Skocz do zawartości
yupiter

Diagnostyka przed zakupem F650GS

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zadatkowałem parę dni temu na pięknego BMW F650GS z 2001 roku. Przebieg koło 17.000km. Sprowadzony z Włoch. W związku z tym, że papiery od motorka będą gotowe dopiero w przyszłym tygodniu, chcę wykorzystać ten czas i sprawdzić w międzyczasie motorek za zgodą i w obecności Sprzedającego w Autoryzowanym Serwisie BMW. W związku z tym, że to mój pierwszy motorek, nie chciałbym czegoś pominąć, albo niepotrzebnie zapłacić za coś co nie musiało być sprawdzane. Polećcie mi proszę, co Waszym zdaniem powinienem dać sprawdzić w pierwszym rzędzie. Koszt godziny diagnostyki to 250PLN, więc pewnie starczy czasu jedynie na podstawowe rzeczy. Co więc mam sprawdzić, by potem nie żalować, że coś przeoczyłem. Pzdr. yp

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gdzie masz ten motek w Polsce? może ktoś z nas może go obejrzeć? daj chociaż foty do obadania :D

nie pakuj się w salon :shock: koszt masakra - polecałbym bardziej warsztaty specjalizujące się w BMW (typu motoMirek w Nadarzynie pod wawą) niż ASO ... mechanicy z ASO niekoniecznie musieli widzieć kiedykolwiek na oczy małego GS z 2001 roku uwierz :?

- podpięcie komputera zapewne Ci zaproponują (300zł podobno) nawet nie jestem pewien czy to ustali faktyczny przebieg... ogólnie komp kasuje błedy które i tak są gołym okiem do zauważenia - to co badasz kompem w GSach nie pada (np wtrysk)

- mogą Ci go rozebrać i pooglądać czy nie miał dzwona... w godzine w szybkim tempie może się uwiną ... ale za 250 zł ?!? ;)

http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=2&t=678

poczytaj ten wątek dokładnie - jest w nim wiele uwag co jak i gdzie badać własnoręcznie przy oględzinach - uważam że to Ci więcej pomoże

- badaj go pod kontem przebiegu: zużycie manetek, gum podnóżków, co było wymieniane i czy to się klei do ilości przejechanych km - podobno włoskie często kręcone - bo domyślam się że historii nie są w stanie udokumentować ?

oglądaj, obmyślaj i dawaj tu pytania :( służymy - Powodzenia :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za szybka odpowiedź i za linka do innej dyskujsji. Moto jest w Częstochowie i tam muszę i mogę go jedynie sprawdzić. Nie znam tam nikogo, bo mieszkam 100km na południe, a jedyny warsztat z autoryzacją BMW to MAR-POL, więc tam się umówiłem na piatek. Chyba że mielibyście jakiś warsztat do polecenia w Częstochowie, co nie zedrze, a zbada co trzeba...???

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde 17kkm w 9cio letnim motku z Włoch to prawie niemożliwe ;)

Niech ktoś Ci sprawdzi czy on ma faktycznie tyle najechane i czy jest prosty, jeżeli tak to masz nówkę motor, zmienić olej,filtry i wioo.

Mój przy 19kkm miał fabryczny napęd, fabryczne klocki hamulcowe przód i tył, opony (przód cieniutki-tył ok 3-4mm)

Oczywiście oryginalne, nie zniszczone manetki, gumy na podnóżkach, siedzenie.

Przy tym przebiegu raczej nie widać zużycia tarcz hamulcowych.

Ogólnie to trochę dziwnie to robisz.

Po pierwsze najpierw się sprzęt ogląda a później zadatkuje.

Po drugie ostatnio byłem w pewnym ASO zapytać o usługę sprawdzenia pojazdu przed zakupem i dostałem cenę ok 360zł (chodzi o test samochodu). Zawiera się w tym kompleksowe badanie, począwszy od ścieżki diagnostycznej jak na przeglądzie poprzez test powłoki lakierniczej specjalistycznym urządzeniem, podpięcie do kompa, sprawdzenie w systemie historii serwisowej itd

Umów się z nimi na pewną kwotę za kompleksowe sprawdzenie motocykla bo jak zaczną liczyć 250zł/h to Ci 500zł braknie.

Teoretycznie godzina to masa czasu na takiego malucha ale w ASO płynie on dziwnym trafem znacznie wolniej.

Znam kogoś w ''Częstochowa ul. Jadwigi 20. Salon serwis Yamaha Thriumph KTM'' kto mógłby najprawdopodobniej pomóc ale muszę podzwonić i dam znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odnoszę wrażenie, że chyba za bardzo się podpaliłeś. niedawno kupowalem moto i uwierz mi, że też mnie nie raz korciło by przyspieszyć sprawy, ale ostatecznie moja cierpliwość została wynagrodzona. naprawdę bałbym się moto z włoch z 17kkm przebiegu z 2001 roku. ja dość szybko zrezygnowałem z ofert pochodzących z włoch. skupiłem się na sprowadzanych z niemiec lub kupionych w polskim salonie. też zanim postawiłem kropkę nad "i" podjechałem do mechanika, mimo że historia i papiery wyglądały ok. wizyta u mechanika tylko to potwierdziła z czego bardzo się ucieszyłem i mogłem jeździć i spać spokojnie. sprawdzenie podstawowych rzeczy wcale nie jest drogie, a dość łatwo ocenić czy był trzepnięty na przykład, ale ktos w nim intensywnie grzebał.

nie będę dawał rad co do moto, ale może powinieneś trochę ochłonąć, podejść bardziej spokojnie i próbować kupić rozumem, a nie emocjami.

powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To fakt, że się trochę za bardzo napaliłem, ale Sprzedający bez najmniejszego problemu się zgodził na wizytę w stacji diagnostycznej i to mnie uspokoiło. Do tego ustaliliśmy, że jeśli coś wyjdzie nie tak, to on płaci za przegląd i zwrot zadatku. Mam nadzieję jednak, że wszystko będzie grało. Zrobiłem zdjęcia ale komórką, więc są fatalne i ich nie wrzucam. Może uda mi się zrobić nowsze, to je wrzucę na forum. Dzięki za pomoc!! Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio kupowalem moto i w Gdansku pytalem (co prawda po małej znajomosci) w 2 miejscach o sprawdzenie motorka przed zakupem. Za kazdym razem wynosilo to 150zl i obejmowalo kompleksowe sprawdzenie sprzeta. Skadinąd mialem info ze oba warsztaty sa do bólu czepialskie i szczegolowe i sprawdza wszystko jak nalezy.

Niestety nie znam jednak nikogo w Cz-wie.

Mysle, ze 250zl za godzine sprawdzania to przegiecie. Tez jestem zdania, ze lepiej umowic sie co maja sprawdzic i za jaka kwote. Moze ktos z forum podsunie Ci jakis namiar...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×