Skocz do zawartości
batoncn

Ściągnięcie obudowy motocykla 650 CS

Recommended Posts

Ktoś z Was może mnie poratować gdzie kupię narządzie za pomoca którego będę mógł odkręcić tą śrubę:

2011-07-3_hsenews.jpg2011-07-3_hseneas.jpg

Potrzebuję ściągnąć obudowę, żeby dostać się do akumulatora. Gdyby nie ten hmm nazwijmy to szpikulec który jest na środku tej gwiazdki nie może łatwiej byłoby odkręcić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się nazywa: końcówka(i) torx security lub torx z otworem - oznaczenie TT 20, 25...... 55 .. Kiedyś widziałem takie zestawy w Norauto Jak nie znajdę w internecie to zrobię zdjęcie takiego zestawu żeby było łatwiej szukać ( ale nie teraz :? ) Musisz szukać w sklepach dla mechaników i narzędziami do wyposażenia warsztatów. W marketach raczej nie, ale jak jest pod ręką jakaś castorama czy inny market z dużą ilością narzędzi gdzieś blisko to warto zapytać, a może ....?

Możesz też kupić zestaw końcówek TORX firmy Topex ( są miękkie i tanie ) i sobie wywiercić otwór - będziesz miał tanio i szybko, ale jakość topex ;) ! - czyli jakość :cry:

Edit: zobacz tutaj: http://allegro.pl/neo-zestaw-koncowek-t ... 46616.html

albo tutaj: http://allegro.pl/listing.php/search?or ... ce82fe39d8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie polecam kupowania najtańszych , po jednym odręcaniu szlak je trafił a potem niszczył śruby ,należy kupić klucze utwardzane , kierunek jakiś Market budowlany , koszt lepszych to około 35-40 Pln min.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Torx z dziurką kupisz bez problemu w Casto. Ja mam zestaw bez bajerow sredniej jakosci. Nie pamietam czy to Topex czy nie. Dziala, srub nie niszczy. Uzywam okazjonalnie w przeciwienstwie do imbusow z kulka z jednej strony. Mimo, ze Topex to aa wykonane dosc dokladnie, nie zniszczylem nimi srub a uzywam 2 lata dosc intensywnie. Nie moge powiedziec zlego slowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O narzędziach Topex kilka myśli w wątku: "Kompletowanie podręcznego warsztatu motocyklisty"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopie, jak Ty bez torxa chciałeś rozebrać bmw?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez torxa to mozna rozebrać tylko piękną dziewczynę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bez torxa to mozna rozebrać tylko piękną dziewczynę :)

Bo chłopaki rozbierają się sami jak stają przed torx securitami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×