Skocz do zawartości
paroff

Przypadek beznadziejny gośnie szaleje zobrotami

Recommended Posts

Filtr paliwa to się wymienia a nie przepłukuje jakimiś "cudownymi środkami" :lol: - często takimi środkami można więcej popsuc niż polepszyć - no chyba że przy wymianie przepłukać co innego co nie co :lol: Pzdr :beer:

Bardziej pewnie chodzi o płukanki do zaworów, testowałem na swojej puszce i pomogło, ale czy przy tym nie spsuje filtera paliwa, to nie wiem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj dopiero pisze bo pa 4 miesiącach wiem co u mnie nawaliło na 100% uwaga!!! stycznik przepustnicy :) małe gówienko 240 zł dałem za nową część i motor działa jak malina.A w serwisie bmw w bielsku powinni w końcu zatrudnić jakiegoś elektromechanika a nie informatyka hehe:) W sumie zapłaciłem 450 zł i motorek działa koncertowo, nie znam się na tym ale koleś mówił że przy pomiarach ze stroboskopem to wyszło czy cosik takiego. Z tego co pamiętam to w serwisie na pewno to wykluczyli buhahaha żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez paroff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uwaga!!!

-stycznik przepustnicy

-koleś mówił że przy pomiarach ze stroboskopem

A nie przypadkiem:

- czujnik położenia przepustnicy?

- oscyloskopem?

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie przypadkiem:

- czujnik położenia przepustnicy?

- oscyloskopem?

stycznik czy czujnik, oscyloskop czy stroboskop...a co to za różnica, bo ja nie widzę :lol: :lol: :lol:

Najważniejsze, żeby teraz oscyloskop nie uszczkodził czujnika ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy to może być podpowiedź do problemu mojego Gustawa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy to może być podpowiedź do problemu mojego Gustawa?

Gaśnięcie Gustawa, być może tak, ale te wybuchy i rozbłyski, to chyba inna bajka Doodku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gaśnięcie Gustawa, być może tak, ale te wybuchy i rozbłyski, to chyba inna bajka Doodku. :)

Uszkodzenie "stycznika" może być spowodowane wybuchami i rozbłyskami jako jako efekt "premia" ;) - oj nieuważnie śledzicie wątek :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

śledzę, tylko niewiele z tego kumam :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

śledzę, tylko niewiele z tego kumam :roll:

Zapraszam z ubraniem roboczym, ale w innym wątku - ten już naprawiony ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paroff powiem Ci jak sprawa wygląda z serwisami. Jest lista awarii standardowych i mniej standardowych, które to procedury naprawy serwisanci mają wyuczone i potrafią naprawić. Jednak jak zdarza się poważniejsza awaria a do tego komputer nie wskaże im drogi postępowania (nie wyświetli żadnego błędu) to panowie z serwisu nie mają zielonego pojęcia co robić. Ot i cała prawda o naszych serwisach (i nie tylko naszych)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.bmwautop.../0/przepustnica przesyłam linka numer 2 stycznik przepustnicy pewnie mierzony oscyloskopem :)

No dobra ;) - widzę, że chcesz "pojedynku" na słowa ;) :D

Wchodzę w to !

Uzasadnij nazwę stycznik! - pomijając tłumaczenie z katalogu :beer: - bo wiemy,że tam występuje ( moim zdaniem błędne nazewnictwo - stycznik ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie masz racje . Właśnie stycznik przepustnicy pisane nawet na opakowaniu powinien się nazywać czujnikiem położenia przepustnicy bo pewnie nim jest. Coś się w nim kręci prawdopodobnie zgodnie z pozycją położenia przepustnicy ? ot technologia:) Jak zwał tak zwał pomogło :):):):) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paroff - nie chodzi o jakiś problem pomiędzy nami, ale temat nazewnictwa w tym wypadku wydaje się być ciekawy dla uzgodnienia nazwy, którą będziemy się posługiwać w rozmowach forumowych.

Wiem, że katalogowa nazwa to: stycznik przepustnicy, ale ja uważam ją za błędną. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim nazewnictwem. Zawsze "to coś" to był czujnik położenia przepustnicy. Kilka dni zastanawiałem się na tym problemem i wyszło mi, że i stycznik i czujnik to nazwy niespecjalnie precyzyjne, ale w naszym obrocie krajowym wychodzi: czujnik położenia przepustnicy. Chodzi też o to, aby utrwalić nazewnictwo w taki sposób, aby czytelnicy forum nie mieli wrażenia, że mówimy o dwóch różnych elementach.

Kilka linków:

http://sklep.interca...icy&leaf=102507

http://www.autosklep...tegoria701.html

Tutaj taka definicja ( ze strony : http://www.bmwauto.p...php?go=motronic) - polecam stronę dla zrozumienia działania różnych elementów sterowania silnikiem.

CZUJNIK POŁOŻENIA PRZEPUSTNICY - Samochody z ręczną skrzynią biegów

Czujnik ten składa się z potencjometru, który ma ruchomą część sterowaną bezpośrednio przez oś przepustnicy. Kiedy silnik pracuje, jednostka sterująca wtryskiem-zapłonem zasila potencjometr napięciem 5 V poprzez styki. Na styku występuje napięcie, które jest proporcjonalne do otwarcia przepustnicy. Napięcie wysyłane ze styku ślizgowego informuje centralkę sterującą o aktualnej pozycji przepustnicy po to, by mogła odpowiednio regulować skład mieszanki. Kiedy przepustnica jest zamknięta jednostka sterująca odbiera sygnał elektryczny ok. O.5V, z którego rozpoznaje warunki biegu jałowego lub cut-off w zależności od obrotów silnika. Centralka samoczynnie rozpoznaje pozycję zamknięcia przepustnicy dla biegu jałowego z wykorzystaniem funkcji samoadaptacji. Funkcja ta eliminuje potrzebę ustawiania potencjometru, ponieważ monitoruje ona obciążenie w położeniu zamkniętej przepustnicy i przeprowadza odpowiednią korektę.

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najgorsza obraza na forum od dziś: "Ty styczniku jeden!" :lol: :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wywnioskowałem
CZYJNIK POŁORZENIA PRZEPUSTNICY
(katalogowo stycznik przepustnicy nr2 patrz link) w skrócie reguluje odpowiednim dopływem mieszanki proporcjonalnie do otwarcia przepustnicy i obciążenia przesyłając odpowiedni sygnał elektryczny do centrali sterującej . Przy zamkniętej przepustnicy czujnik ten jest odpowiedzialny za poinformowanie centrali sterującej o tym ze silnik pracuje na biegu jałowym. W przypadku pracy silnika na biegu jałowym funkcje ewentualnej regulacji obrotów poprzez dawkowanie ilości powietrza przejmuje
REGULATOR BIEGU JAŁOWEGO
(o ile sie nie mylę zwany silniczkiem krokowym nr.6 patrz link) . U mnie pierwszą diagnoza jaką postawili w serwisie był właśnie popsuty Regulator biegu jałowego (silniczek krokowy) którego wydaje mi się że objawy mogą być identyczne albo bardzo podobne do niesprawnego (spalonego) czujnika położenia przepustnicy:

-zbyt wysokie obroty biegu jałowego silnika

-silnik gaśnie na wolnych obrotach

-ogólnie dziwna nierówna praca silnika skoki obrotów itd.

Pomijam już fakt że takie objawy mogą pewnie dawać inne anomalie jak przetarte kable wypalone wtyczki, wadliwy moduł sterujący, inne czujniki i pewnie 1000 innych pierdoł ??????? :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomijając malutkie nieścisłości bardzo ciekawe spostrzeżenie :)

Trzeba jednak pamiętać, że klasyka uszkodzeń regulatora biegu jałowego i czujnika/stycznika położenia przepustnicy jest trochę inna. Klasyka uszkodzenia regulatora biegu jałowego to przede wszystkim niestabilność pracy na wolnych obrotach, a czujnika położenia przepustnicy to miejsce najczęstszego używania - za wyjątkiem uszkodzenia w położeniu "0" , ale to rzadki przypadek. Jednak dobrze zauważyłeś, że objawy potrafią być podobne, a postawienie diagnozy najczęściej wymaga nie tylko doświadczenia, a jej potwierdzenie także odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli chodzi o Twój przypadek to odnoszę wrażenie, że serwisowi zabrakło doświadczenia ( bo sprzęt pewnie posiadają ) i poszli na skróty, a na podstawie objawów ( moim zdaniem) można było postawić prawidłową diagnozę "bez szklanej kuli ;) "

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z racji wykonywanego zawodu elektromechanik popieram CZYJNIK POŁORZENIA PRZEPUSTNICY .

Ale jakto w tłumaczeniach bywa tłumaczą teoretycy a nie praktycy.

Ważne że działa i problem rozwiązany. :-P :-P :-P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak dla zachowania w pamięci forumowej: jakieś namiary na człowieka który pomierzył i powiedział to to! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Klasyka uszkodzenia regulatora biegu jałowego to przede wszystkim niestabilność pracy na wolnych obrotach, a czujnika położenia przepustnicy to miejsce najczęstszego używania - za wyjątkiem uszkodzenia w położeniu "0" , ale to rzadki przypadek. Jednak dobrze zauważyłeś, że objawy potrafią być podobne, a postawienie diagnozy najczęściej wymaga nie tylko doświadczenia, a jej potwierdzenie także odpowiedniego sprzętu.

Walcze z podobnym problemem I najbardziej podejrzewam wlaśnie czujnik położenia przepustnicy, ale chciałbym to potwierdzic.

Scenariusz 1.

Stoje na światłach, wolne obroty OK, zielone, sprzęgło, jedynka (przeładowanie), dotykam manetke, gaśnie.

Przypuszczenie: otwarcie przepustnicy nie znajduje potwierdzenia na czujniku, wtrysk nie wie ze musi dać wiecej paliwa, otwarta przepustnica dostarcza mega uboga mieszanke - silnik gaśnie.

Scenariusz 2.

jade na wysokich obrotach 5-6 tysiecy, odpuszczam manetke, i slysze cofki - nie wiem jak to fachowo opisac, brzmi to jakby cześć (malutka) mieszanki spalala sie w kanale dolotowym

Przypuszczenie: odpuszczona przepustnica na czujniku wciąż oznaczona jest jako lekko otwarta co konczy sie zbyt bogata mieszanką.

Zauważyłem również ze dokładność manetki jest wspaniala w przedziałach 3-7 tys ze moge traktować silnik jak instrument muzyczny, do 3 tycięcy można zapomnieć o przecyzyjnym regulowaniu obrotów, jakos sie udaje.

czy moje teoretycznie przypuszczenia znajduja praktyczne potwierdzenie?

serdecznie pozdrawiam i dziekuję!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby bylo za bogato mogl by strzelac w wydech (niedopalona mieszanka). Kiedy sprawdzales luzy zaworowe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miło będzie powitać w przywitalni ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miło będzie powitać w przywitalni ;)

Milej

Najmilej

U kogoś były zbliżone problemy , z uszkodzoną sondą lambda .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam swoją teorię, ale mama mi zabroniła z obcymi rozmawiać :rolleyes: :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×