Skocz do zawartości
Marcin

Zmniejszenie odleglosci miedzy manetkami i dzwigniami

Recommended Posts

Nie zmiescilem w temacie :

Czy ktos z Was probowal czegos takiego? Otoz majac rece w czasie jazdy na manetkach palce lezą mi na dźwigniach sprzęgła i hamulca praktycznie ledwo ledwo. Dlatego też np przy operowaniu sprzęgłem muszę się trochę naciągać. Zastanawiam się, czy jest możliwość przybliżenia klamek o jakieś 1 do 2 cm bliżej bez wpływu na ich działanie? Wygiąć albo coś? Albo się po prostu przyzwyczaić? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Tak od razu i na przyszłość - jak zadajesz pytanie tak konkretne jak Twoje wyżej to proszę napisz o jaki sprzęt chodzi. Czy chodzi Ci o każdy motocykl czy jakiś konkretny. To ma znaczenie :)

Zakładam że masz zwykłą eFkę i klamki bez regulacji. Jeżeli chodzi o sprzęgło to raczej tak musi zostać bo tu chodzi o pracę linki w całym zakresie, natomiast przy hamulcu można coś pokombinować, wymienić klamkę na regulowaną - ale ja tego nie robiłem więc nie podpowiem z czego pasuje. O gięciu, wyginaniu - zapomnij radzę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry, nie dopisalem

Zwykła F650 z 95 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do F650 nie widziałem, ale do GS/Dakara są dostępne zarówno klamki hamulca jak i sprzęgła. Nie wiem, może się mylę, ale może będzie pasować?

Aukcja na ebay'u

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te co podales to widze, ze do 650 nie pasuja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To szukam dalej :) Choc niewykluczone, ze z czasem sie przyzwyczaje i nie beda mi potrzebne :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kierunek poszukiwań jest dobry - krótkie ręce i brak możliwości regulacji jest kłopotliwy, a chodzi o bezpieczeństwo i szybkość reakcji w sytuacji kryzysowej. Przyzwyczajenie nie zastąpi komfortu - jak coś wymyślę to dam Ci znać, ale pewnie trochę czasu będę potrzebował, a może jeszcze ktoś z użytkowników wróci z wczasów i coś podpowie. Bądź dobrej myśli :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hamulec ze sprzęgłem ciężej.
- w mojej ocenie ( mam to u siebie ) ze sprzęgłem będzie raczej nie do zrobienia ze względu na potrzeby odpowiedniej długości ruch klamką - klamka łamana ( z regulacją raczej nie spełni zadania chyba że łącznie ze skróceniem dźwigienki, aby uzyskać podobny skok przy krótszym ramieniu. Co do hamulca to jak najbardziej. Fajne to wynalazłeś Alik :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie,nie są to te. Pokazały się jakiś miesiąc czasu temu i dość szybko się rozeszły. BYły oferowane w różnych kolorach i min były też pasujące do F ki

Wydaje mi się ,że będą pasować http://moto.allegro.pl/klamki-honda-cbr-kawasaki-suzuki-gsxr-yamaha-bmw-i1751487604.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tak samo - jedno jest zwykłe, a drugie regulowane ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyglad zewnetrzny to nie wszystko. Na zdjeciu nie widac wymiaru. Wiec moze byc wieksza albo mniejsza a efekt bedzie taki, ze moze nie chciec wysprzeglac. Pomijajac fakt, ze moze byc szersza i ciezko bedzie ja zainstalowac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupilem obie klamki chyba w hong-kongu albo gdzies obok. Zobacz tu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne - hamulcowej. Może znajdzie się prędzej z jakiegoś rozbitego Dukata niż z rozbitej eFki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szperając po sieci trafiłem jeszcze na to

http://www.wunderlichamerica.com/motorc ... 1-123.html

Co ciekawe niemiecka wersja strony nie pokazuje klamki sprzęgła jako właściwej, a amerykańska owszem ;) ale dać 6 stów i się przejechać to trochę sporo. Taniej palce wydlużyc ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie możesz przedzwonic do gościa z allegro i poprosić,zeby Ci podał wymiary tych klamek ?

Znalażłem coś ciekawego w dobrej cenie http://cgi.ebay.pl/Kupplungshebel-verstellbar-BMW-F650-ST-GS-Dakar-93-03-/330598865884?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4cf93a5bdc#ht_500wt_1156

i jeszcze tutaj

http://bmwmoto6.webd.pl/sklep/index.php?main_page=index&cPath=1_22_37

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strach ma wielkie oczy ;)

Wczoraj w koncu przywiozłem motocykl do siebie do domu - doszło prawko i papiery rejestracyjne z urzędu. Zrobiłem jakieś 15km w mieście i powiem Wam, że w ogole nie mialem problemu z lapaniem ani sprzęgła ani hamulca. Nie wiem czemu wcześniej tak było -może stres jazdy próbnej i emocje zrobiły swoje.

Niemniej jednak linki na pewno sie przydadzą - choćby dla innych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby ktoś gdzieś wypatrzył regulowane klamki do zwykłej eFki w dobrej cenie ( najlepiej używane ) to ja dalej jestem zainteresowany tematem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serdecznie zapraszam do przywitalni - nie boli zapewniam :lol: , a potem bym prosił o jakiegoś linka jak jest to możliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×