Skocz do zawartości
klansman

Rekuse - co o tym sądzicie....?

Recommended Posts

Czyli kupujesz bronki i jedziemy z koksem? O pardon, Cox nie jedzie do Kłodzka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie Cox się wymiksował.

Si, si do odważnych świat należy.

Właśnie na forum f650.com - na wątku który mi podesłałeś o instalacji rekluse znalazłem podziękowania dla "sunio" - jednego z naszych forumowiczów mieszkającego w Kanadzie. Instalował to z nim, wiec zamierzam go troche w tej kwestii pomęczyć....

Sprzęgło będzie na mnie czekało od 1 września, wiec chyba skrócę o kilka dni urlop ;) , wracam i zabieram sie za instalację.

Trochę mam mętlik w głowie, bo to przedsięwzięcie to skromnie licząc 1/6 wartości mojego Dakara...ale zobaczymy, powinno być git :beer:

Do końca tygodnia muszę jeszcze zamówić uszczelki,tak aby wszystko na mnie czekało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to czekamy na relację z montażu za jakieś ⅔ m-ca i miłego urlopu! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bedzie tutorial foto-video:)

Szukam uszczelki pod dekiel 3.png, czyli numer 2 na obrazku. Cena $26.05 ... sporo jak za kawałek tektury. W boxer parts ok 70 pln.....Może ktoś ma namiary na tańsze wydanie tego cuda??

Alik uszczelkę przy montażu potraktować jakimś silikonowym doszczelniaczem czy tylko olejem silnikowym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Alik uszczelkę przy montażu potraktować jakimś silikonowym doszczelniaczem czy tylko olejem silnikowym?

To się nazywa zaufanie :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak. A jak zaleca producent? Nie ma potrzeby dodatkowego uszczelnienia, ale jeśli będziesz się czuł bardziej komfortowo… ;) Jak będziesz ostrożny to powinieneś nie uszkodzić uszczelki. Ale nie liczyłbym na to, że ona wytrzyma w nieskończoność rozbieranie i składanie do kupy.

Zrzut%252520ekranu%2525202011-08-10%252520%252528godz.%25252008.02.43%252529.png A tu masz ładny obrazek tego co w pompie wody piszczy. Po prostu w najbliższym czasie będziesz zaglądał tam dość często to sam ocenisz zużycie, ośki, uszczelniacza i innych elementów. Najwyżej wymienisz je za kolejnym otwarciem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam coś takie wrażenie,ze będę częstym gościem w tych okolicach....ale kto nie ryzykuje....ten się bro w Kłodzku nie napije;)

W każdym razie jutro zamawiam uszczelki,wracam z urlopu i do dzieła:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uszczelka pod obudowę silnika lewa zamówiona. Znalazłem kilka ciekawych filmików z bmw f 650 gs i rekluse...Generalnie nie jest to popularne rozwiązanie ale nie ma osoby narzekała po zainstalowaniu...i to bez znaczenia czy asfalt czy szuter i off.

Jeśli znowu coś spieprzyłem z dodaniem filmików to poproszę adminów o poprawienie i jakieś krotkie info jak mam je zamieszczać...

0uScKXmqrSI

ZOt8Igs_104

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wklejaj sam klucz literkowy miedzy znaczniki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekamy na dalsze informacje w tym wątku - proponuję przeniesienie przez admina do tego wątku z wątku o HCR Lista obecności - może poza 1szą informacją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie Paweł przenieś to bo trochę zaśmieciłem...

Póki co wiem, że w europie nie ma części, leci z usa już na mój prywatny adres. Ponoć nie zdażyło im się to jeszcze nigdy i przepraszają i bla bla bla... póki co czekam....

Sprzęgło po lekkich trudnościach zdemontowałem i zainstalowałem już akcesoryjny kosz sprzęgła - różni się trochę kształtem i systemem mocowania sprężyn...w rekluse nie ma sprężyn na obwodzie a dwie centralne fi 150 i fi 200 mm. Śruba centralna pod koszykiem sprzęgła nie chciała łatwo puścić... jedyny sposób na nią to pneumatyczny klucz udarowy, później też jest trochę kombinowania bo trzeba dokręcić momentem 140Nm...a to nie łatwe bo się całość kręci...Trzeba włączyć 5 bieg , między szprychy a wahacz włożyć drewniany kołek i zacisnąć silnie tylny hamulec i da rade dokręcić kluczem dynamometrycznym...oczywiście gwint smarujemy niebieskim klejem do gwintów .

Przy demontażu udało mi się zachować w całości uszczelkę pokrywy sprzęgła więc odpada koszt ok 65 pln. Sporo trudności przysporzyła mi metalowa rurka olejowa - ta która biegnie od spodu silnika do zbiornika oleju. Trzeba ją odkręcić aby zdjąć pokrywę sprzęgła a z odkręceniem górnego mocowania tej rurki jest mnóstwo ekwilibrystyki...cdn...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Jaki status „naprawy”?

2. Czy przerabiałeś rurkę wg sposobu z FAQ na ChainGangu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1. Jaki status „naprawy”?

2. Czy przerabiałeś rurkę wg sposobu z FAQ na ChainGangu?

ad.1 status bez zmian...nadal czekam na części. Najnowsze info ze stanów mówi,ze części dziś są już w nieczech i będą przekierowane bezpośrednio do mnie..czyli dziś lub jutro powinny być...zobaczymy.

ad 2. rurkę po prostu zdemontowałem...

A wogole okazało sie,ze brakuje ladacznie 3 części...podkładki pod łożysko igiełkowe, podkładki dystansowej z jakiegoś tworzywa nie metalowego oraz tego dziwnego koszyczka uwidocznionego na foto...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ad. 1. Przebieramy nogami z niecierpliwości :)

ad. 2. Aha, czyli czeka Cię to samo przy wszystkich kontrolach co 3 tys.?

Rozumiem, że pisząc części masz na myśli, że wszystkie są już w drodze? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ad. 1. Przebieramy nogami z niecierpliwości :)

ad. 2. Aha, czyli czeka Cię to samo przy wszystkich kontrolach co 3 tys.?

Rozumiem, że pisząc części masz na myśli, że wszystkie są już w drodze? ;)

Aliku, części wszystkie w drodze. Wczoraj dostałem z rekluse skan nadania przesyłki UPS-em.

Z tą rurką nie ma większego kłopotu w sumie. Jak to bywa pierwszy raz jest kłopotliwy, a później jedna śruba z przepustem olejowym na dole, w górnej części torx mocujący( tu dość słaby dostęp) i trzeba zdjąć obejmę i odłączyć gumowy przewód od króćca zbiornika oleju. Po tych czynnościach rurka już nie przeszkadza. ogólnie aby dostać sie do sprzęgła trzeba wykonać kilka innych czynności...czyli, zdemontować dolna osłonę silnika, lewy podnóżek, dźwigienkę zmiany biegów, wypiąć linkę sprzęgła oraz spuścić olej i płyn chłodzący. Po tym mamy już z górki, czyli kilkanaście śrub torx trzymających obudowę sprzęgła. Myślę, że po pierwszym razie, demontaż kontrola i montaż zajmie mi max. 3 h.

Pewne jest to, że pierwsza kontrola musi być zrobiona dość szybko... czyli po ok 20 minutach hahhaaha. I jeśli odstępy między tarczkami a płytą dociskową są prawidłowe to super, ale jeśli nie to ustawiamy je ponownie (czyli zmiana grubości stalowych przekładek) i ponownie po 20 min kontrola...

Później instrukcja mówi o kontroli co 50 godzin...ale z opinii innych użytkowników wynika,że spokojnie ten czas można znacznie wydłużyć nawet do 100-150h a to daje już przebieg rzędu ok. 6-9 tyś km - czyli znośnie. Objawy koniecznej regulacji to najzwyczajniej w świecie "ślizgające" się sprzęgło lub niedostateczne wysprzęglanie... czyli takie same objawy "choroby" sprzęgła ja w jego tradycyjnej odmienia.

Zrobię tak, zainstaluje wszystko i zaleje tym olejem, który był wcześniej. Po pierwszej kontroli jeśli będzie wszystko dobrze wymienienie olej na nowy, jeśli będzie trzeba nadaj coś ustawiać znów zaleje starym olejem.

ps. Alik trochę ma obawy nad wyginaniem tej rurki....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rurka z natury rzeczy jest raczej sztywna, więc dlaczego sobie nie ułatwić zadania na przyszłość? :)

No to są szanse na to, że next week albo nawet next weekend coś się zacznie dziać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik przekonałeś mnie....chyba zmodyfikuję rurkę faktycznie będzie łatwiej...a dojście do tej górnej śruby mocującej to istny koszmar....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MAM części. Ok 17 bardzo sympatyczna Pani z UPS dostarczyła mi przesyłkę z rekluse (wysłana ze stanów w poniedziałek … a jednak się da…..

Mam tez już wszystkie niezbędne akcesoria, aby przerobić rurkę olejową wg. podpowiedzi Alika, czyli kawałek rurki będzie giętki co zapewni łatwiejsze dojście do sprzęgła w ramach akcji serwisowych…

Jutro akcja składanie, regulacja i testy….na bieżąco przekaże info co i jak.

ps. Alik kolejny raz dzięki za podpowiedz!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i wreszcie reaktywujemy wątek o Łódzkich ustawkach :) Dziś spotkałem na uczelni bliźniaka mojej potwory :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób ładne fotki, albo najlepiej daj komuś aparat, bo z doświadczenia wiem, że trudno w ferworze walki chwytać za aparat i trzaskać foty! :lol:

Pompy wody i tych ew. łożysk z podpowiedzi na ChainGangu nie robisz? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×