Skocz do zawartości
agamar

Smarowanie łańcucha

Recommended Posts

Z utylizacją jest problem bo ciężko go wyciągnąć z płyty chodnikowej ;-)

W tym sezonie postanowiłem coś z tym zrobić i najzwyczajniej w świecie nie napełniłem olejarki olejem, narazie efekt jest znakomity - nic nie kapie :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja leję oryginalny scottoilera i łańcuch zawsze jest czysty. Tylko to kapanie mnie irytuje bo jak codziennie moto stoi w tym samym miejscu pod drzwiami do biurowca to niestety chodnik po jakimś czasie nie wygląda zbyt dobrze.

No to masz coś uszkodzone lub źle zamontowane. Na wyłączonym moto nic nie powinno kapać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko wydaje sie działać poprawnie. Podciśnienie z gaźnika przy odpalonym silniku otwiera zawór scottoilera i oleum wtedy kapie z dyszy olejarki. Na postoju przy zgaszonym silniku z dyszy olejarki nic nie kapie. Lubi za to kapnąć z okolic zębatki zdawczej bo w jej okolicach rozchlapuje się olej z łańcucha - zamieszana jest w to zapewne siła odśrodkowa na, którą jestem bezśilny ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko wydaje sie działać poprawnie. Podciśnienie z gaźnika przy odpalonym silniku otwiera zawór scottoilera i oleum wtedy kapie z dyszy olejarki. Na postoju przy zgaszonym silniku z dyszy olejarki nic nie kapie. Lubi za to kapnąć z okolic zębatki zdawczej bo w jej okolicach rozchlapuje się olej z łańcucha - zamieszana jest w to zapewne siła odśrodkowa na, którą jestem bezśilny ;-)

Nie taki całkiem bezsilny ;)

Może za dużo oleju jest podawane na łańcuch.... a na pewno za rzadko czyścisz moto :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×