Skocz do zawartości
piotrek11998866

Sprawdzanie poziomu paliwa w f650

Recommended Posts

W zasadzie nie trzeba tak robić :-) - ale jak już robisz pomiary -pojemności zbiornika, zużycia paliwa itp - to wtedy tak jest najdokładniej - zbiornik najlepiej się odpowietrza (przynajmniej teoretycznie :-) i także w GS-ie) i wtedy "wchodzi" powtarzalnie- tak więc spróbuj jeszcze raz - choć bezpieczniej przyjąć że na rezerwie jest mniej niż podaje producent niż więcej - i tej zasady sie trzymać Pzdr :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche odświeżę temat. A co ;)

Myslalem troszku (noo, uwaga ;P ) na temat tego czytania poziomu paliwa. I pomyslalem, jak połaczyć prosty sposób Jarka o naczyniach połączonych z elektroniką bez ingerencji w bak i bez taplania elektroniki w benzynie.

Wg mnie należałoby wyprowadzić przeźroczystą rurkę w miejscu takim, żeby pokryła jak najbardziej poziom paliwa w baku (najlepiej do rezerwy tylko, bo potem już wiadomo). Rurka musiałaby miec w sobie pływak, koniecznie nieprzeźroczysty.

Z jednej strony rurki dajemy diody LED, po przeciwnej fotorezystory. Pływak musi być na tyle długi żeby zawsze zakrył choć jedno połączenie dioda - fotorezystor. Pozostaje kwestia wykombinowania układu elektronicznego, który będzie przekladal sygnal z fotorezystorów na wyświetlanie gdzieś na kokpicie w motocyklu wskazań paliwa.

Ilość diód i fotorezystorów trzebaby już dobrac eksperymentalnie - np co 2 litry albo i mniej.

Rysunek poglądowy -

Czerwone - Diody

Szare - Fotorezystory

a reszta chyba jasnafotorezystor.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby ok ale.... No właśnie jest ale. Aby pływak w wężyku swobodnie się przemieszczał to należałoby mieć kawałek prostego (najlepiej pionowego) odcinka. A w naszych eFkach raczej będzie z tym problem.

Generalnie ja sobie darowałem robienie wskaźnika paliwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem bardzo proste rozwiązanie tyle że w motocyklu crossowym. Był to przeżroczysty wężyk który wychodził z odpowietrznika w korku i "szedł" wokół zbiornika i kończyl się trójnikiem który to był zamontowany pomiędzy kranikiem a gażnikiem. Chodziło o to że w wężyku było widać ile paliwa jest zbiorniuku tyle że na zewnątrz. Nie wiem czy jasno najpisąłem o co chodzi, spróbuje znaleść jakies foty w necie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, psujesz całą zabawę z diodami :mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche odświeżę temat. A co ;)

a reszta chyba jasnafotorezystor.jpg

Oczywiście, że jasna!

To ile planujesz przedestylować na Bieszczady ? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kuźwa, czy Wy każdy temat do procentów musicie sprowadzic? :)

Paweł - łapię o co chodzi, natomiast mnie po prostu zastanawia jak zrobić, żeby nie musieć gapic się na wężyk wokoło zbiornika tylko puścić wskazania na tablicę rozdzielczą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem bardzo proste rozwiązanie tyle że w motocyklu crossowym. Był to przeżroczysty wężyk który wychodził z odpowietrznika w korku i "szedł" wokół zbiornika i kończyl się trójnikiem który to był zamontowany pomiędzy kranikiem a gażnikiem. Chodziło o to że w wężyku było widać ile paliwa jest zbiorniuku tyle że na zewnątrz. Nie wiem czy jasno najpisąłem o co chodzi, spróbuje znaleść jakies foty w necie.

To właśnie te naczynia połączone, o których już pisaliśmy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, dzięki. Na razie musze wykombinować jakiś prototyp a potem będę myślał gdzie go wrzucić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam pytanie czy ktoś nie próbował ugryźć tematu od strony przepływomierza paliwa który montowało by się na przewodzie paliwowym?

Bo wydaje mi się pomysł sam w sobie dobry z tym że z tego co czytałem narazie to ciężko znaleźć jakiś zgrabny przepływomierz i tani do tego, który zmieściłby się w moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeplywomierz? Nie kapuję. Ma zliczac ile paliwa poszlo i trzeba go resetowac przy tankowaniu? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No pewnie jakoś tak by to miało działać z tymże musiałoby to być połączone z jakimś układem scalonym z wyświetlaczem ew. i wtedy na podstawie zliczanej ilości paliwa, które przepłynie przez przepływomierz byłby podany stan zbiornika. Kwestia by była skalibrować to raz na początku. Nie znam się na elektronice za bardzo ale z tego co czytałem to byłoby to do zrobienia, kwestia tylko znaleźć taki przepływomierz co by własnie był nieduży i kogoś sprytnego kto taki przepływomierz "oprzyrząduje" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może coś takiego: http://allegro.pl/wo...1953604394.html :lol:

To do procentów byłoby idealne :), do całości proponawałbym jeszcze wężyk (coby przedestylowane procenty prosto w gardło :) pędzić) alkomat (co by kontrola stanu, ale nie paliwa (i tu lipa) była) i kalkulator z wszystkimi funkcjami (aby policzyć wszystko co sie da).

Moje pytanie brzmi (jestem bardzo poważny):

Po co komplikować sobie życie, skoro można co 300 km zatankowac i jest ok???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może coś takiego: http://allegro.pl/wo...1953604394.html :lol:

Tylko uwaga te wodomierze ze zdjęć są tylko do wody zimnej (nie jak zapisano w aukcji) nie wolno ich używać do ciepłej, do niej przeznaczone są czerwone, to w ramach informacji gdyby ktoś chciał zamontować na dopływie ciepłego paliwa :lol: a i wodomierze to nie wszystko trzeba jeszcze półśrubunki do kompletu, a tego nie oferuja na aukcji :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po co komplikować sobie życie, skoro można co 300 km zatankowac i jest ok???

A czemu pies lize sie po jajkach? ;)

Bo może :)

Ja wiem, ze licznikowe km są najlepszą wykładnią :) Ale zima, nudzi sie człowiek itp :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale zima, nudzi sie człowiek itp :)

Weż kredyt, kup psa i otwórz działalność. Skończą się nudy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko Pawle jaką działalność w dzisiejszych czasach otworzyć aby nie popaść w długi??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyj

Tylko Pawle jaką działalność w dzisiejszych czasach otworzyć aby nie popaść w długi??

Cudzą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko Pawle jaką działalność w dzisiejszych czasach otworzyć aby nie popaść w długi??

Przy długach raczej się człowiek nie nudzi i ma poważne powody do myślenia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można bank otworzyć, tak pomędzy 2 a 3 rano ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można bank otworzyć, tak pomędzy 2 a 3 rano ;)

A później rozbić bank, np. przy zielonym stoliku... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×