Skocz do zawartości
panzer

Szyba turystyczna

Recommended Posts

Kupilem na allegro szybe turystyczna do mojej maszyny F650 `95

http://allegro.pl/item998303014.html

mam jednak z nia problem... przy mocnym skrecie kierownica uderza w szybę, szczególnie prawa strona gdzie znajduje sie zbiorniczek na plyn hamulcowy. Nie moge nawet zablokowac kierownicy bo nie da sie tak bardzo skrecic. Moze ktos z was posiada identyczna szybę i ma podobny problem? Bo nie wiem czy ten producent robi niepasujaca szybe czy moze mam kierownice zbyt do gory podciagnieta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obawiam się, że będziesz musiał regulować pochyleniem kierownicy :? jeśli żadne ustawienie nie pomoże, wtedy wypadałoby się zapytać sprzedawce jak to widzi. Pamiętam że przy oryginalnej kierownicy za wiele zakresu ustawienia nie było - właściwie był jeden moment że kierownica nie uderzała ani o owiewkę ani o atrapę baku przy skrajnych skrętach. Jak zmieniłem na WRP w ogóle miałem problem i musiałem bardzo ją "położyć" na siebie, dopiero ostatnio podwyższenie kiery rozwiązało problem. domyślam się że ta turystyczna szyba właśnie, względem oryginalnej, jest również obszerniejsza na boki ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm ciekawe. ja mam szybe wstawiona z Dakara i mi lekko kierownica przeszkadzała to wyregulowałem właśnie te elementy na kierze wokół osi ramy kierownicy. Pomogło tez włozenie miedzy szyba a obudowe klosza gumowej zakładki podnoszac szybe bardziej do pionu.

Ta szyba tu na zdjeciach jest jednak baaardzo rozbudowana na boki i moze byc ciezko ale bądź dobrej myśli :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

miałem oryginalną wysoką szybę w F650 i był ten sam problem przy maks. skręcie kierownica uderzała w owiewkę

dodam że oryginalna szyba jest nieco elastyczna i krawędź jest oklejona plastikową listwą

w trasie to nie przeszkadza, dopiero co nieco podczas ciasnego zawracania a w teren to i tak e-fką nie bardzo da radę bo to motorek do turystyki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×