Skocz do zawartości
Scoti777

Pytanie o wydech.. Pomocy !

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Bardzo prosze o rade...

Z lewego tlumika mojego GSa zaczela wychodzic jakas druciana wata :/ rozumiem ze tlumik najzwyczajniej sie skonczyl :lol: i teraz pytanie. Dostalem od kolegi nowy tlumik zdjety z KTMa 530 . Mam tez do kupienia komplet tlumikow od Dakara po przejechaniu 12tys chociaz pewnosci nigdy miec nie mozna... Cena jest ta sama dla mnie obie opcje kosztuja mnie 300zl. Ktora opcje wybrac ?? Bardzo prosze o pomoc.. bo sezon sie konczy a ja bym chcial jeszcze troche pojezdzic...Z gory dziekuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tłumik od kata będzie wymagał mniejszych lub większych przeróbek mocowań. Oryginalny poprostu założysz i już. Pozatym nadal będą bajeranckie 2 rurki z tyłu.

A czy ktoś nie dłubał w Twoim wydechu? Normalnie lewy tłumik jest praktycznie bez wylotu na zewnątrz, jest tylko połączony rurą z prawym. W wersjacj poliftowych wogóle nie ma wylotu na zewnątrz. Może poprostu wystarczy przywrócić stan fabryczny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tego co wiem lewy tłumik to nie tłumik

tam jest katalizator, który ponoć i tak wiele osób usuwa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nie pierdzi za mocno, to jeździć, jeździć, jeździć :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje bardzo za wyrazenie waszego zdania. Mechanik od ktorego dzisiaj odbieram moto wlasnie robi opone i mowil tak jak kolega ze lewy powinien byc zaslepiony i ze ktos cos grzebal... ale nie bardzo im ufam i nie kazalem im tego robic... moze byloby dobrze... hm... dalo mi to do myslenia... z Tymi dwiema rurkami pomyslalem tak samo hahahah lepiej wyglada ;p mysle ze ten sezon przejezdze potem pomyslimy...chociaz teraz mam okazje ten komplecik kupic za 300zl to chyba nie jest drogo....jeszcze to przemysle ale dzieki za rade Panowie... jednak milo miec takie forum gdzie zawsze mozna sie poradzic fachowcow :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

megagame ma tlumik od kata, poszukaj jego postów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaglądając w takie stare, zapomniane tematy, dowiaduję się rzeczy, o których nie miałem pojęcia.

Dobrze rozumiem, że z lewego tłumika w ogóle nie powinny wylatywać spaliny? To jest puszka przekazująca wszystko do prawego tłumika? Kiedyś rano zdziwiło mnie trochę, że widać delikatnie spaliny tylko z jednego tłumika i zachodziłem później w głowę o co chodzi... A wygląda na to, że to prawidłowy objaw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy który rocznik, we wczesniejszych rocznikach był przelot w pierwszej puszce, w innych wypadkach też był on nie wiedziec czemu rozwiercany, podobno dla lepszych efektów dźwiękowych :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rocznik 2001. Patrząc na lewy tłumik wydaje się, że wylot powinien być. Widać w środku coś jakby małą zwężkę ale czy spaliny wylatują czy też nie - nie mam pojęcia. Chyba najprostsza metoda żeby się przekonać to przytkać wylot w prawym tłumiku i będzie widać czy coś leci lewym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ciekawe bo u mnie i w jeszcze kilku jest :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to pewnie tak ma być. To już się nie wymądrzam, chociaż w tamtym roku oglądałem z kimś kilka tłumików pod tym kątem i nie widziałem wylotu w lewym. Ale to była próba niereprezentatywna w takim razie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed liftem był wylot po lifcie nie

wysłano z daleka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, ze nie we wszystkich. Te co oglądałem bodajże na zlocie w Zającówce nie miały wylotu spalin w lewym tłumiku, a były przedliftowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze mialy nieoryginalne wydechy :-)

Nasz światopogląd został poważnie nadszarpnięty :lol:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie trzeba to wyjaśnić bo to takie intrygujące jest :)

Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie trzeba to wyjaśnić bo to takie intrygujące jest :)

No to w takim razie nieodzowne jest powołanie komisji do zbadania dziury w dziurze ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek Ty taki dociekliwy jesteś (jak Antek) wiec dobierz sobie skład i do dzieła :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek Ty taki dociekliwy jesteś (jak Antek) wiec dobierz sobie skład i do dzieła :)

O nie!

Moje teściowa o takich komisjach mawia że: ... znowu się zebrali i skazują gówno na śmierć ;)

Może Ty? - posturę masz prezesa :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to w takim razie nieodzowne jest powołanie komisji do zbadania dziury w dziurze ;)

Chyba dziury w rurze ? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i zrobiła się afera z jednej małej dziury, która nie wiadomo czy w ogóle istnieje...

Będę niedługo ściągać tłumiki celem wypolerowania to sprawdzę dokładnie organoleptycznie czy ta dziura w końcu tam jest, czy jej tam nie ma.

----------------------------

Aktualizacja danych: Przystawiłem swoją własną prywatną gębę do wlotu i zatykając jednocześnie wylot do tłumika prawego dmuchnąłem co sił w płucach. Kierując wydech do podłogi kurz żwawo się poderwał. Wniosek: dziura jest. Czy się to komuś podoba, czy nie. I kropka.

Nie wiem czy to dobrze, czy to źle ale niniejszym komisja ds. badania dziury w dziurze może zawiesić swoją działalność.

Edytowane przez Czarny
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×