Skocz do zawartości
Marcin

Twin Headlight dla F650 ;)

Recommended Posts

Można zawsze zrobić zajebiste pozycje :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te LEDy są dedykowane jako światła do jazdy dziennej, a te maja określoną specyfikę. Na allegro masz gotowe soczewki do diód, pewnie do 10W też, o różnym skupieniu.

Zamówiłem ten zestaw z myślą do jazdy po bezdrożach i myślę, że w takich warunkach się sprawdzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potraktowalem klosze ciemnym sprayem do lamp samochodowych. Jest duzi lepiej. Jasnosc porownywalna z H4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie wstępny montaż wyszedł tak:

https://picasaweb.google.com/104597188782611066474/ReflektoryLED10W?authkey=Gv1sRgCIHagJy5jqzNZw#5749754056102533282

A świeci to następująco:

DSCF0832.JPG

DSCF0831.JPG

Czyli tak jak miało, spełnia założoną rolę, doświetlenie obszaru tuż przed motkiem. Po finalnym montażu zrobię zdjęcia lepszym aparatem i porównanie do seryjnych świateł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozebrałem swoje chińskie ledowe świecidełko. Jednak kąt świecenia 60 st. to trochę dużo. Wydłubałem więc soczewkę siłowo i szukam teraz do dopasowania takiej o kącie 15-25 st. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie jest Twoje zdanie, rozumiem to! Z drugiej strony zastanawia mnie kilka rzeczy. Pierwsza to taka, czy ty sam sobie te gmole dorabiałeś, czy to są takie jakie ma Marcin? Druga sprawa to zastanawiam się, kto jeździ BMW po kartoflach? :P Coś dużo tych gleb zaliczasz, jak długo już jeździsz?

Nie zaliczka gleb ten co jezdzi rekreacyjnie :) Majac endruo zawsze jakas delikatna gleba sie w sezonie zdazy albo postojowka o takich zeczach mowie. Ale na asfalcie mialem przykra sytuacje przez cholernych drogowcow na szczecie przy malutkiej predkosci. Kto kladzie lepik i puszcza po nim pojazdy ...

Co do gmoli mialem mniejwiecej ten sam wzor i tak jak napisalem bardziej mogl zaszkodzic niz pomoc co nie znaczy ze nie mozna samemu zrobic naprawde dobrych ale trzeba troche matematki urzyc aby byly odpowiednio wzmocnione a nie na oko :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.Mam pomysł na odmłodzenie troszkę Fki poprzez zmodyfikowanie przedniej lampy, a raczej wymiany jej na identyczną ale o czystym kloszu.coś takiego jak na zdjęciu.

post-3911-0-49946700-1421583760_thumb.jpg.

To lampy od mazdy 323f lub jeep grand cherokee z lat 90tych.Cena jednej lampy na alledrogo z przesyłką to około 31zł.

Klosz powinien pasować do oryginalnego odbłyśnika żeby nie przerabiać zaczepów lampy.Do tego zestawu chciałbym zaadaptować Uniwersalną soczewkę z biksenonem i białym świecącym ringiem zamiast pozycji.Soczewkę tą wkręca się w oryginalne wejście żarówki h4 dzięki dołączonym adapterom i wkłada do niej palnik bi xenonu.Takie coś jak na zdjęciu.post-3911-0-60594600-1421584635_thumb.jpg

Trzeba aby dokupić przetwornicę xenonu bo nie ma jej w zestawie.Zestaw na jedno światło do naszych BMek wyniósł by jakieś 250.Problem jednak w tym że na aukcji wystawiają komplet takich soczewek czyli 2szt za 333zł a nam potrzeba 1sztuke.Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to można by kupic taki zestaw i będzie do dwóch motków.Wygooglowałem nawet że ktos wstawił takie coś do f650gs ale gdzieś mi zginęło to zdjęcie.Ja chyba będę próbował coś takiego złożyć więc gdyby ktoś chciał to soczewka jedna będzie a może nawet cały zestaw biksenon.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale oryginał sobie zostawisz na przeglądy i na drogę? Ta przeróbka to tylko tak do garażu? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zalezy czy oryginalny odblysnik, ktory ma zamiar zachować przeżyje w nowych warunkach pracy. Pomijam kwestie jakości "świecenia" takiego zestawu i homologacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale oryginał sobie zostawisz na przeglądy i na drogę? Ta przeróbka to tylko tak do garażu? ;)

Właśnie nie wiem jak to się ma do kwestii prawnych.Bo samochody muszą mieć samopoziomowanie i spryski reflektorów a nie wiem jak motocykle.Zawsze w tą soczewkę można włożyć zwykłą żarówkę i problemy z głowy.A wygląd byłby myślę dobry takiej lampki z soczewką.

To zalezy czy oryginalny odblysnik, ktory ma zamiar zachować przeżyje w nowych warunkach pracy. Pomijam kwestie jakości "świecenia" takiego zestawu i homologacji.

Odbłyśnik w połączeniu z soczewką nie spelniał by wtedy żadnej roli, jedynie wizualną.Świecić wydaje mi się że będzie lepiej bo oryginalne światło nie jest za dobrej jakości.Cały projekt lampy jest na etapie przemyśleń także piszcie swoje za i przeciw:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nidabi-sorry, ale spróbuj trochę ostudzić te przeróbki. Na forum jest conajmniej kilka tematów dotyczących przeróbek świateł przednich, najpierw może przejrzyj tematy zanim zaczniesz cokolwiek przerabiać. Tak w krótkim podsumowaniu:

-jeżeli reflektor ma oznaczenie dedykowane do żarówek H4 czy H7, to nie możesz ładować do niego legalnie "ksenonów".

-jeśli z tak przerobioną lampą przejdziesz przegląd, to wcale nie znaczy że dociekliwy policjant nie zabierze Ci dowodu rejestracyjnego podczas kontroli

-jeżeli bedziesz miał kolizję, i inny uczestnik tej kolizji/rzeczoznawca dojdzie że masz niehomologowane oświetlenie- możesz zapomnieć o swoim ubezpieczeniu.

-oświetlenie "ksenonowe" w motocyklach jest w Polsce dopuszczone tylko w motocyklach posiadających odpowiednie świadectwa homologacyjne. I na pewno nie dotyczy to "F-ki".

To tak na początek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie o to chodzi że podczas ewentualnej kolizji mógłby być klopot.ale nie jest powiedziane żeby pchać w soczewkę xenon. Zawsze można włożyć zwykłą h4. i dalej jest wszystko zgodnie z prawem. Temat dalej do przemyśleń. Zacząłem odświeżać moją fke i temat lampy sam się pojawił.Wkrótce wstawię jakiś opis prac remontowych nad moim moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×