Skocz do zawartości
kretka

Witam - właśnie zostałam szczęśliwą posiadaczką Dakara :D

Recommended Posts

Kretka, nie obniżaj zawiechy, bo trochę szkoda. Może gdzieś niższą kanapę znajdziesz albo spraw sobie papcie na grubszych podeszwach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgodzę się z leff'em. Dość mozno ograniczysz możliwości terenowe i udźwig maszyny, jeżeli zaingerujesz w zawiechy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kretka, nie obniżaj zawiechy, bo trochę szkoda. Może gdzieś niższą kanapę znajdziesz albo spraw sobie papcie na grubszych podeszwach :)

Zobaczymy co da się zrobić :lol:

Super niskie siodło Wundrlicha kosztuje majątek. Buty musiały by być na szpilkach :shock: a to raczej nie ta bajka :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sześć :beer:

O ile wiem, jesteś pierwszą "Dakarową" gratulacje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buty, to mogą być do łażenia po górach (ja jeżdżę w Meindlach albo Dockersach).

Społeczeństwo forumowe zna namiary na tapicerów, którzy mogą pomajstrować przy siodle zimową porą i sprawić, żeby było niższe. O ile dobrze kojarzę, za ułamek ceny kanapy z Wunderlicha czy Touratecha. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sześć :beer:

O ile wiem, jesteś pierwszą "Dakarową" gratulacje :)

NIE! pierwszą :lol:

DRUGĄ :lol: Ruda była pierwsza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Buty, to mogą być do łażenia po górach (ja jeżdżę w Meindlach albo Dockersach).

Społeczeństwo forumowe zna namiary na tapicerów, którzy mogą pomajstrować przy siodle zimową porą i sprawić, żeby było niższe. O ile dobrze kojarzę, za ułamek ceny kanapy z Wunderlicha czy Touratecha. :lol:

No ja już też znam kilka takich firm, ale tam można zmajstrować tylko ok.3,5-4cm :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, i jeszcze dodasz 2-3 cm niżej na kanapie i jesteś w domu! :)

Spróbuj na początek zmniejszyć wstępne napięcie sprężyny w tylnym zawieszeniu. To powinno nieco zmiękczyć moto i sprawić, że gdy na nim zasiądziesz, to całość bardziej się obniży. Łatwiej będzie sięgnąć ziemi. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No, i jeszcze dodasz 2-3 cm niżej na kanapie i jesteś w domu! :)

Spróbuj na początek zmniejszyć wstępne napięcie sprężyny w tylnym zawieszeniu. To powinno nieco zmiękczyć moto i sprawić, że gdy na nim zasiądziesz, to całość bardziej się obniży. Łatwiej będzie sięgnąć ziemi. :lol:

No cholera jasna nie mogę zmienić ustawień, bo pokrętło kręci się w kółko i absolutnie nic to kręcenie nie daje :evil:

Jutro jedziemy z Dakarkiem do Moto-Mirka i postaramy się coś z tym zrobić. Będzie dobrze! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3mam kciuki. Daj znać jak poszło. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pokrętło w Dakarze Pitersca i nie działa? i koniecznie do MotoMirka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pokrętło w Dakarze Pitersca i nie działa? i koniecznie do MotoMirka?

Halo, halo! zapomniałeś, że ja baba jestem :).

Jak coś nie halo, to do mechanika jadę i już! Nie znam się, a Piterowi głowy nie będę już zawracać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
CzĂłĹko!

Napisz ile masz wzrostu bo czÄsto zmotoryzowane Panie pytajÄ czy dadzÄ sobie radÄ przy swoim wzroĹci i maja duĹźe obawy wzglÄdem siodĹa wysokoĹci dakarowej. :lol:

No wĹaĹnie... tutaj jest pewien maĹy problem :)

Mam 174cm wzrostu i muszÄ powiedzieÄ, Ĺźe bez drobnych przerĂłbek na poczÄtek siÄ nie obejdzie.

Niestety wysokoĹÄ siodĹa nie pozwala mi na wypchniÄcie Dakara juĹź przy minimalnym nachyleniu gruntu w przeciwnÄ stronÄ :roll: - oczywiĹcie w pozycji siedzÄcej.

Wg mnie kobiety poniĹźej 170 bÄdÄ miaĹy spory problem z Dakarem, bo do lekkich motocykli raczej nie naleĹźy.

Nie trzeba pchać tylko jechać :lol: co ma powiedzieć MiKo, który Dakarem śmiga jak się patrzy a wzrostem chyba jest bardzo zbliżony do Twojego? :)

PS. Oczywiście bądź pozdrowiona! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pokrÄtĹo w Dakarze Pitersca i nie dziaĹa? i koniecznie do MotoMirka?

Halo, halo! zapomniaĹeĹ, Ĺźe ja baba jestem :).

Jak coĹ nie halo, to do mechanika jadÄ i juĹź! Nie znam siÄ, a Piterowi gĹowy nie bÄdÄ juĹź zawracaÄ.

Ło bosz… biedny Dakar. :mrgreen:

Pokrętło się kręci dość sporo od deski do deski więc jest szansa, że nie pokręciłaś do końca. :lol:

A druga rzecz - co to znaczy w kółko? Ono się z natury swej kręci w kółko. Czy klika przy kręceniu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ze się kręci nie znaczy że całość pójdzie w dół tylko bardziej się "ugnie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, poszukaj obniżanej kanapy na forum, może ktoś zechce się zamienić. Ja tak zrobiłem i obyło się bez dodatkowych kosztów :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj, poszukaj obniżanej kanapy na forum, może ktoś zechce się zamienić. Ja tak zrobiłem i obyło się bez dodatkowych kosztów :beer:

słuszna uwaga Jasinek !

eeeeeeeeeeeeeeeeh

jeżeli pokrętło nie się kręci bez klikania tzn że ten szajs plastik się wyrobił ( wtedy zdejmujesz plastik i kluczem nastawiasz ) - tylko uważaj bo ponoć są tam kulki, które wypadają a bez nich też się nie kręci przy pomocy plastikowego pokrętła ( Jackx chyba takie kulki miał na zlocie :) ) - jeżeli ten plastik się wyrobił to wystarczy go wymienić nie zapominając o kulkach, ale sprawdź czy na pewno nie klika bo ja jeździłem od zawsze na jednym nastawie...

co do szczęścia w nieszczęściu to wczoraj sobie rozerwałem więzadło w kostce i przez najbliższy miesiąc nawet nie będę spacerował :cry:

A jeżeli mam uszkodzenie całkowite ( odpukać ) to do rekonstrukcji, ale to wyjdzie w środę podczas dodatkowych badań. Marta musiała nauczyć się robić zastrzyki bo przez miesiąc takowe będę przyjmował.

No ale nie zaśmiecam wątku - jakoś się wyliżę, a Wy uważajcie na siebie :roll:

btw - tak jak inni już pisali spróbuj na początek zjechać max z kanapą i zobaczyć jaki to da efekt bo może akurat będzie w sam raz - oczywiście nikogo nie słuchaj poza sobą bo to Tobie ma być wygodnie ale w razie czego proponuję go obniżyć dwu etapowo :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Matko, Piter, jak Ty sobie taką krzywdę mogłeś zrobić?? Dobrze, że już motura nie masz, bo dopiero byś płakał :)

Co do pokrętła, to okazało się, że śruba się zapiekła. Już wyregulowane. Zawieszenie ustawione pode mnie plus na jazdę szosową (na razie). Teraz mam 3/4 stopy na gruncie, więc jest zajefajnie :) Poznajemy się z Dakarem i muszę powiedzieć, że jak na wysoki motocykl jest niesamowicie wyważony. Przeciskanie się w korkach to teraz czysta przyjemność :) A wydechy Sebringa tak pięknie grają, że aż mi się nie chciało zsiadać ;)

Przy prędkości 120km/h i obrotach 5tys. daje niezłe good vibrations :) Harry wysiada :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łomatkobosko! Jak to używacze HaDeków przeczytają, to zaczną na Ciebie polować Kretko. :D

3/4 stopy to ok. 23 cm :) ładne podparcie i nie trzeba kombinować ze świetną zawiechą w tym moto.

Przyznaję rację koleżance, bo na Dakarze jakoś tak lepiej się czułem niż na zwykłym gs-ie.

Pitersc, jak mogłeś sprzedać moto z zapieczoną śrubą. ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Jakby co to kulki do pokrętła miał napewno Sledziuj, bo moją zgubił a drugą zepsuł, wiec jako honorowy chlopak odkupil całą paczke i rozdawał na poprzednim zlocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy się Śledziuj,to najprawdziwszy Polak. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Łomatkobosko! Jak to używacze HaDeków przeczytają, to zaczną na Ciebie polować Kretko. :D

3/4 stopy to ok. 23 cm :) ładne podparcie i nie trzeba kombinować ze świetną zawiechą w tym moto.

Przyznaję rację koleżance, bo na Dakarze jakoś tak lepiej się czułem niż na zwykłym gs-ie.

Pitersc, jak mogłeś sprzedać moto z zapieczoną śrubą. ;) :beer:

Oj tam, oj tam. Co im z takiej jednej upolowanej kretki przyjdzie :?

Czy ja gdzieś pisałam, jaki mam rozmiar buta?? :)

Co do śrubki :) lepsza jedna malutka zapieczona śrubka niż np przekręcony licznik :)

Mój Dakar jest naprawdę w idealnym stanie, a ja coraz szczęśliwsza, że trafił w moje ręce :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×