Skocz do zawartości
alik

Jak kupować motocykl… (powieść w odcinkach)

Recommended Posts

Byłem w środę u nich i motocykli jest sporo.Stoi kilka GS-ów ale jakieś takie podejrzane.

niedobrze im z reflektorow patrzy... :) ?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W najnowszym (październikowym) wydaniu Świata Motocykli obszerny artykuł na temat jednocylindrówek BMW 650, w tym artykuły na temat f650 Krzyśka czyli ludziepodróżują od nas z forum i f650gs mojego autorstwa :-). Dużo o typowych awariach modeli i porad dotyczących zakupów (choć mój artykuł pocięty w porównaniu do wersji pierwotnej). Polecam dla chcących kupić jakąś 650 - kę BMW.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

f650 Krzyśka czyli ludziepodróżują od nas z forum

Ta Efka ma się cały czas świetnie choć nie jest już Krzyśka (pozdrawiam gorąco) Przybyło jej kolejne 2500 km (79 300) i na pewno jeszcze będzie przybywać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poprosiłem dzisiaj gościa a vin motocykla bmw ... . co usłyszałem ? "nie podajemy przez telefon" ... . to chyba też nie kupujemy bo jak mamy sprawdzić rok produkcji oraz historię ? "pan przyjedzie to panu sprawdzę" ;-) . jak żyć ???? :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, sprzedawca może nie mieć złych intencji, może po prostu być paranoikiem, jak np. ja :D

Inna sprawa, że do sprawdzenia historii motocykla on-line (np. na historiapojazdu.gov.pl) potrzebny jest nie tylko vin, ale też data pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny - to już zdecydowanie ponad siły przeciętnego paranoika ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko , ja sobie chciałem popatrzeć na bmwarchive czy pan nie ściemnia że niemcy i 2004 ... .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie , nie chciał w ogóle rozmawiać o vin-ie . w ogóle dziwna firma , "pracujemy od 8 do 17" /ja też.../ , numeru nie podajemy ... .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprzedał się . namierzyłem następnego gościa który wozi czasem motocykle z ubezpieczalni - czasem czyli jak ma miejsce na pomocy . gość jest 5 kilometrów ode mnie , jak zwykle kontakt utrudniony :-D - dzwonię dzisiaj o 9.00 rano zgodnie z sugestią pana i jest cisza . kolega który zna gościa mówi że jak czasem zostawi w aucie telefon to dwa dni go nie szuka . biznes sie sam kręci ... . ma coś co mnie interesuje ale nie wiem czy się uda nam spotkać w tym roku ... :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak się zastanawiałem gdzie wkleić tego linka, ale jako, że mamy watek o tym co ważne przy kupnie to może informacja zawarta w linku rzuci jakieś światło na  80 czy 90% motocykli z przebiegiem 30kkm ;)

https://moto.wp.pl/nowy-cepik-mial-ukrocic-zjawisko-korekt-licznikow-jego-skutecznosc-stoi-pod-znakiem-zapytania-6182430124582529a

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak traktować zmianę licznika po naprawie moto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, ARG napisał:

A jak traktować zmianę licznika po naprawie moto?

Korekta powinna byc na taki sam stan km jaki byl. A jak jest wiadomo...

Chyba jestem jakis nie normalny bo przy zmianie licznika w puszce ustawilem taki sam przebieg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

potrzebuję Waszej opinii i doświadczenia... 

powiedzcie mi, jak uważacie... oglądam od jakiegoś czasu moto (F650gs), które mi się podoba (sprzedający twierdzi, że stan znakomity, itd.). Ze zdjęć wygląda świetnie. 

Jednak w dalszym ciągu moto się nie sprzedało, a sprzedający już dwa razy obniżał cenę. Czy Waszym zdaniem jest to podejrzana sprawa i należy omijać takie tematy szerokim łukiem, czy może jednak warto się zainteresować?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i opinie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To że moto się nie sprzedaje od razu nie musi być podejrzane. Na forumie też są motki, które sprzedają się latami a wcale złe nie są :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba przede wszystkim nalezy moto obejrzec, moze jest jakis problem ktorego ze zdjęc nie widać. A może mimo wszystko cena nie jest kusząca. Trzeba też brać poprawkę że ofert sprzedaży jest mnóstwo, ja sam jak szukałem, to byłem mało skłonny jechać gdzieś dalej, wolalem poczekać na "okazję" w okolicy. Co sie w moim przypadku opłaciło, bo objawił sie znajomy (od znajomych zresztą zaczynałem odpytywanie na początku), sam motocykl był w stanie niezłym technicznie i takim sobie wizualnie. Ale jeździ jak trzeba i po roku ciągle jestem zadowolony z zakupu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio poojechałem ogładac egzemplarz jak w linku: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-r-bmw-r1200r-13r-ID6AyOwJ.html#7cbf84d844

Dakarowy mi pomogl jako znawca i ekspert, na co Pan sprzedawca sie bulwersował. Ale do rzeczy bo chciałem podzielić się opinią: egzemplarz miał malowany silnik i szlifowane przednie tarcze hamulcowe szlifierką (o zgrozo) żeby ładniej wyglądały. Oczywiscie szlif był zrobiony tylko z zewnątrz, a od środka tarcza miała rant. To mnie odstraszyło.

Podziękowania dla Dakarowego !!!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ostatnio poojechałem ogładac egzemplarz jak w linku: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-r-bmw-r1200r-13r-ID6AyOwJ.html#7cbf84d844
Dakarowy mi pomogl jako znawca i ekspert, na co Pan sprzedawca sie bulwersował. Ale do rzeczy bo chciałem podzielić się opinią: egzemplarz miał malowany silnik i szlifowane przednie tarcze hamulcowe szlifierką (o zgrozo) żeby ładniej wyglądały. Oczywiscie szlif był zrobiony tylko z zewnątrz, a od środka tarcza miała rant. To mnie odstraszyło.
Podziękowania dla Dakarowego !!!
Marek, rozglądasz się jednak za BMW?

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heja Jacek,

no jak widac cos tam szukam. Może byc też BMW :) tylko dobry egzemplarz musze znależć, a nie jak poprzedni żółtek.

A co masz coś?  p.s. KTM odpada - hehehe

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Heja Jacek,
no jak widac cos tam szukam. Może byc też BMW tylko dobry egzemplarz musze znależć, a nie jak poprzedni żółtek.
A co masz coś?  p.s. KTM odpada - hehehe
Nie mam ale ogarniaj zakup szybko, 18.08 ruszamy na południe ️. Tylko kup coś zawieszonego wyżej niż r1200.

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×