Skocz do zawartości
Bajer

Kontrolka oleju

Recommended Posts

Nie znalazłem nic na ten temat :cry:

Mianowicie w trakcie jazdy zaświeciła mi się kontrolka oleju, po jakimś kilometrze zgasła, a potem świeciła się ale takim przytłumionym światłem. Zanim dojechałem do pracy zgasła, pod firmą zgasiłem moto, odpaliłem i nic, wszystko oki.

Co to może być :?: Czy to coś związanego z ostatnimi ulewami :?: Dodam, że wczoraj w czasie największego oberwania zrobiłem około 100 km :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej deszcz bym wykluczył - chyba że łącznie z przetarciem. Najprawdopodobniejsze wydaje się jakieś przetarcie kabelka sterującego. Połączenie tego kabla do masy będzie dawać światełko i różne jego nasilenie w zależności od jakości połączenia, drgań....., lub może zwyczajne czujnik padł - to się zdarza. Chyba w wątku " olejowy problem nie do olania" ( albo coś podobnego ) jest trochę informacji na temat tanich zamienników z traktora :) - - tutaj ważny jest gwint ( chyba M10x1 ) oraz ciśnienie 0,3-0,5 bar - przy czujniku o wyższym ciśnieniu może trochę świrować, zapalać się na wolnych i niższych obrotach, a także jarzyć w pewnym zakresie ciśnienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, więc jak się skończy ta "piękna" pogoda, będę musiał sprawdzić wszystkie kable przy kiery :)

I tak miałem to zrobić, bo chcę podwyższyć kierę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli na czujniku oleju masz gumową osłonke , która to siedzi na nim ciasno, a od góry jest dopływ powietrza, to stawiam na to, że od góry nalało się wody do złącza czujnika i dopóki nie zdejmiesz gumowej osłony i nie wysuszysz, to będzie Ci tak świrował - miałem to samo w zeszłym roku :roll:

Ja też zakupiłem nowy czujnik a teraz leży w domu bo stary po wysuszeniu działa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jesli na czujniku oleju masz gumową osłonke , która to siedzi na nim ciasno, a od góry jest dopływ powietrza, to stawiam na to, że od góry nalało się wody do złącza czujnika i dopóki nie zdejmiesz gumowej osłony i nie wysuszysz, to będzie Ci tak świrował - miałem to samo w zeszłym roku :roll:

Ja też zakupiłem nowy czujnik a teraz leży w domu bo stary po wysuszeniu działa :)

Tylko pytanie, gdzie jest ten czujnik :) Idę popatrzeć, bo już nie pada :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, dzięki za pomoc w namierzeniu czujki oleju. :) :beer:

Dakarowy, miałeś rację, zdjąłem tą gumową prezerwatywę i było wilgotno :)

Jutro jadę gdzieś dalej, żeby sprawdzić na trasie, ale sądzę, że będzie oki :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mi czujnik przepuszcza olej w miejscu podłączenia wsuwki przewodu

akurat jak sklepy pozamykane

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×