Skocz do zawartości
mabesto

Kontrolka temperatury

Recommended Posts

Witam, odbyłem dziś pierwszą jazdę testową GSem - po ok 3 km zapaliła mi się kontrolka temperatury. Sprawdziłem poziom płynu - jest okey. Postałem chwilę, odpaliłem i pojechałem dalej. Po chwili to samo.

Franz od którego nabyłem moto - mówi, że to na 99% zapowietrzony układ chłodzenia. Wasze sugestie? Pls.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapowietrzony może być. Może też termostat padł, albo pompa wody ( się nie kręci ). Może czujka padła. Czy wiatrak ( wentylator ) się włącza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem to samo, sprawdź koniecznie termostat.

Do miski z wrzątkiem i sprawdź czy działa.

Jakby co mam jeden na sprzedaż.

Cena w Serwisie BMW 110zł (jakby co)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zrobiłem test w garażu, przewody robią się ciepłe jak sielnik sie nagrzał. mam wrazenie iz wiatrak sie nie włącza. Pewnie coś z czujnikiem. A jak sprawdzic na sam wiatrak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie sprawy:

1 Czy wiatrak się włącza jak się nagrzeje ( przed kontrolką ) ? To trudno przeoczyć jak się nie jedzie ( w garażu )

2 Kontrolki i wentylator się sprawdza kablem na krótko ( z kostki) do masy przy włączonym zapłonie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to najprawdopodobniej: czujka, wentylator, albo przerwa w obwodzie ( zaśniedziałe połączenie )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok - tylko uważaj, aby Ci do roboty uszczelka głowicy, albo i uszczelka i głowica nie przybyła :) Kontrolka na czerwono prawdopodobnie oznacza 115 stopni C lub więcej :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ok - tylko uważaj, aby Ci do roboty uszczelka głowicy, albo i uszczelka i głowica nie przybyła :) Kontrolka na czerwono prawdopodobnie oznacza 115 stopni C lub więcej :)

A dlaczego skoro poziom płynu jest ok? (pytam sie tylko, a nie czepiam gdyby co :) :lol: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Offtop.. jak będziemy w Kłodzku to zapodam Wam moje zdanie nt. Franza, ale to tylko moje zdanie.. i wypowiem je tylko w Kłodzku :roll:

Co do samej kontrolki to myślę, że Jarek idzie dobrym tropem, ewentualnie ostatnie doświadczenia Vengosha mogą coś konkretnego wnieść do tematu. :)

Czuwaj! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby nie było płynu pod głowicą - to temperatura może wynosić ok 800 stopni C :) Wraz ze wzrostem temperatury rożnie ciśnienie i jak pojawi się problem z zaworem w korku to gejzerek - to raz, a dwa to, że wraz z zapaleniem się kontrolki ( przy braku wskaźnika ) tracimy całkowitą kontrolę nad temperaturą. I jeszcze jedna rzecz - jak jest np. zapowietrzony to poziom nie jest pewny bo pod głowicą może być powietrze, a nie płyn :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad rem: jeżeli jest zapowietrzony - odpowietrzyć.

1. Ustawić motocykl na podnóżku centralnym.

2. Poluzować śrubę odpowietrzającą na głowicy cylindra (2).

3. Nałożyć wężyk (o pasującej średnicy) na śrubę.

4. Odpowietrzać aż do wystąpienia płynu chłodniczego, ściskając jednocześnie przewody układu chłodzenia.

5. Zakręcić odpowietrznik.

Tutaj w języku Szekspira (element procedury wymiany płynu chłodniczego):

Zrzut%252520ekranu%2525202011-03-15%252520%252528godz.%25252009.33.21%252529.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Umówiłem się dziś z mechanikiem na 11.00. Się zobaczy. Co do ew.przegrzania, nie bardzo było jak, wczoraj zrobiłem krótką trasę. Jak kontrolka się zapaliła, to od szybko zakończyłem jazdę. Dziwne jest, że nie włącza się wentylator. Być może od razu dwie awarie. Zapowietrzenie (Franz tak obstawia) i czujnik, ew zwykły brak styku. Motocykl był myty przed zakupem i może jakaś wilgoć. Zobaczymy. Pojęcia o mechanice za wielkiego nie mam, muszę zaufać mechanikowi. Dam znać, po diagnozie. Ps. Chyba, że ktoś z Was kuma temat, jest z Warszawy i ma czas dziś jakoś koło 10.00. Mieszkam na Bemowie, jakby co tel do mnie 600 086 881 .Marcin Sobesto

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, wszystko już ogarnięte. Zapowietrzony układ. Wentylator śmiga, reszta też. Chłopaki z MotoMotion okazali się super pomocni. I pogoda się poprawia. Banan na twarzy:). Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podepne sie pod temat.

Dzis zaczela mi sie swiecic kontrola temp. - nie po raz pierwszy.

Plyn dolalem, witrak chodzi, a kontrolka sie swieci. Odpowietrzylem dzis i zobaczymy jutro - Alik dziekuje za instrukcje.

Ale mysle, ze zapowietrzenie musi miec przyczyne. Otóż odkrylem wycieki plynu chlodniczego z pokrywy silnika po lewej stronie moto. Czy moze to byc przyczyna zapowietrzania? Jak ją usunąc? Mial moze ktos juz taki problem.

Zaczynam sie przyzwyczajac, ze BMW musi sie psuc. Co za gówno, pojezdzic nawet nie mozna :). Tęsknie za Japonią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, a mozesz sie rozwinąć? Co pompa wody?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
(…)

Ale mysle, ze zapowietrzenie musi miec przyczyne. Otóş odkrylem wycieki plynu chlodniczego z pokrywy silnika po lewej stronie moto. Czy moze to byc przyczyna zapowietrzania? Jak jÄ usunÄc? Mial moze ktos juz taki problem.

(…)

Możliwe, że cieknie z pompy wody. Czy jesteś w stanie dokładniej zlokalizować źródło wycieku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie negując tego co wcześniej napisał Alik nie zapominaj o tak banalnej rzeczy jak uszkodzenie czujki, albo zwarciu/przetarciu kabli. Połączenie kabelka który idzie do czujnika z masą da światełko. Jeżeli chodzi o wyciek to czy jest możliwe zdjęcie z zaznaczeniem miejsca lub opisem?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopisze tylko, ze kontrolka zapala sie, a potem jak jade szybko i na wolnych obrotach to czasem gaśnie.

Zalaczam zdjecia wycieku:

(nie moge bo przekroczono max przestrzen na dysku :) ). Moze pozniej sprobuje dodac zdjecia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuć fotki do galerii np. na picassie - temat odświeżył dziś Miko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dopisze tylko, ze kontrolka zapala sie, a potem jak jade szybko i na wolnych obrotach to czasem gaśnie.

Zalaczam zdjecia wycieku:

(nie moge bo przekroczono max przestrzen na dysku :) ). Moze pozniej sprobuje dodac zdjecia.

wyslalem ci priva z insrtukcja jak to zrobic

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak pokerowo obstawiam: połączenie elektryczne, uszkodzony czujnik. Bardziej połączenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, temat stary, ale mam problem... , Zakupiłem moto ze świadomą wadą.. po 3 minutach od zimnego zapala się kontrolka temp. , później za każdym razem przy odpaleniu na ciepłym. rozebrałem lewy bok sprawdzić czy przewody płynu puchną czy coś... i są zimne,, trochę ciepłe od wydechu który też niechcący dotknąłem:).. za to z drugiej strony przewód który idzie z silnika jest gorący.. w miejscu łączenia się jakby na ramie druga część jest zimna.. z wydechu cały czas wydobywa się taka para i kostka jest zachlapana troszkę tłustym nalotem, który wysycha po dłuższym czasie.. wydech też jakoś szybko jest zakopcony moim zdaniem.. Odkręcając korek oleju zauważyłem taką masę jak na foto.. w płynie chłodniczym nic nie zauważyłem.. poziom tez jest ok.. ale póki co nie jeździłem nim więcej niż 2km.. Od czego zacząć... ?? F650GS 2004

acha i czy to normalne ze wydech tak sie grzeje??... w dwie min popalił mi skóre.. i czy to normalne ze tylko z prawego dymi?? Lewy jest jakis zagłuszony..

post-4561-0-69518500-1456946197_thumb.jpg

post-4561-0-90075400-1456946203_thumb.jpg

post-4561-0-87731900-1456946207_thumb.jpg

post-4561-0-16429700-1456946214_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×