Skocz do zawartości
grzech25

migająca kontrolka oleju

Recommended Posts

Może warto wydać 7 zł na czujnik i zobaczyć co będzie się działo :).Symbole były podawane w "Olejowy problem nie do olania''.

Gwint są do eFki jest metryczny, a nie calowy - czy pegazek ma co innego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ma ktoś stary czujnik ? można z takiego też zmajstrować. Mosiądz sę świetnie lutuje .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja coś znalazłem w garażu - chyba od spawarki? Na jednym takim jak by rozdzielaczu 2 zegary. Jeden z przedziałem 0-25MPa a drugi 0-0,1MPa. Czy takie coś może się na coś przydać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżeli calowe to widziałem takie w leura merlin na stanowisku wodnym ( zresztą przy manometrach - ceny manometrów od 24.- PLN), a dzisiaj się zastanawiałem czy nie ma przejściówek calowych do pneumatycznych szybkozłączek.

Tak czy owak - w internecie jest wszystko tylko trzeba umieć znaleźć, a to moim zdaniem zadanie dla poszukującego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.W zeszłym miesiącu miałem to samo.Na wolnych obrotach migała kontrolka ciśnienia oleju.Ale tylko wtedy gdy silnik był konkretnie nagrzany.Po wymianie filtra oleju kontrolka przestała migać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To moze bys zmajstrowal zestaw do przerobki linii olejowej a la Klansman/chaingang? Klansman dalbys info Pawlowi co trzeba i bylby gotowiec dla chetnych.

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byłoby więcej chętnych, to może zakup grupowy? Paweł, tak na oko ile może kosztować zrobienie czegoś takiego? Wężyk ma ok. 55cm

IMAG0376.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mehow, napisz jeszcze jakie przyłacza (śr. gwintu, długość, wytrzymałość) to musi mieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem na f650.com coś takiego:

26\" of -8 AN steel braided oil line terminated with -8 AN female threaded connectors on both ends.

1 90 degree -8 AN swivel connector, male on one end female on the other.

1 -8 AN straight connector with male threads on one end and a barbed connector at the other.

1 16mm banjo fitting with -8 AN male threads

The length isn't that critical. 26" works and leaves enough slack to provide plenty of room for fitting the hose, but not too much. I haven't noticed the hose abrading anything that it could damage except the upper brake line. I clamped about a 3" plastic sleeve at the very top of the steel braid that mitigates it. (The high temp shrink wrap wouldn't shrink quite enough, but there are other options). I am not using any heat shield along the lower part of the line near the exhaust. There is a solid 1" air gap there and a lot of air flow. I don't believe it gets much closer to the exhaust than the original metal pipe, but I could be wrong. The hose I used is rated to 325 degrees continuous. Heat shield couldn't hurt. The part of the hose that seems to get the hottest is the aluminum fitting as it turns parallel to the engine case. If your worried about heat from the exhaust, the best solution might be to wrap the exhaust with header tape where it runs along the LHS case. I will probably be doing that myself before the high temps return.

IMG_3269.jpg

Więcej info: http://f650.com/phpBB3/viewtopic.php?f= ... 8&start=75

http://f650.com/phpbb3/viewtopic.php?f= ... &hilit=BAT

No i okazało się że wyszło im ok 80 dolców, jak dla mnie za dużo jak taki bajer. W przypadku klansmana może to miało by sens.

Chyba że dałoby się wymodzić coś w lepszej cenie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam jedno pytanie: jaka jest średnica wewnętrzna wężyka?

To można zrobić za "parę" złotych. Sklepy z częściami do samochodów ciężarowych, warsztaty hydrauliki siłowej powinny mieć wszystko co jest potrzebne, aby było tak jak mabyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
The internal diameter of the 811 hose is \"-8\" which is the same as the old steel pipe.

Czyli powinna być taka sama jak tego oryginalnego przewodu. Nie jestem pewny ale 811 to jest chyba typ i wg. tej tabelki

goo_811-hose.jpg

wychodziłoby że 12,7mm średnicy wewnętrznej. Najlepiej było by zmierzyć zdemontowaną rurke i zobaczyć czy się zgadza :roll: Chyba że mamy jakiegoś speca od rurek i rozkminia te oznaczenia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może Klansmann nie wywalił jeszcze tamtego kawałka to pomierzy nam calówką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, ale z tego, co można wypatrzyć na zdjęciach wężyki zamienniki wyglądają na zdecydowanie cieńsze. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić przewód ciśnieniowy zbrojony gumowy ( nawet w zewnętrznym oplocie ) o średnicy wewnętrznej takiej jak oryginalna metalowa rurka - chyba źle oceniam zdjęcia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam się. Niech się Paweł wypowie - w końcu zna się chłopak na robocie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem takie same objawy, po wymianie filtra i oleju wszystko ustąpiło :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam ja mam od jakiegoś czasu taki problem, że kontrolka oleju raz się zapala jak włączę zapłon a raz nie, gdy dopalę motor i po czasie wyłączę go przyciskiem to raz się zapala kontrolka a raz nie. Myślę że kontrola powinna się zapalać zawsze kiedy mam włączony zapłon a tak nie jest , mam pytanie dla czego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×