Skocz do zawartości
pkYaro

Nie świeci stop.

Recommended Posts

Witam doświadczonych technicznie:)

Mam problem z brakiem światła stop przy hamulcu nożnym. Generalnie przez chwilę był, ale się zmył;(

Podejrzewam, że problem jest z łącznikiem nóżki z obwodem. Jest tam wprawdzie jakaś śruba regulacyjna, ale nie za bardzo da się ją przekręcić. Żarówkę oczywiście wymieniłem:) ale nie pomogło:(

Czy ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać? A i jeszcze trapi mnie pytanie, jakie powinno być ciśnienie w oponach???

A tak w ogóle to motór przeszedł przegląd bez szemrania, tak że sezon rozpoczęty - tylko czasu brak:(

I jeszcze jedno: to mój pierwszy... i jest super, tylko ten odgłos kosiarki ;D

Szerokości

pkYaro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie by było jakby każdy miał uzupełniony profil i wpisany w nim model i rocznik maszyny, łatwiej wtedy coś pomóc.

Jakiekolwiek dane o lokalizacji (choćby województwo) też mile widziane, może mieszkamy koło siebie i można by się ustawić na jakąś przejażdżkę.

Co do światła to pierwsze co przychodzi na myśl syf we włączniku i ewentualna jego śmierć. Sprawdź jeszcze w kostce która też lubi zaśniedzieć.

Oczywiście piszę o gsach bo nie wiem jak jest w funduro czy stradzie.

Tak wygląda włącznik u mnie http://www.motorworks.co.uk/bmw/product ... 6553&desc=

Jak naciskasz blaszkę ręcznie to działa?

Ciśnienia to 2.1 przód i 2.3 tył . W GSie jest naklejka na wahaczu po prawej stronie z opisanym zwisem łańcucha i ciśnieniami w ogumieniu :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w gs kwestia jest prosta i widoczna gołym okiem, kolega pkYaro ma zdaje sie f650, więc tak jak w linku od Panzera :P

jak tylni nie świecił a przedni świecił to po co wymieniałeś żarówkę? - popłynąłeś na koszty :lol:

Pitek te ciśnienia to na tor wyścigowy ;) ...jeśli opony terenowe a już na pewno kostki, to 2.0 nie ma co przekraczać, a czym większe błoto tym mniej potrzeba powietrza :lol: i tak do 1.0 można zejść ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak , zapomniałem dodać że to do opon szosowych.

Jeżdżę na Michelin Anakee i takie stosuję z sukcesami :lol: a jak po zimie zapomniałem sprawdzić to podczas pierwszej przejażdżki przy 20km/h miałem mini szlifa. Okazało się że mam z przodu 1,5 :lol: i kółko mi na zakręcie uciekło :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedzi, z tego co sobie przetłumaczyłem z angielskiego, to wystarczy wyregulować śrubę i kłopot powinien zniknąć:lol: Jutro z samego rana sprawdzę, choć jak na złość zapowiadają ochłodzenie:(

Pitek - profil już uzupełniłem i dzięki za "pouczenie", w sumie bardzo słuszne :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja Ci powiem tak :lol: mi tez STOP z tyłu nie swiecił i przy nożnym i ręcznym hamowaniu.. co sie okazało?? żarówka mi sie wysunęła lekko i juz to wyastarczyło. po jeździe w trudniejszym terenie i dudnieniu oponami musiała sie jakos poluzowac. odkreciłem obudowe, docisnąłem i gra muyka :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do tematu, właśnie przestał mi świecić stop przy wciśnięciu zarówno hamulca ręcznego jak i nożnego i nie jest to kwestia żarówki, którą wymieniłem. Wiecie może które punkty powinienem sprawdzić?

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale tylko stop? pozycyjne świeci? jesli zarówno ręczny i nożny, i żarówka na pewno sprawna (może się spalić tylko sprężynka od stopu a pozycyjne dalej świecić) to chyba tylko "trzeci" kabelek - w "bagażniku" są pierwsze styki 10-20cm od lampy po kablu, może tu coś nie styka ? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źarówka ok, świeci tylko pozycyjne, poddałem się i oddałem do serwisu. Dam znać co było. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×