Skocz do zawartości
Marcin

Givi Monolock czy Monokey

Recommended Posts

Spodobal mi sie dzis taki kuferek

http://allegro.pl/givi-kufer-monolock-p ... 36439.html

pasuje kolorystycznie pod motocykl, poza tym maly, zgrabny, akurat na jeden kask :lol:

Tylko czytam , ze mocowanie to jakis Monolock, ze niby Monokey lepszy bo do mocniejszych motocykli.

Wiec pytam - da rade czy odpuscic?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam taki do skutera. Nic złego nie da się powiedzieć. Przy tej wielkości na kask i rękawiczki nie ma co wydziwiać tylko brać takiego znaczenia. To Givi - będziesz Pan zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Monolock jest dobry dla skuterów i maxi skuterów, do motocykli proponują monokey.

...ale jak zawsze, "Wybór należy do Ciebie, Minister Zdrowia i Opieki Społecznej" :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej podjechać do jakiegoś sklepu w okolicy gdzie mają takie kuferki i oblukać jak jest z jakością wykonania. No i kask można przymierzyć.

A odnośnie koloru to co,motor z demobilu po policji? :lol:

Jeszcze tylko biały kask i kamizelka i puszki będą się przed tobą rozstępować jak morze przed Mojżeszem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Najlepiej podjechać do jakiegoś sklepu w okolicy gdzie mają takie kuferki i oblukać jak jest z jakością wykonania. No i kask można przymierzyć.

A odnośnie koloru to co,motor z demobilu po policji? :lol:

Jeszcze tylko biały kask i kamizelka i puszki będą się przed tobą rozstępować jak morze przed Mojżeszem :lol:

może nie tyle kufer oblukać, ile samo zapięcie do podstawy, czy wytrzyma większe prędkości :) żebyś czasami nie musiał płacić jakiemuś puszkarzowi za przednią szybę :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeszcze tylko biały kask i kamizelka i puszki będą się przed tobą rozstępować jak morze przed Mojżeszem

No to jest myśl :lol:

W międzyczasie poszukałem troche w sieci na temat systemów i wyszło, że monolock z powodzeniem stosuje się też w normalnych motocyklach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem, na włoskiej stronie Givi jest napisane, że Monolock zalecają do skuterów i maxi skuterów, natomiast Monokey do wszystkich sprzętów.

http://www.givi.it/Bauletti/

Jeżeli koniecznie chcesz mały, na jeden kask, to tu jest Monokeya:

http://www.motorus.pl/bagaz/givi/kufry-monokey/centralne/givi-b33-monokey-kufer-centralny_p_3957.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Monolock jest fabrycznie stosowany przez Suzuki np w moim GSX, który raczej do skuterów nie należy :lol:. I tak z kuframi nie należy jeździć szybciej niż 120-140 a to wytrzyma każdy markowy kufer. Tylko nieliczne kuferki mają dopuszczenia do wyższych prędkości i są to zazwyczaj kufry zintegrowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Monolock jest fabrycznie stosowany przez Suzuki np w moim GSX, który raczej do skuterów nie należy :lol:. I tak z kuframi nie należy jeździć szybciej niż 120-140 a to wytrzyma każdy markowy kufer. Tylko nieliczne kuferki mają dopuszczenia do wyższych prędkości i są to zazwyczaj kufry zintegrowane.

Oj tam, oj tam.

Tak patrząc, to na mojej szybie Givi też było napisane, żeby nie jeździć z prędkością powyżej 100 km/h. Jechałem kiedyś 160 i nic mi się nie stało :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bawarka, czytałaś? do 140 z kufrem, a nie 160-170 z kompletem kufrów!!! ;) :D :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam na monolocku podobny kufer E30 bodajrze sie nazywa i nie odpadl mimo, ze byl przeladowany i predkosci do 150 dochodzily.

Opinie jakie slyszalem to takie, ze monolocki raczej nie odpadaja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwole sobie wtracic swoje 3 grosze...

Mialem oba typy systemu montazu z kuframi. Zarowno MONOLOCK jak i MONOKEY. Z oboma jezdzilem przeladowanymi, z duzymi predkosciami, po dziurawych drogach i w lekkim terenie. Do zadnego z nich nie moge sie przyczepic. Oba spelniaja dobrze swoje zadanie, nie popekaly, nie zuzyly sie.

Moim zdaniem - jesli chcesz tylko ten jeden maly kufer i zaden inny to bierz ten z aukcji. Ten z systemem MONOLOCK bedzie z pewnoscia troche tanszy. Jesli natomiast planujesz czasem zalozyc wiekszy i lepszy kufer wybierajac sie w dalsza trase lub uzywac 2 kufrow na zmiane bez koniecznosci wymiany plyty mocujacej wybierz MONOKEY. Bedziesz mial wiekszy wybor w duzych i lepszych kufrach np MAXIA, V46(taki mam)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc tak. Zamowiłem tego białego mikrusa. Aktualnie mam jakąś większą AVINĘ czy coś, więc płytę się zdejmie i tyle. Może wykombinuję jakiś adapter Monolock - Monokey :)

Biorąc pod uwage, ze 95% tras jakie robie to miasto, a pozostale 5% to trasy gdzie raczej powyzej 110km/h nie lecę (bo łeb urywa :) ) to ten kufer wystarczy na pewno :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kuferek doszedł. Nawet kolorystycznie pasuje :lol:

Jak się podoba? :)

p90903704186935.th.jpg

p90903714208159.th.jpg

p90903724222064.th.jpg

p90903734234639.th.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda sympatycznie. :) Miłego użytkowania!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No fajniutki, pod kolor. Świetnie, gratuluję, jeszcze tylko dodatkowe stopy :)

tak jak ja mam :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodatkowy STOP chetnie. Mysle, ze za tą ciemną plexi znajdzie sie miejsce na pare mocnych LED. Masz moze jakies fotki jak u Ciebie poprowadziles dodatkowy stop?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dodatkowy STOP chetnie. Mysle, ze za tą ciemną plexi znajdzie sie miejsce na pare mocnych LED. Masz moze jakies fotki jak u Ciebie poprowadziles dodatkowy stop?

Bajer, nie obijaj się ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba ja zapodam ;) Pare LED sie zmiescilo, niewiele, ale zawsze cos. Teraz tylko podpiac to na jakas szybkozłączke do kabli swiatla STOP'u i bedzie git :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No więc tak. Zamowiłem tego białego mikrusa. Aktualnie mam jakąś większą AVINĘ czy coś, więc płytę się zdejmie i tyle. Może wykombinuję jakiś adapter Monolock - Monokey ;)

A ta Awina to nie ma czasem tez tego samego systemu co twoj Givi?? Bo cos mi sie wydaje, ze tam pasuje monolock.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Avina to Monokey - wiekszy zaczep i inne łapki. Ale sama płyta do d.... - pękający plastik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kuferek doszedł. Nawet kolorystycznie pasuje :lol:

Jak się podoba? :lol:

p90903704186935.th.jpg

p90903714208159.th.jpg

p90903724222064.th.jpg

p90903734234639.th.jpg

ładna ,fajnie wygląda

masz może namiary gdzie mogę dostać tą owiewkę czarną co ,masz zamontowaną nad zegarami

byłbym wdzięczny pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×