Okazało sie ze opaska uciskająca wtrysk byla nie dokrecona i paliwo pryskalo i dochodzilo trefne powietrze po dokreceniu maszyna pracuje idealnie. To taka ciekawostka aby odrazu nie wymieniac pompy paliwa tylko dokladnie obadać motocykl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to na zdrowie - było mówione że tylko spokój może Cię uratować!

Zaoszczędzoną kasę weź do Kłodzka odszukaj Alika i wyraź wdzięczność :lol:

Bezpiecznych podróży - a jak coś to pierwsze na forum a do serwisu jak Cię stać :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:beer: owszem, owszem... w każdej chwili ;) :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po wielu ogledzinach i uwag na forum uszczelniłem układ dolotu powietrza do wtrysku i sie udało była mała nieszczelność między filtrem powietrza a wtryskiem , motorek pali i nie gaśnie , ale mam jedno pytanie jest pod AIRBOXem mały wężyk on jest chyba od spuszczania oleju zebranego w filtrze powietrza i czy on też powinien być w jakiś sposób zatkany? i tylko gdy trzeba spuścić olej z filtra to powinno się go odetkać? bo u mnie on tak sobie wisi po prostu przykręcony zwykłą objemką do króćca wystającego z filtra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×