Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, rozglądam się od pewnego czasu za fajną sztuką GS 650 tki. O dziwo sporo ofert ma Bikemaster z Gdańska. Ponieważ wybrałem się do Gdyni na Openera - postanowiłem dziś podjechać do w/w by zobaczyć co mają na stanie, dopytać się itd. I co? Po pierwsze totalna olewka klienta. Po chwili wyszedł młody pracownik, ale w zasadzie na żadne pytanie nie potrafił mi odpowiedzieć. Najpierw pytam o GSy - jakie mają - to jako pierwszego pokazuje mi CS, mówię mu że to nie GS, a ten że to GS :lol:. Dobra myslę sobie - zobaczymy co dalej. Widziałem w ofercie czarnego GS, z dziwnym zaciekiem na silniku. Pytam go o tę sprawę. Koleś zaczyna ściemniać, że to chyba od myjni i ble ble. Co ciekawe motor jest tak wystawiony ze zaciek jest po stronie zasłoniętej innymi motorami. No nic. Pytam co mają więcej. Słyszę, że nic więcej. A widziałem na stronie że mają ... Sprzedawca znika i rób se kliencie co chcesz. Włócze się po placu , jednym magazynie, drugim ...zero zainteresowania. Wychodząc trafiam na dwóch innych sprzedawców. Zero zainteresowania. W końcu widzę GS stojącego na wystawie z 2009 roku. cena ponad 26 koła. Pytam ile można by realnie opuścić. Gości mierzy mnie okiem i mówi ..jak Pan przyjdzie z kasą to mozemy pogadać. Zdębiałem ...

Kupujących jakoś nie widziałem wielu. Tak czy inaczej, daleki jestem od obrabiania komuś tyłka. Ale zdecydowanie omijajcie to miejsce. Pracują tam buraki a nie sprzedawcy. Podejscie do klienta skandaliczne. Motory tylko z UK. No trudno. Choć chwalą się że importują z Niemiec - co w rozmowie okazało się tylko pustosłowiem. Za drogo podobno z Niemiec. Panowie z Bikemaster - życzę rychłego bankructwa. To jak zostałem potraktowany dziś u Was ...no k...mać. Skandal. Dodam, że miałem ze sobą dostępną kasę wystarczającą na nowego GS. Ale u Was ...nawet za złotowkę nic nie kupię i kążdemu z forumowiczów tych antysprzedawców odradzam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie jestes pierwszy ktory ma takie zdanie na ich temat. Wpisz w forumowa wyszukiwarke bikemaster to zobaczysz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widac i tak maja dosc chetnych jeleni skoro sa w stanie utrzymac az 3 "sprzedawcow" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obsługa, masakra. Ocenianie ludzi po wyglądzie :evil: Nie jedna firma straciła już całkiem niezłych klientów przez takie coś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już masz porządną (kwestia samooceny) kasę na zakup sprzęta, trzeba było się wybrać do Jerzego na Miałki Szlak, ma chyba bardziej reprezentatywną ofertę, ja BikeMastera omijam, a że jestem z Trójmiasta, to wiem co mówię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez tam byłem olany gdy dla kolegi pojechałem obejrzeć małego GSa. Totalne krętactwo, ściema i olewanie. Na bieżąco zamalowuję angielską rdzę aby nie było widać. Generalnie większość moto jest po glebie lub dzwonie! Zupełnie NIE polecam bikemaster scheiss z Gdańska i niech się to w googlach powiela!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właściwie przepraszam za "odgrzebanie kotleta", ale miałem stworzyć nowy wątek, a w tym jest już sporo informacji to lepiej będzie komuś poszukującemy o nich informacji - jak sobie zbiorczo poczyta..

To że na obsługę niema co liczyć - tak długo jak nie zobaczą pliku banknotów to wiedziałem już wcześniej.

Kiedyś oglądałem u nich shadow'ke dla kumpla- na zdjęciach i z opisu - stan BDB.. na żywo coś pomiędzy wrakiem leżącym 2 tygodnie na dnie morza a powypadkową kupą złomu która na pierwszy rzut oka wygląda na złożoną z kilku sztuk nie koniecznie tego samego modelu, a czasami nawet producenta ;-)..

No ale cóż.. napaliłem się na GS'a - mają na miejscu 4 sztuki mieszczące się w moim finansowym zakresie => wsiadłem w puszkę i jadę..

Stwierdziłem że jeśli sztuka któraś będzie ładna to biorę - nawet jeśli będą jakieś "niedoróbki"..

Na pierwszej sali - oczywiście nojki sztuki, bajerki, cuda wianki...

tylko ceny nie te..

Ide na drugą halę i patrze a tu stoi sobie na dworzu - na padającym śniegu taki ładny GS..

Nawet go na allegro kiedyś wypatrzyłem "oryginalne żółte siodło" ale do tego kuferkli oryginalne, tank bag oryginalny bmw, handbary etc..

No ale pierwsza myśl - jeśli go na dwór na śnieg wypychają to nie ma co nawet oglądać bo to musi być syf totalny..

Ide na drugą halę..

Przejść nie można (bo nie mają miejsca na wszystkie sprzęty) - nie można nawet podejść do wybranego moto. Oczywiście sprzedawców brak i zapytać o cokolwiek nie ma szans..

Tylko dzięki ukończonemu zaocznie (przez telefon) kursowi dla Joginów oraz zapoznaniu się z zaawansowanymi technikami kamasutry - udało mi się dotrzeć do jednego z GS'ów..

No ale to co zobaczyłem..

...

...

...

Rozpisywał się nie będę..

Streszczę się do kilku słów: syf, dno, wstyd, rdza, szok, masakra, 3 metry mułu, rzeź, horror, okropieństwo, coś strasznego, koniec świata i (jak to mówi moja babka) "jezusmaryjajózefieświęty"..

Na fiszce 32tys przebiegu.. Angielska pogoda wcale nie dała mu się we znaki.. Zwłaszcza że jeździł chyba tylko po dnie kanału lamanche z przemytem.. A może w fabryce kwasów i ługów przemysłowych jako wózek do przewozu żrących środków chemicznych..

Rdza, płatami odpadająca farba, dziwne przebarwienia itp..

Może oglądnąłbym go dokładniej ale podłoga była ślizga od płynu (chyba hamulcowego który wyciekł z sąsiedniego moto). Dodatkowo stwierdziłem że linka od sprzęgła jest już przy rączce tak spękana że trzyma się na kilku dosłownie drucikach - to przeważyło szalę.. stwierdziłem że obsługi nie widać bo tylko czekają za rogiem - ja sprawdzając stan motocykla coś "zniszczę" a oni wyskoczą i każą mi za naprawę zapłacić..

Wróciłem do tego smutnego GS'a na dworzu.. na fiszce jakoś 45tys przebiegu ale zużycie widocznie mniejsze..

No cóż z przebiegami tam się dzieją dziwne rzeczy - obok mnie facet oglądał Afric'e - na fiszce 35tys.. na liczniku grubo ponad 50.. chyba zapomnieli licznik cofnąć do odpowiedniego przebiegu..

Wracając do meritum.

W Bikemastarze można napewno kupić motocykle w promocji..

Można je wyrwać tanio..

Tylko trzeba wtedy wziąść pod uwagę prawdopodobne gmeranie w przebiegach, nieznany stan techniczny pojazdu, ciężkie do oszacowania koszta dodatkowe związane z doprowadzeniem moto do stanu technicznej sprawności..

No i tylko ten "smutny GS" z podwórka mnie w sumie zainteresował - brak książki serwisowej, przebieg 44tys, 2 kuferki i całkiem nienajgorszy wygląd..

Ale o opinię to już się udam do odpowiedniego wątku..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To smutne że tak traktują sprzety jak i klientów, najgorsze jest to że kilku ludzi nawet ostrzeganych przez nas i tak zrobią tam zakup a później pojawiają się tutaj na forum z problemami, inni nawet nie wiedząc będą zadowoleni że zrobili świetny interes :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak dzisiaj leciałem do elbląga to po drodze widziałem komis to był jakiś chyba, plac budka i pełno motocykli i motorowerów stojących w śniegu na placu. Nawet nie chcę myśleć że będą tak stały calą zimę pod chmurką masakra :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bartek czy możesz coś bliżej powiedzieć o tym GS z żółtym siodłem z bikemastera, nie ukrywam, że zainteresowałem się nim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uważaj na sprzedawcę. Jeżeli chcesz coś tam nabyć to polecam udać się tam z doświadczonym mechanikiem i upierdliwym do bólu oglądaczem co by nie naciągneli Ciebie. Jutro mamy 3 miejskie spotkanie- zapraszamy- info w odpowiednim watku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tejk - mogę:-)

jedyny sprzęt z pośród wszystkich Beemek gdzie jest prawdziwy przebieg :-)

naprawdę wygląda dobrze.. nienajgorzej wyposażony.

z felerów dojrzałem tylko klamkę sprzęgła lekko luźną..

Sprzęt byłużywany do turstyki asfaltowej, więc niejest dobity..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

marycha dokładnie o ten :) Czy po zdjęciach rzuca wam się coś na oczy szczególnego niepokojącego ?

Problem w tym że nie mam jeszcze prawka jestem w trakcie, Jestem z Koszalina i trochę boję się jechać w ciemno. Czy szanowni koledzy z trójmiasta byli by tacy uprzejmi i mogli w chwili wolnej dokładniej zbadać tego GS, nawet z jazdą próbną chociażby po placu i wypytać trochę o moto.

Miałbym dużo łatwiej gdybym jechał oglądać z opcją zakupu np w ciągu kilku dni, przyjechałbym wtedy napewniaka swoim autem z przyczepą krytą. Zależy mi na zakupie motoru jeszcze w cenach zimowych, potem znowu cena pójdzie w górę.Kupiłbym teraz, GS-ik poczekałby grzecznie w moim garażu do sezonu i ukończenia kursu prawa jazdy. :)

Jako nowy nie czuję się zbyt pewnie w szukaniu moto i wybraniu tego własciwego. Zdaję sobie sprawę że nie mam dużego budżetu tylko 11 koła może dałoby rade coś utargować, a boję się moto z przebiegami po 80 tyś.

Jak kupię taką maszynę to szybko nie zmienię pewnie zakup na kilka sezonów.

Bartek pomógłbyś z kolegami z trojmiasta masz takiego samego z tego samego roku to miałbyś porównanie, bardzo mi na takiej opinii zależy? Ja u siebie nie mam nikogo znajomego z kim mógłbym pojechać,a GS-ów w Koszalinie jak na lekarstwo każdy pomyka szlifierkami.

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nojeśli chodzi o porównanie to chyba źle trafiłeś - kupiłem go w zeszłym tygodniu (wcześniej jeździłem zupełnie innymi sprzętami). Tą Beemke z bikemastera oglądałem 2 razy - za pierwszym razem napalony na zakup innej (okazała się trupem z ładnymi fotkami) i od niechcenia przyjrzałem się temu GieeSowi..

Póżniej już chłodniejszym okiem patrzałem tylko na tą z żółtym siodłem.

Udało mi się w Bikemasterze doprosić się numeru tel dopoprzedniego właściciela.

Pogadałem sobie z nim nieco dłużej.

Generalnie w porzadku chłop - zaprosił do siebie po migacz i jakiś pare dodatkowych dupereli któremu po BMW zostały..

Opowiedział o swoich wyjazdach - co robił.

Po motocyklu można stwierdzić że nie był może pedantem, ale normalnym statystycznym użytkownikiem (z pociągiem do turystyki asfaltowej). Moto wymienił na większego GS'a.

Przebieg potwierdził nie pytany - czyli nie cofali (a to nie zbyt często się zdarza w bikemasterze).

Generalnie nie kupiłem tylko dlatego że trafił mi się sprzęt forumowy (Bajer'owy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bartek no widzisz ile mi już podałeś info, rozumiem że nie odpalałeś jej i jeździłeś.

Ogromne dzięki za wszelkie sugestie i odpowiedzi. :)

Bartek a ile przebiegu ma twój sprzęcik ?

Ok nie było pytania. Znalazłem wątek o twoim zakupie. :)

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bartek no widzisz ile mi już podałeś info, rozumiem że nie odpalałeś jej i jeździłeś.

Ogromne dzięki za wszelkie sugestie i odpowiedzi. :)

Bartek a ile przebiegu ma twój sprzęcik ?

Ok nie było pytania. Znalazłem wątek o twoim zakupie. :)

W czwartek rano byłem w Bike Masterze, chciałem obejrzeć motka dla Tejka. Niestety, motek jest już zaliczkowany przez jakąś niewiastę. Prawa laga mocno obtłuczona przy piaście (musiał być porządny szlif), płyny hamulcowe do wymiany. Ze względu na to że motek zaliczkowany "sprzedawca" odmówił odpalenia. Obok stały 3 czarne gs-y z WB. Na żadnym z nich nie udałbym się dalej niż po fajki do kiosku ulicę dalej. Dlaczego? Bo bałbym się że się po drodze rozsypią. I tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogromny szacun Cykli, właśnie dzięki takim ludziom życie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, Nie miałbym zielonego pojęcia gdybym tam pojechał sam oglądał napalił kupił a potem wydatkował i wydatkował. :-o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za opinie o Bikemaster. Też chcę kupić dopiero,ale wywiad mogę robić wcześniej :)

Nie ukrywam, że się bardzo interesowałem nimi ze względu na dostępność Bmw i...liczyłem, że zajmą się moto przed sprzedażą, a nie tylko do sprzedaży(rozumiecie o co mi chodzi?)

Ktoś wyżej wspomniał o Moto-szlifie na miałkim szlaku...na ich stronie nie ma słowa o handlu motocyklami. albo źle wyszukałem w googlach...albo oni tylko tokarki i naprawy mechaniczne. Może ktoś podać namiar na nich?

Dzięki wielkie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aaa, to przepraszam :-D to wyślij Cykliemu na PW :-)

może chodziło o to:

Zdunek Auto Premium Sp. z o.o.

ul. Miałki Szlak 43/45

80-717 Gdańsk

tel.: 58 350 60 25

fax: 58 300 02 13

email: pawel.stworzyjanek@bmw-zdunek.pl

www.bmw-zdunek.pl

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

j/w

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście polecam firmę Planetbike z Gdańska Jasienia. Sprowadzają na zamówienie z Włoch, sam sobie szukasz na włoskich serwisach ogłoszeniowych , goście jadą, oglądają i przywożą. Moto z Włoch są na ogół bardzo zadbane no i ani śladu rdzy. Tak właśnie kupiłem mojego GS-a, zdjęcia można znaleźć w "przywitalni" sprzed ok. roku.

Myślę że to ciekawsza alternatywa niż Bikemaster, w którym ja też zostałem potraktowany jak natręt i biedak, któremu nie wolno nawet dosiąść motocykla.

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×