Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ktoś z Kolegów może przerabiał temat jak działa przerywacz migaczy? gdzie jest? a może przełącznik?

objaw: raz na jakiś czas przy wrzucaniu (tylko lewego) migacza, zaczynają migać obie strony (jak w awaryjnych których ten model nie posiada :? ) a kontrolka w ogóle nie daje znaków - po poprzełączaniu chwilkę w te i we wte działa poprawnie, więc to może przełącznik?

Sprawdziłem, wyjmując jedną żarówkę, że objaw spalonej to ciągłe świecenie drugiej i kontrolki... wiec to chyba nie zwarcie/niekontaktowanie w lampie :roll: ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przerywacz masz w okolicy akumulatora, tuż przed nim, pod taką czarną pokrywką (na rysunku nr 7 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=61&fg=15)

Tam jest mała elektrownia ale przerywacz kierunkowskazów łatwo odróżnić bo jest przymocowany na zatrzask do tej pokrywy- gdy ją uniesiesz to jego też a reszta przekaźników zostaje w dole.

Również obstawiałbym w pierwszej kolejności przełącznik po tym jakie objawy opisujesz, tzn pomaga kilkukrotna zmiana kierunków.

U mnie jak wyciągnę jedną żarówkę to druga+kontrolka migają dużo szybciej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poszedł oczywiście przełącznik kierunków, popękała plastikowa obudowa, nowy kupić oczywiście można tylko element "7" w całości ? :?

228.png

za symboliczne $143.76 ... poszukam rozbitków na aledrogo, może mi sam pstryczek sprzedadzą... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja kupilem moj moto po kradziezy i jak chciałem zamówic sam pstryczek startera to powiedzieli ze mam manetki podgrzewane i ze zapłace .. cos tam wiecej niz Twój komplet :lol: a na alledrogo nie chcieli samego pstryka sprzdac ale jak bedziesz ypytywał to jako argument powiedz ze kolega kupi pstryk startera lub pstryk trabki :lol: czyli nawet z tej samej strony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w rynku rozbitków już nie ma tego "przełącznika kombinowanego" - bedę polował bo cena oryginału to jakaś farsa :shock:

póki co musiałem jakoś jeździć więc rozwiązanie jest takie :mrgreen: :

DSC00320.JPG

największy wynalazek techniki 20wieku - paski ściągające, trutki, trytutki czy jak kto tam jeszcze zwie :lol:

DSC00323.JPG

wybitnie wygodnie nie jest, ale da się jeździć :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DSC00323.JPG

wybitnie wygodnie nie jest, ale da się jeździć :lol:

Wyglada kozacko, taki vintage gs.

Brawo za pomysłowość 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie da się w tą przestrzeń wpasować przełącznika od jakiś starszych moto ze szrotu albo od chińskiego skutera? - o ile to podziała dłużej niż kilka sekund... jest kilka takich na alledrogo.

Jak coś by nie pasowało to to można spiłować a jak za luźne będzie to trytniesz i już :lol:

ale tymczasowy pomysł kozacki :lol: oby się ten cyngwajsik nie ułamał :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ogólnie fajniej jakby ten przełącznik hebelkowy był większego gabarytu, bo ten bardzo delikutaśny, ale nie mieli innych w elektronicznym

już gna do mnie pocztą skuterowy przełącznik z aledrogo za 7zł :lol: na oko będzie pasował, a jak nie, to będe miał więcej radochy przy przerabianiu :lol: pomysłowo-dobromirowe zapędy mam od dziecka :P fajnie byłoby wymyśleć jeszcze jak z tego żyć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak więc uniwersalny do skutera za 7zł (plus przesyłka przewyższająca koszt :twisted: ) gabarytowo to to samo, troche nadmiaru plastiku takiego nieistotnego :P

DSC00321s.jpg

wewnątrz "prosze Państwa!" to dokładnie ta sama konstrukcja, takie same sprężynki i kulki, myśle że materiał/jakość plastiku też nie odbiega... dosmarowałem na zapas

DSC00322s.jpg

po okrojeniu nożykiem to ten sam wymiar :lol:

DSC00323s.jpg

no i na gotowo wygląda lepiej niż poprzednia moja konstrukcja ;) może jakbym ładniej podocinał na wymmiar było by jeszcze idealniej :lol: jak będzie mi się nudziło to kupie kolejny za 7zł ;)

DSC00324s.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odkopuje - nie smarujcie plastikowych elementów mechanicznych, włazi pył, robi sie pasta cierna albo kleik i wszystko sie rozp#%^$% - plastik lepiej działa na sucho ;) (to moja rada z praktyki zawodowej)

... dosmarowałem na zapas

DSC00322s.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale widzę, że 2 latka działało :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

działało nie cały rok - teraz jest drugi działający na sucho ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podbijam, jako mało znająca się osoba na takich rzeczach muszę się doszkolić, nie działa mi prawa strona kierunków, po przesunięciu w prawo tego dzinksa nie miga i nie świeci kontrolka. Czy to znaczy że mam wymienić to coś tak jak Miko?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podbijam, jako mało znająca się osoba na takich rzeczach muszę się doszkolić, nie działa mi prawa strona kierunków, po przesunięciu w prawo tego dzinksa nie miga i nie świeci kontrolka. Czy to znaczy że mam wymienić to coś tak jak Miko?

Nie wiem co wymieniał Miko, ale objawy wskazują na potrzebę wymiany przewodu pomiędzy przerywaczem a kierunkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee , no Rasta - nie wygłupiaj się .

Byś zaraz przewody wymieniał . Może tylko kabelek się rozłączył ? Może styk zaśniedział ? Może przerywacz się zatł ? Może wtyczka - gniazdko się pogniewali - i nie gadają ?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli moto ma włącznik awaryjnych to na początkek sprawdziłbym czy zaświecą po właczeniu. Jeżeli zadziałają to sprawdziłbym styki przełącznika.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Awaryjnych brak, objaw taki ze jak klikam w lewo przełącznikiem to jest "klik" a w prawo go nie ma, może musze wymienić ten pstryczek plastikowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To imo zacznij od rozkrecenia przełącznika i sprawdz czy przy przełączeniu zwiwerne są odpowiednie styki. W razie czego wszystkie ruchome części są takie same jak w byle jakim skuterowym przełączniku.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad. przerywacza - skoro działają kierunki w jedną stronę, to przerywacz jest sprawny - jest on przed przełącznikiem. Tak więc problem występuje pomiędzy przełącznikiem, a samymi kierunkami. O ile mnie pamięć nie myli kierunki są połączone po prostu szeregowo, więc jak padnie którykolwiek styk bądź kabelek - cała strona nie świeci. Miernik w dłoń (taki za piątaka, nie za 99 zł ;]) i szukaj dziury ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkopię temat, objawy następujące: lewy kierunek działa poprawnie natomiast prawy kierunek działa następująco: przód świeci się ciągle (nie miga) a tył nie świeci się wcale. Przerywacz czy pstryczek się zepsuł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie, dzięki raby! Jednak najprostsze rozwiązania są najlepsze, ja już w głowie szukałem bardziej zaawansowanych problemów.

Dla potomnych: jeżeli z jednej strony jedna z żarówek świeci światłem ciągłym (nie mruga) a druga nie świeci wcale, to ta druga jest zła. Moja na pewno nie jest przepalona, ale widocznie coś tam nie pasowało. Po wymianie działa pięknie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×