Skocz do zawartości
Monia16

Awaria podgrzewanych manetek- parzy

Recommended Posts

Po jakiemu to? Ang czy niem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to znaczy to nie wiem ale mogę Ci powiedzieć że wszystkie przewody od grzanych manetek spotykają się w puszce z przekaźnikami za główką ramy przed akumulatorem pod przekaźnikiem rozrusznika. Zobacz czy tam nie są jakieś wtyczki zaśniedziałe itp. i czy ktoś tam czegoś nie naknocił :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witek a masz może ten schemat? Wczoraj rozebrałem pół motocykla, żeby znaleźć przewody i okazało się, że giną gdzieś w wiązce przewodów i jak pragnę nie wiem jak to może działać. Myślałem, że może działa to podobnie jak motooiler to znaczy, że są dwa wyłączniki czasowe i w zależności od tego w jakiej pozycji jest przełącznik to ten właśnie przełącznik włącza się na krócej lub dłużej ale niestety nie znalazłem wczoraj takiego elementu. A wracając do instrukcji mój Dakar jest z 2001 roku i niestety instrukcja, którą mam nie zawiera opisu instalacji podgrzewanych manetek.

Zaczynam się poddawać więc chyba dzisiaj poprowadzę nowe kable i zrobię ten system od nowa. Poprawię Bajerisze Inżyniers :geek:.

Witek jak będziesz miał schemat to podeślij proszę.

Manetki podgrzewane nie działają w ten sposób. W zależności jak duży prąd dostaną od tego zależy do jakiej temp. się nagrzeją, wiec jeśli jest wszystko podłączone ok, a i tak grzeją zbyt mocno trzeba wstawić przed manetki rezystor który nam zmniejszy ten prąd.

A jeśli chodzi o schematy to w schemacie do Dakara z 2001 roku jak i GS nie ma uwzględnionych grzanych manetek więc dokładnie nie wiadomo jak były podłączane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy może ktoś udostępnić zdjęcie włącznika  podgrzewanych manetek po lifcie przełącznik jest po prawej stronie przy klawiszu rozrusznika.

Chciałbym podłączyć a nie wiem jak podpiąć pod ten przesuwny przełącznik. Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×